Polecane artykuły

 • 1

niedziela, 20 lipiec 2014 18:37

Trzy, dwa, jeden! Czas na przysiady!

Wykonywanie przysiadów Wykonywanie przysiadów

Przysiady to najprostsze ćwiczenie pozwalające na wymodelowanie naszych nóg i pośladków. Znamy je od najmłodszych lat, setki razy powtarzane na gimnastyce w przedszkolu, później na wf-ie w szkole – zawsze w ten sam sposób. Zastanawiałaś się kiedyś nad tym, czy wykonujesz go poprawnie?

 

Źle wykonywane przysiady mogą prowadzić do kontuzji, nadmiernego obciążenia stawów, a już na pewno spowodują, że zaczniemy ich unikać. A szkoda, ponieważ prawidłowo wykonywane pozwalają zadbać o kondycję naszych stawów, kształtują pupę, wzmacniają mięśnie. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na kilka rzeczy, gotowa? To zaczynamy:

 

1.Stań tak, jak zawsze przed wykonaniem przysiadu. Spójrz w dół. Czy twoje nogi są rozstawione mniej więcej na szerokość barków? (nie musi być idealnie, ma być wygodnie). Czy twoje stopy są skierowane na zewnątrz? Jeśli nie, koniecznie to skoryguj.

2.Teraz zwróć uwagę na swoje kolana; czy są lekko ugięte, czy może sztywno wyprostowane? Powinny być ugięte, to odciąża stawy i zapobiega kontuzjom.

3.Idziemy wyżej, zwróć uwagę na swój tułów: zapewne stoisz tak, jak ci wygodnie, jesteś rozluźniona. To również błąd. Dla zwiększenia efektywności tego typu ćwiczeń powinnaś być wyprostowana i mieć wciągnięty brzuch. 

4.Teraz ręce. Co z nimi robisz? Właściwie to nie ma aż tak dużego znaczenia, pamiętaj tylko, aby nie zwisały bezczynnie. Wystaw je przed siebie, lub zsynchronizuj z ruchami twojego ciała podczas wykonywania przysiadu,

 

Prawidłową postawę masz już opanowaną, teraz przejdziemy do tego, jak poprawnie wykonać sam przysiad:

1.W czasie schodzenia w dół nie łącz kolan.

2.Staraj się wysuwać biodra do tyłu, mniej więcej tak, jakbyś siadała na krześle.

3.Oddychanie również jest ważne! Pamiętaj: dół – wdech, góra – wydech. Świadome oddychanie przyspieszy krążenie, przygotuje twój organizm na wysiłek i pomoże uniknąć zakwasów. 

4.Po podniesieniu się, napnij mocno pośladki i wypnij miednicę do przodu.

Czytany 2541 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści. 

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce