środa, czerwiec 12, 2024
piątek, 31 lipiec 2020 19:05

Jak w ciekawy sposób ozdobić paznokcie?

Stemple do Paznokci Stemple do Paznokci

Często pierwsze na, co zwracamy uwagę przy spotkaniu drugiej osoby to jej dłonie. Jeżeli są zadbane, zupełnie inaczej odbieramy taką osobę.

Jest to szczególnie istotne w przypadku kobiet. Wiele pań stawia na robienie efektownego manicure, który nie tylko pielęgnuje, ale zdobi paznokcie. Obecnie w salonach kosmetycznych można uzyskać bardzo efektowne wzory na paznokciach. Czy w taki sam sposób można ozdobić je w zaciszu własnego domu?

Malowanie paznokci – proste sposoby na ich ozdobienie

W domu najchętniej sięgamy po szybkie i proste metody zdobienia paznokci. Dlatego wiele kobiet decyduje się na proste, jednokolorowe malowanie. Jednak i taki manicure można szybko ożywić wykorzystując proste, często dostępne w domu przedmioty. Wystarczy, że na pomalowanym paznokciu zrobisz kilka kropek w kontrastowym kolorze i będzie on się prezentować o wiele ciekawiej. Takie kropki można zrobić przy pomocy wykałaczki lub specjalnego przyrządu, który bez problemu można nabyć w drogerii. Innym sposobem na proste i szybkie zdobienie paznokci jest wykonanie manicure francuskiego, ale w niestandardowym wydaniu. Zamiast klasycznego beżu i bieli możesz wybrać np. czerń i biel. Kolory możesz łączyć ze sobą praktycznie dowolnie. Możesz do tego wykorzystać np. produkty dostępne w ofercie Sfera Lakiera.

Zdobienie paznokci

Zdobienie paznokci

Jeżeli lubisz eksperymentować z klasycznym zdobieniem paznokci, możesz pokusić się także o wykonanie „odwrotnego” manicure francuskiego, gdzie podkreślona zostaje macierz paznokcia, a nie jego końcówka.

Jak efektownie malować paznokcie w domu? Postaw na stemple

Jeżeli marzą Ci się jednak paznokcie z efektem „wow”, takie jak prosto z salonu, rozwiązaniem może okazać się ich stemplowanie. Na czym polega ta technika zdobienia? Potrzebne Ci będą odpowiednio dobrane lakiery do paznokci (o dobrej pigmentacji), a także płytki z wygrawerowanymi wzorami i Stemple do paznokci.

Stemple do paznokci

Stemple do paznokci

Na płytkę nakładasz wybrany kolor lakieru, specjalnym skrobakiem zdejmujesz jego nadmiar i przykładasz stempel do płytki. Wzór z lakieru przenosi się na stempel, co ułatwia naniesienie go na paznokieć. Szczególnie ciekawy efekt uzyskasz, gdy użyjesz kilku kolorów lakieru do jednego wzoru. Dzięki takiemu rozwiązaniu, samodzielnie w domu ozdobisz swoje paznokcie, tak jak to robią profesjonaliści w salonach piękności. Zwróć uwagę, że dostępnych jest wiele płytek ze wzorami, dzięki czemu możesz dekorację paznokcia dobrać tak, by pasowała do Twojego nastroju, pory roku lub uroczystości, na którą się wybierasz w najbliższym czasie.