wtorek, maj 28, 2024
czwartek, 17 wrzesień 2020 17:54

Ile kosztuje wycieczka na Malediwy

Wycieczka na Malediwy Wycieczka na Malediwy

Malediwy uważane są za jedno z najbardziej magicznych i najpiękniejszych miejsc na świecie. Krystalicznie czyste, turkusowe wody, bajeczne plaże z białym piaskiem i maleńkie, rajskie wysepki.

Jeśli Twoim marzeniem są Malediwy i zastanawiasz się kiedy najlepiej wybrać się na wakacje na Malediwach oraz ile kosztuje wycieczka na Malediwy, to odpowiedź znajdziesz poniżej. Z artykułu dowiesz się również jakie są zalety podróży na własną rękę, a także czy warto zaufać profesjonalistom i pojechać na Malediwy z biurem podróży – takim jak DreamGo.pl

 

KIEDY LECIEĆ NA MALEDIWY? JAKI JEST NAJLEPSZY CZAS, ŻEBY UDAĆ SIĘ NA MALEDIWY?

Malediwy to kierunek całoroczny, co oznacza, że przez cały rok jest tam pięknie i gorąco. Najlepsze miesiące na odwiedzenie Malediwów to styczeń, luty i marzec. Wtedy trwa pora sucha, jest słonecznie i gorąco - doradza CEO & Travel Designer Magda z DreamGo. To najlepszy i jednocześnie najdroższy czas na odwiedzenie Malediwów. W pierwszej połowie kwietnia pogoda nadal jest świetna, a ceny w hotelach niższe. W drugiej połowie kwietnia i w maju trwa pora deszczowa. Pogoda może być w kratkę. W jeden dzień niebo będzie piękne i bezchmurne, a w kolejny - burze i deszcze.

Czerwiec, lipiec i pierwsza połowa sierpnia to bardzo fajne miesiące na wczasy na Malediwach. Może pojawić się deszczowy dzień, ale za to ceny są zdecydowanie niższe niż na początku roku. Czasem ta różnica sięga kilku tysięcy złotych mniej na osobę przy 7-dniowym pobycie na Malediwach. Następnie druga połowa sierpnia, wrzesień i początek października trwa pora deszczowa. Od listopada do końca roku z tygodnia na tydzień, zbliżając się do pory suchej pogoda zaczyna się poprawiać.

W ostatnich kilku latach pogoda na całym świecie zmieniła się. Tak jak w Polsce podczas zimy nie ma śniegu, a w maju pojawia się śnieżyca, tak na Malediwach podczas pory suchej zdarzą się przelotne opady i zachmurzone niebo, a podczas pory deszczowej przez tydzień może nie spaść nawet kropla deszczu.

JAK SIĘ DOSTAĆ NA MALEDIWY?

Z Polski na Malediwy latają renomowane linie lotnicze, takie jak Qatar Airways oraz Emirates. Oferują one loty z Warszawy na Malediwy, które są często najkorzystniejszymi lotami z Polski pod względem ceny, jak i przesiadki. Qatar Airways lata z Warszawy przez Doha na Malediwy, a Emirates ma przesiadkę w Dubaju. Odkąd Emirates wprowadził na powrocie z Malediwów do Warszawy 6-godzinne oczekiwanie na lotnisku, Qatar Airways wyszedł na prowadzenie, jeśli chodzi o płynność lotu.

Z Krakowa loty na Malediwy oferuje linia Flydubai przez Dubaj. W niektórych miesiącach w roku Lufthansa oferuje bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach z wylotem z Wrocławia z jedną płynną przesiadką w Amsterdamie lub Frankfurcie. Loty z Gdańska są niestety najmniej korzystne, ponieważ tutaj dochodzi jeszcze jedna przesiadka. Najczęściej należy dolecieć do Warszawy i następnie stamtąd na Malediwy, co może być dla wielu osób uciążliwe.

Tanie loty na Malediwy oferują również Turkish Airlines z przesiadką w Turcji oraz Aeroflot z przesiadką w Moskwie.

PRZYSTANEK W DUBAJU / PRZYSTANEK W DOHA W DRODZE NA MALEDIWY – CZY WARTO?

Wiele osób, udając się na wakacje na Malediwach, zastanawia się, czy warto zatrzymać się w Dubaju, czy też Doha na kilkudniowy pobyt. Odpowiedź brzmi: warto! Jeśli tylko możesz pozwolić sobie na wydłużenie swojego urlopu o 1-2 dni, to połączenie Dubaj i Malediwy, czy Doha i Malediwy będzie rewelacyjne. Dlaczego?

Twoja podróż podzieli się idealnie na pół. Po około 5,5 godzinach lotu z Warszawy dotrzesz do Dubaju lub Doha wypoczęty i gotowy na przygodę. Po kilku dniach odbędzie się 4-5 godzinny lot na Malediwy. Do raju dotrzesz pełen energii i będziesz mógł cieszyć się wakacjami w raju, a jet lag odejdzie w zapomnienie.

Połączenie dwóch miejsc podczas jednej podróży pozwala Ci poznać dwa zupełnie różne światy. Z jednej strony wieżowce na pustyni, a z drugiej – maleńka wysepka, rajskie plaże z białym piaskiem i turkusowa woda. Ten kontrast jest niesamowity!

Połączenie Dubaju, czy Doha z Malediwami jest idealne, jeśli chodzi wakacje typu zwiedzanie i wypoczynek. Malediwy są typowo wypoczynkowym kierunkiem, na którym można wypocząć na plaży lub poznając podwodny świat Oceanu Indyjskiego. Dubaj czy Doha są krajami oferującymi zupełnie inne doświadczenia. Oprócz zwiedzania miast możesz udać się na lot balonem o wschodzie słońca na pustyni, lot helikopterem, pustynne safari, wjazd na jeden z najwyższych budynków świata - Burj Khalifa, czy zakupy w największym centrum handlowym na świecie! Po takim przeżyciu relaks na malediwskich plażach będzie jeszcze wspanialszy!

ILE KOSZTUJE LOT NA MALEDIWY?

Loty z Polski na Malediwy przeważnie kosztują od 2400 zł do 3000 zł za osobę. Najlepszy czas na zakup biletów lotniczych to początek roku oraz jesień. Renomowane linie lotnicze oferują wtedy promocyjne ceny biletów lotniczych. W wyjątkowych przypadkach, promocyjne ceny biletów lotniczych sięgały 1900 – 2000 zł za osobę.

JAK DOSTAĆ SIĘ NA WYBRANĄ WYSPĘ NA MALEDIWACH?

Wyspa na Malediwach

Wyspa na Malediwach

Aby dostać się na wybraną przez Ciebie rajską wyspę na Malediwach musisz skorzystać z jednego z trzech typów transferu. Szybką łodzią motorową dotrzesz na pobliskie wyspy na Malediwach. Hydroplanem, czyli małym samolotem lądującym na wodzie, dotrzesz na bardziej odległe wyspy. Hydroplan ląduje na wodzie tuż przy pomoście wybranej przez Ciebie wyspy. Samolot lokalny ma jeszcze większy zasięg niż hydroplan, natomiast ląduje na lotnisku, z którego szybką łodzią motorową dotrzesz do wybranej przez Ciebie wyspy.

ILE KOSZTUJĄ TRANSFERY NA MALEDIWACH?

Opłata za transfer w obie strony może wynosić od 100 USD po nawet 700 USD za osobę. Wybierając hotel na Malediwach warto zwrócić uwagę na to, czy cena transferu do/z hotelu jest zawarta w cenie podróży.

ILE KOSZTUJĄ NOCLEGI NA MALEDIWACH?

Cena noclegów w hotelach na Malediwach zależy od tego, czy rezerwujesz hotel znajdujący się na lokalnej wyspie, czy na prywatnej wyspie i jakiego standardu oczekujesz. Ceny mogą być podejrzanie niskie, jak również kosmicznie wysokie. Przykładowo, tydzień w najwyższym sezonie (okres sylwestrowy) w hotelu 3* na lokalnej wyspie może kosztować ok. 5 000 zł za dwie osoby, podczas gdy tydzień na wyspie hotelowej w ultra luksusowym hotelu może kosztować nawet 250 000 zł i to tylko ze śniadaniami! Ten sam tydzień, ale w najniższym sezonie (wrzesień) będzie kosztował odpowiednio około 2 500 zł oraz ok. 150 000 zł. Wyjazd na Malediwy można więc zorganizować zarówno niskobudżetowo, jak i ultra luksusowo, w zależności od tego, jakie są Twoje oczekiwania co do wyjazdu

ILE KOSZTUJE WILLA NA WODZIE NA MALEDIWACH?

W niskim sezonie domek na wodzie w hotelu 4* na 7 nocy kosztuje w okolicach 11 000 zł ze śniadaniami i ok. 18 000 zł z All Inclusive. W wysokim sezonie ta sama willa będzie kosztowała odpowiednio 18 000 zł ze śniadaniami i 23 000 zł z All Inclusive. Przybliżony koszt pobytu w niskim sezonie w willi na wodzie w 5-gwiazdkowym hotelu to ok. 20 000 zł ze śniadaniami i ok. 30 000 zł z All Inclusive. W wysokim sezonie ceny rosną do ok. 26 000 zł – 36 000 zł. Ekskluzywna willa na wodzie w bardzo luksusowym hotelu kosztuje od 50 000 zł ze śniadaniami w niskim sezonie i od 70 000 zł ze śniadaniami w wysokim sezonie. Ciekawe jest to, że najbardziej luksusowe hotele na Malediwach nie oferują wyżywienia typu All Inclusive. Do podanych cen oczywiście należy będzie doliczyć transfery, przeloty i ubezpieczenie.

ILE KOSZTUJE NURKOWANIE NA MALEDIWACH?

Nurkowanie na Malediwach

Nurkowanie na Malediwach

W zależności od tego, na której wyspie masz swój nocleg, cena nurkowania na Malediwach będzie się różniła. Praktycznie na każdej wyspie jest centrum nurkowe i każdy ustala ceny indywidualnie. Przykładowo za jedno nurkowanie w hotelu 4* zapłacisz około 50 - 60 USD, w hotelu 5* około 60 - 80 USD. Jeśli wybierzesz pakiet nurkowań, to ceny będą w okolicach 200 - 300 USD za 5 nurkowań i 400 – 600 USD za pakiet 10 nurkowań. Do cen należy doliczyć opłatę serwisową 10% i podatek 12%.

ILE KOSZTUJE WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU DO NURKOWANIA NA MALEDIWACH?

W hotelu 5* wynajęcie sprzętu do nurkowania kosztuje ok. 18 USD za jedno nurkowanie. Przy pakiecie 10 nurkowań (lub więcej) cena wypożyczenia sprzętu będzie w okolicach 160 USD. Do cen należy doliczyć opłatę serwisową 10% i podatek 12%.

ILE KOSZTUJĄ WYCIECZKI NA MALEDIWACH?

Malediwy oferują wiele wspaniałych wycieczek, rejsów i atrakcji. Jaki jest koszt wycieczek na Malediwach? Wycieczka na lokalną wyspę ok. 35 – 50 USD, łowienie ryb – ok. 50 - 85 USD, snurkowanie z mantami – ok. 70 - 80 USD, piknik na sandbanku - ok. 150 USD, rejs i obserwacja delfinów - ok. 65 USD. Przedstawione ceny są podane za 1 osobę w losowo wybranych hotelach 4*-5*. Do cen należy oczywiście doliczyć opłatę serwisową 10% i podatek 12%. Wybierając All Inclusive, w niektórych hotelach masz w cenie wycieczkę.

ILE KOSZTUJĄ SPORTY WODNE NA MALEDIWACH?

Na Malediwach, oprócz wypoczywania i relaksu na plaży z białym piaskiem, można również urozmaicić sobie czas decydując się na różnorodne sporty wodne. Poniżej przedstawiam przykładowe ceny wynajęcia sprzętów wodnych i atrakcji w hotelach 4-5*. Kajak – 25 USD/60 min, paddle board – 35 USD/60 min, windsurfing - 25 USD/60 min (wymagane doświadczenie), skuter wodny – 125 USD/20 min, banan – 35 USD/15 min, wakeboard – 35 USD/15 min. Wypożyczenie maski, rurki i płetw do snurkowania kosztuje około 3 USD/godzinę, natomiast w wielu hotelach na Malediwach ten sprzęt jest bezpłatny. Sporty wodne w niektórych hotelach są zawarte w cenie All Inclusive.

ILE KOSZTUJE WYCIECZKA NA MALEDIWY?

Wycieczka na Malediwy

Wycieczka na Malediwy

Malediwy nie należą do najtańszych kierunków na świecie. Jeśli chcesz wydać na wakacje na Malediwach do 8 000 zł/os, to zdecydowanie bardziej polecam udać się w inne miejsce np. do Tajlandii, na Bali, czy na Dominikanę, gdzie w tej cenie będziesz miał o wiele większe możliwości. Ile kosztuje wycieczka na Malediwy? Luksusowy klimat Malediwów, domki na plaży i domki na wodzie, to minimum 12 000 – 15 000 zł/os za tygodniową podróż z zakwaterowaniem w hotelu 3-4* oraz 15 000 – 20 000 zł/os za całą podróż i hotelem 5*. Oczywiście na Malediwach znajdują się również bardzo ekskluzywne hotele, przy których cała podróż na Malediwy może wynieść ponad 100, czy nawet 200 tysięcy zł/os.

TANIE WAKACJE NA MALEDIWACH

Ile kosztuje wycieczka na Malediwy w wersji budżetowej? Jeśli chcesz zamieszkać na lokalnej malediwskiej wyspie, poznać kulturę, ludzi i ich życie, to taka opcja będzie zdecydowanie tańsza, niż wypoczynek w hotelu na prywatnej wyspie. Cena tygodniowej podróży może wtedy kształtować się w okolicy 5000 – 7000 zł/os. Najważniejsze jest to, by odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są Twoje oczekiwania co do tego wyjazdu

TANIE OFERTY NA MALEDIWY – TRZY PUŁAPKI BIUR PODRÓŻY

Jeśli nie organizujesz podróży na własną rękę, bo po prostu nie sprawia Ci przyjemności cały proces planowania podróży i decydujesz się na podróż z biurem podróży, to zwróć uwagę na kilka rzeczy. Atrakcyjna cena może stać się pułapką i zrujnować Twoje wymarzone wczasy na Malediwach.

Po pierwsze: sprawdź co jest zawarte w cenie. Cena podróży nie zawsze uwzględnia wszystkie elementy wyjazdu. Zwróć uwagę, czy w cenie jest zawarty przelot, zakwaterowanie, jakie jest zawarte wyżywienie i czy cena uwzględnia transfery na Malediwach, które mogą kosztować nawet kilkaset dolarów.

Po drugie: sprawdź, jak wygląda wyspa, na której znajduje się Twój Resort SPA i co znajduje się dookoła niej. Niektóre biura podróży, chcąc obniżyć cenę wyjazdu na Malediwy oferują hotele z widokiem na tzw. wyspę śmieci, wieżowce, lotnisko. Jeśli nie chcesz widzieć palonych śmieci, słuchać startujących i lądujących samolotów, czy oglądać ze swojej willi bloków, to zwróć na to uwagę. Dodatkowo, jeśli Twoim marzeniem są wakacje na Malediwach w ciszy i spokoju, to nie wybieraj hotelu znajdującego się na małej wysepce, oferującego 2 baseny na prawie 500 pokoi i bungalowów. Szczególnie w czasach COVID-19 bym tego unikała.

Po trzecie: nie kupuj wyjazdu tylko z uwagi na ładne zdjęcia na stronie biura. Kolejny zabieg biur podróży, to zdjęcia rajskiej wyspy i pięknego hotelu w ofercie w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Po wczytaniu się w ofertę, do rajskiego hotelu w rzeczywistości płynie się jedynie na wycieczkę w ciągu dnia. Zakwaterowanie na Malediwach natomiast jest w zupełnie innym miejscu – na wyspie lokalnej, czy w bloku na wyspie, na której znajduje się lotnisko.

EKSKLUZYWNE WAKACJE NA MALEDIWACH

Ekluzywne wakacje na Malediwach

Ekskluzywne wakacje na Malediwach

Luksusowa willa na wodzie, piękny widok na ocean, prywatny konsjerż, śniadanie w zaciszu willi lub na pływającej tacy w Twoim prywatnym basenie. Luksusowy Resort SPA i zabiegi odnowy biologicznej, zajęcia jogi na plaży z pięknym białym piaskiem, luksusowy rejs z szampanem i daniami przygotowywanymi przez najlepszych szefów kuchni, a wieczorem kolacja w podwodnej restauracji i podziwianie gwiazd w obserwatorium. Jest wiele ekskluzywnych kierunków na świecie, a Malediwy są jednym z nich. Jeśli więc marzysz, by Twoje wakacje były jednym z najbardziej luksusowych przeżyć w Twoim życiu, wybierz Malediwy

RODZINNE WAKACJE NA MALEDIWACH

Malediwy to typowo romantyczny kierunek, natomiast podróż z dziećmi na Malediwy jest również możliwa i przy wyborze odpowiedniego hotelu, nie powinna być uciążliwa. Niektóre hotele na Malediwach oferują usługi niani, mają kids cluby, płytkie baseniki dla dzieci, atrakcje, wycieczki i nawet specjalne imprezy dla dzieci. Trzeba tylko wiedzieć, który resort wybrać, żeby Twoje dzieci były pod dobrą opieką i by ich czas był świetnie zorganizowany. Jeśli zaś chodzi o zakwaterowanie, to malutkie dziecko będzie spało na łóżku z rodzicami lub w łóżeczku dziecięcym, a starsze - na dostawce. Bardzo mało domków na Malediwach oferuje domki rodzinne z 2 pokojami. Jeśli już są, to ich cena jest bardzo zbliżona do 2 oddzielnych willi.

MALEDIWY NA WŁASNĄ RĘKĘ, CZY Z BIUREM PODRÓŻY?

Jeśli porównywanie cen lotów, analiza hoteli i rezerwacje wakacji na własną rękę sprawiają Ci przyjemność, to oczywiście polecam taką opcję. Jeśli jednak liczy się dla Ciebie czas i komfort, że ktoś zaplanuje, zorganizuje i dopilnuje, by cała Twoja podróż była idealna, to zdecydowanie polecam wyjazd z biurem podróży.

Biura podróży mają podpisane kontrakty z hotelami z wynegocjowanymi stawkami, taryfy touroperatorskie w liniach lotniczych, dzięki czemu wyjazdy z biurem podróży są często na tym samym poziomie cenowym lub nawet tańsze, w stosunku do tego, gdybyś chciał kupić wycieczkę na Malediwy na własną rękę. Dodatkowo rezerwując wyjazd na własną rękę, w sytuacjach nadzwyczajnych, jak np. koronawirus, możesz po prostu nie odzyskać swoich pieniędzy. Rezerwując wyjazd z biurem podróży masz gwarancję odzyskania wpłaconej kwoty za wyjazd, czy też przełożenia podróży na inny termin

ILE KOSZTUJE POŁĄCZENIE WYSP NA MALEDIWACH?

Najtańsze będzie połączenie dwóch lokalnych wysp https://dreamgo.pl/blog/kilka-wysp-na-malediwach-czy-warto. Wtedy koszt tygodniowej podróży może wynieść ok. 6 000 zł/os. Ja jednak polecam połączenie hotelu na lokalnej wyspie z hotelem na wyspie prywatnej. Dzięki czemu będziesz mógł nie tylko poczuć lokalny klimat, ale również odrobinę luksusu w swojej prywatnej willi. W zależności od tego, jaki Resort SPA wybierzesz na drugą część pobytu, wyjazd na Malediwy będzie od 10 - 12 000 zł/os. Świetnym rozwiązaniem jest również połączenie dwóch hoteli na prywatnych wyspach. Tutaj cena może być bardzo różna. Przeważnie jest to 15 000 – 25 000 zł/os.

CZY WARTO SPĘDZIĆ WAKACJE NA WYSPIE LOKALNEJ NA MALEDIWACH?

Warto z kilku powodów. Będziesz mógł poznać lokalną kulturę, wyspę, ludzi i wyjątkowy klimat. Na lokalnej wyspie znajdziesz wiele wycieczek w dużo niższych cenach, niż na prywatnej wyspie. Ponadto, łącząc resort SPA na lokalnej wyspie z hotelem na prywatnej wyspie obniżysz cenę swojej podróży

MALEDIWY – JAKI TYP ZAKWATEROWANIA WYBRAĆ?

Jedynie w kilku miejscach na świecie znajdują się ekskluzywne domki na wodzie. To właśnie wille na wodzie są najbardziej pożądanym, ale też najdroższym typem zakwaterowania na Malediwach. Jeśli chcesz zamieszkać w willi na wodzie, ale jej cena jest zbyt wysoka lub nie wiesz, czy zdecydować się na willę na plaży, czy willę na wodzie mam proste rozwiązanie. Podziel swoje zakwaterowanie i zamieszkaj kilka nocy w willi na plaży i kilka nocy w willi na wodzie. Inną opcją jest połączenie hotelu na lokalnej wyspie na kilka nocy z willą na wodzie w hotelu na prywatnej wyspie.

NAPIWKI NA MALEDIWACH

Na Malediwach pensje pracowników są bardzo niskie. Jeśli więc jesteś zadowolony z obsługi, to mile widziany jest napiwek. W hotelach 3*-4* jest to ok. 1-5 USD, a w bardziej luksusowych hotelach 10-20 USD. Na Malediwach 5MVR nie równa się 2MVR + 2MVR + 1MVR. Dlaczego? 1 i 2 MVR mają bardzo niski przelicznik na USD. 5MVR ma zdecydowanie lepszy przelicznik, dlatego jest cenniejsze.

WYŻYWIENIE NA MALEDIWACH – ŚNIADANIA, DWA POSIŁKI, TRZY POSIŁKI, CZY ALL INCLUSIVE – PEŁNE WYŻYWIENIE?

Będąc w hotelu na prywatnej wyspie na Malediwach nie znajdziesz żadnych lokalnych sklepów z pamiątkami, czy supermarketów. Wszystko, co znajduje się na wyspie należy do hotelu i kosztuje zdecydowanie więcej, niż np. w dowolnym sklepie w stolicy Male. Na Malediwach polecam pełne wyżywienie. Dzięki temu na miejscu nie musisz się martwić żadnymi dodatkowymi wydatkami. Pełne wyżywienie na Malediwach jest bardzo popularne, a w wielu hotelach jest to jedyna opcja wyżywienia. W cenie All Inclusive masz nie tylko posiłki, przekąski, napoje bezalkoholowe i alkoholowe, ale również w wielu hotelach All Inclusive gwarantuje darmowe wycieczki, czy specjalne kolacje. Jeśli jednak nie należysz do osób, które dzień w dzień lubią smakować różnych alkoholi i wystarczą Ci śniadania i obiadokolacje, to pełne wyżywienie jest zbędne. Wtedy zdecydowanie wystarczą dwa posiłki.