Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 21 październik 2014 16:47

Codzienna walka z jesienną chandrą

Gras Polska - najlepsze oświetlenie LED Gras Polska - najlepsze oświetlenie LED

Znasz to uczucie, że mimo braku głodu coś ciągnie cię do lodówki? Masz ochotę coś zjeść, lecz sama tak naprawdę nie wiesz co. Pierwszy jest syty obiad, zaraz pół słoika Nutelli, za pół godziny chipsy, a po chwili baton oblany czekoladą. Humor ciągle nie poprawiony więc teraz czas, aby rozładować złość na współlokatorach.

Poranki to istny koszmar, powieki każdego dnia są cięższe, a kiedy tylko zobaczysz ciemność, masz ochotę znów się położyć i pozostać w krainie snu cały dzień. Jeśli choć z jednym stwierdzeniem możesz się zgodzić, to znak, że nadeszła jesień!

Każdego roku mamy do czynienia z czterema porami roku. Wiosną oraz latem rytm dnia wyznacza nam długość godzin słonecznych. Zimą i jesienią sprawa jest nie co utrudniona. Sami wiemy, że to czas, kiedy jesteśmy bardziej osowiali. Dlaczego tak się dzieje? Wszystkiemu winne jest słońce i jego słabe natężenie. W miesiącach jesiennych jest ono wyjątkowo słabe, lecz mamy na to sposób! Żyjemy w cywilizowanym kraju XXI wieku, dlaczego więc nie korzystać z jego dobrodziejstw. Zapalmy światło jeszcze przed pierwszymi krokami wykonywanymi danego dnia. Poleżmy przy blasku sztucznego słońca choć kilka minut, a to zagwarantuje nam lepszy humor oraz szybsze obudzenie się. Zwróćmy także uwagę na światło przy którym nasze dzieci odrabiają lekcje. Jest to ważne dla mózgu młodych, jak i wzroku.

Pierwszą myślą, która nasuwa się po przeczytaniu porad powyżej są zapewne rachunki. Żyjemy w czasach, kiedy budżet domowy jest szczegółowo planowany przez większość rodzin. Czy stać nas na taki świetlny luksus? Oczywiście, wystarczy zwracać uwagę na kilka istotnych rzecz. Pierwszą jest informacja producenta, czy dana żarówka jest energooszczędna. Polecamy także LEDy, świecą mocno i tanio. – Na rynku pojawiły się lampy LED, które dostosowują barwę światła w zależności od pory roku. W zimie świecą barwą białą zimną, latem białą ciepłą, wiosną i jesienią białą naturalną, co ma duże znaczenie dla zdrowia jak również komfortu psychicznego. Lampy posiadają wbudowany czujnik mierzący natężenie światła, jak i jego czas i w zależności od kombinacji tych parametrów lampa sama wybiera optymalną barwę światła tak, aby zapewnić nam maksymalny komfort – tłumaczy Jarosław Witt, współwłaściciel Gras Polska, firmy importującej i dystrybuującej oświetlenia LED.

Są one nieco droższe niż te zwykłe, jednak bardzo szybko ten koszt zwróci się w rachunkach. Ważne, by światła były dobrze poustawiane. Naświetlajmy miejsca, gdzie często przebywamy, zakamarki zostawmy przyciemnione. Lampy na zewnątrz możemy zastąpić solarnymi, które świecą zmagazynowaną w ciągu dnia energią słoneczną.
Jaki jest więc przepis na dobry humor o każdej porze roku? Dieta, dobre oświetlenie, zwolnienie tempa oraz spacery powinny zapewnić nie tylko wspaniałe samopoczucie ale także zdrowie i energie każdego dnia.

Czytany 9076 razy

Artykuły powiązane

 • Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy? Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy?

  Twoje dziecko nieustannie płacze i nie wiesz, co może mu dolegać? Być może to kolka niemowlęca, która przytrafia się bardzo często u tak małych dzieci. Dolegliwości z nią związane są bardzo dokuczliwe i w tym czasie trudno ukoić dziecko. Czym właściwie jest kolka niemowlęca i jakie są jej objawy?

 • Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu

  Marzy Ci się idealny uśmiech, ale nie chcesz nosić aparatu ortodontycznego ze względów estetycznych? Współczesna ortodoncja wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Dzisiejsze możliwości w zakresie leczenia wad zgryzu pozwalają przejść przez cały proces w sposób bezbolesny i niewidoczny dla otoczenia.

 • Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź! Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź!

  Chcesz nauczyć się, jak dobierać odpowiednie produkty spożywcze w swojej diecie? W takim przypadku warto zapoznać się z definicją ładunku glikemicznego!

 • Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu

  Odczuwasz dyskomfort przy chodzeniu? Masz uczucie, że coś Cię kłuje lub uwiera w palec? Jeżeli nie wiesz co z tym zrobić, a ból się nasila, zwróć się po pomoc do wrocławskich podologów. Całkiem możliwe że problemem jest wrastający paznokieć.Jakie są przyczyny wrastania paznokcia?

 • Zdrowie rodem z Kanady Zdrowie rodem z Kanady

  Naprawdę niewiele rzeczy na naszym pięknym Świecie są bardziej typowe dla Kanady niż złocisty syrop klonowy.