Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 21 październik 2014 14:47

Codzienna walka z jesienną chandrą

Gras Polska - najlepsze oświetlenie LED Gras Polska - najlepsze oświetlenie LED

Znasz to uczucie, że mimo braku głodu coś ciągnie cię do lodówki? Masz ochotę coś zjeść, lecz sama tak naprawdę nie wiesz co. Pierwszy jest syty obiad, zaraz pół słoika Nutelli, za pół godziny chipsy, a po chwili baton oblany czekoladą. Humor ciągle nie poprawiony więc teraz czas, aby rozładować złość na współlokatorach.

Poranki to istny koszmar, powieki każdego dnia są cięższe, a kiedy tylko zobaczysz ciemność, masz ochotę znów się położyć i pozostać w krainie snu cały dzień. Jeśli choć z jednym stwierdzeniem możesz się zgodzić, to znak, że nadeszła jesień!

Każdego roku mamy do czynienia z czterema porami roku. Wiosną oraz latem rytm dnia wyznacza nam długość godzin słonecznych. Zimą i jesienią sprawa jest nie co utrudniona. Sami wiemy, że to czas, kiedy jesteśmy bardziej osowiali. Dlaczego tak się dzieje? Wszystkiemu winne jest słońce i jego słabe natężenie. W miesiącach jesiennych jest ono wyjątkowo słabe, lecz mamy na to sposób! Żyjemy w cywilizowanym kraju XXI wieku, dlaczego więc nie korzystać z jego dobrodziejstw. Zapalmy światło jeszcze przed pierwszymi krokami wykonywanymi danego dnia. Poleżmy przy blasku sztucznego słońca choć kilka minut, a to zagwarantuje nam lepszy humor oraz szybsze obudzenie się. Zwróćmy także uwagę na światło przy którym nasze dzieci odrabiają lekcje. Jest to ważne dla mózgu młodych, jak i wzroku.

Pierwszą myślą, która nasuwa się po przeczytaniu porad powyżej są zapewne rachunki. Żyjemy w czasach, kiedy budżet domowy jest szczegółowo planowany przez większość rodzin. Czy stać nas na taki świetlny luksus? Oczywiście, wystarczy zwracać uwagę na kilka istotnych rzecz. Pierwszą jest informacja producenta, czy dana żarówka jest energooszczędna. Polecamy także LEDy, świecą mocno i tanio. – Na rynku pojawiły się lampy LED, które dostosowują barwę światła w zależności od pory roku. W zimie świecą barwą białą zimną, latem białą ciepłą, wiosną i jesienią białą naturalną, co ma duże znaczenie dla zdrowia jak również komfortu psychicznego. Lampy posiadają wbudowany czujnik mierzący natężenie światła, jak i jego czas i w zależności od kombinacji tych parametrów lampa sama wybiera optymalną barwę światła tak, aby zapewnić nam maksymalny komfort – tłumaczy Jarosław Witt, współwłaściciel Gras Polska, firmy importującej i dystrybuującej oświetlenia LED.

Są one nieco droższe niż te zwykłe, jednak bardzo szybko ten koszt zwróci się w rachunkach. Ważne, by światła były dobrze poustawiane. Naświetlajmy miejsca, gdzie często przebywamy, zakamarki zostawmy przyciemnione. Lampy na zewnątrz możemy zastąpić solarnymi, które świecą zmagazynowaną w ciągu dnia energią słoneczną.
Jaki jest więc przepis na dobry humor o każdej porze roku? Dieta, dobre oświetlenie, zwolnienie tempa oraz spacery powinny zapewnić nie tylko wspaniałe samopoczucie ale także zdrowie i energie każdego dnia.

Czytany 9039 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?