środa, 29 lipiec 2020 15:58

Jak schudnąć bez ćwiczeń przed wakacjami?

Dieta przed wakacjami Dieta przed wakacjami

Szybkie i restrykcyjne odchudzanie przed wakacjami, rzadko zdaje egzamin. Chyba, że do zgubienia masz zaledwie kilka kilogramów.

Wtedy rzeczywiście wystarczy mały detoks, albo seria brzuszków przed snem. O wakacjach warto więc pomyśleć już zimą, wdrażając wartościową dietę, np. wegetariańską albo kompleksową. Sprawdź, dlaczego!

 

1 – dniowa głodówka albo dieta owocowa – schudniesz przed wakacjami?

Takie przedsięwzięcie wymaga od Ciebie silnej woli, dużego samozaparcia, a przede wszystkim przestrzegania wielu zasad. Nic nie da 1 – dniowa głodówka, jeśli po niej nie odmówisz sobie pączków, wielkiego schabowego na obiad, czy pizzy ze znajomymi na kolację. Z kolei dieta owocowa jest bardzo monotonna. Owszem stracisz kalorie, ale czy potem oprzesz się wszelkim pokusom? To, co stracisz, wróci z nawiązką i to w bardzo krótkim czasie. Taki detoks bądź dieta redukcyjna pomoże jeśli:

  • w kolejnych dniach zaplanujesz rozsądny jadłospis, eliminując niezdrowe przekąski, słodycze czy tuczące węglowodany,
  • opracujesz dietę, uwzględniając ilość kalorii, których potrzebujesz,
  • potrzebujesz spalić 2 – 3 kilogramy.

Kremy wyszczuplające – działają?

Nie daj się zwieść reklamom. Jeśli chcesz schudnąć, udaj się do dietetyka (https://dietmania.pl/diety/), by poznać swoje słabe strony i znaleźć przyczynę nadwagi i problematycznej oponki brzusznej.

Dietmania- Diety

Dietmania- Diety

Kremy pomogą Ci jedynie wymodelować sylwetkę. Mogą przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, podczas wysiłku fizycznego, np. ćwiczeń na siłowni czy podczas joggingu. Jeśli jednak nie zdecydujesz się na zdrową dietę i nie zaplanujesz minimum 40 minut dziennie na ćwiczenia, sam krem niewiele da, poza spustoszeniem portfela.

Nie jem śniadania albo kolacji – wystarczy?

Obniżenie dziennej dawki kalorii, może być dobrym rozwiązaniem. Jednakże niekoniecznie warto rezygnować ze śniadania. Wartościowa dieta np. https://dietmania.pl/sklep/diety/dieta-paelo/ zakłada, że Twój dzień warto zacząć od śniadania, by nie doprowadzać do przegłodzenia organizmu.

Dietmania - dieta paleo

Dietmania - dieta paleo

To właśnie wtedy jesteś najbardziej podatna na przekąski i pokusy. Twój mózg również nie funkcjonuje właściwe – a problemy z pamięcią, czy koncentracją nie są Ci przecież potrzebne. Chudnij więc, ale bez niepotrzebnych skutków ubocznych.

Jak skutecznie schudnąć przed wakacjami?

Jeśli udasz się do dietetyka np. z początkiem roku, to masz spore szanse, by w wakacje zaprezentować piękną sylwetkę w stroju kąpielowym. Właściwa dieta szybko pomoże Ci wyeliminować zbędne kalorie z Twojego jadłospisu i ułatwi wypracowanie właściwych nawyków żywieniowych. To drugie może jest nawet ważniejsze, ponieważ słodkie gofry, lody oblane polewą czekoladową, czy pysznie wyglądająca szarlotka będą kusić podczas wakacyjnych wojaży. Jeśli zaplanujesz szybką dietę, osiągniesz szybki efekt, ale również zapewnisz sobie szybki efekt jojo. Dlatego ważne jest, by odchudzanie na wakacje zaplanować odpowiednio wcześniej, np. z dietetykiem.