Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 21 październik 2014 16:47

Codzienna walka z jesienną chandrą

Gras Polska - najlepsze oświetlenie LED Gras Polska - najlepsze oświetlenie LED

Znasz to uczucie, że mimo braku głodu coś ciągnie cię do lodówki? Masz ochotę coś zjeść, lecz sama tak naprawdę nie wiesz co. Pierwszy jest syty obiad, zaraz pół słoika Nutelli, za pół godziny chipsy, a po chwili baton oblany czekoladą. Humor ciągle nie poprawiony więc teraz czas, aby rozładować złość na współlokatorach.

Poranki to istny koszmar, powieki każdego dnia są cięższe, a kiedy tylko zobaczysz ciemność, masz ochotę znów się położyć i pozostać w krainie snu cały dzień. Jeśli choć z jednym stwierdzeniem możesz się zgodzić, to znak, że nadeszła jesień!

Każdego roku mamy do czynienia z czterema porami roku. Wiosną oraz latem rytm dnia wyznacza nam długość godzin słonecznych. Zimą i jesienią sprawa jest nie co utrudniona. Sami wiemy, że to czas, kiedy jesteśmy bardziej osowiali. Dlaczego tak się dzieje? Wszystkiemu winne jest słońce i jego słabe natężenie. W miesiącach jesiennych jest ono wyjątkowo słabe, lecz mamy na to sposób! Żyjemy w cywilizowanym kraju XXI wieku, dlaczego więc nie korzystać z jego dobrodziejstw. Zapalmy światło jeszcze przed pierwszymi krokami wykonywanymi danego dnia. Poleżmy przy blasku sztucznego słońca choć kilka minut, a to zagwarantuje nam lepszy humor oraz szybsze obudzenie się. Zwróćmy także uwagę na światło przy którym nasze dzieci odrabiają lekcje. Jest to ważne dla mózgu młodych, jak i wzroku.

Pierwszą myślą, która nasuwa się po przeczytaniu porad powyżej są zapewne rachunki. Żyjemy w czasach, kiedy budżet domowy jest szczegółowo planowany przez większość rodzin. Czy stać nas na taki świetlny luksus? Oczywiście, wystarczy zwracać uwagę na kilka istotnych rzecz. Pierwszą jest informacja producenta, czy dana żarówka jest energooszczędna. Polecamy także LEDy, świecą mocno i tanio. – Na rynku pojawiły się lampy LED, które dostosowują barwę światła w zależności od pory roku. W zimie świecą barwą białą zimną, latem białą ciepłą, wiosną i jesienią białą naturalną, co ma duże znaczenie dla zdrowia jak również komfortu psychicznego. Lampy posiadają wbudowany czujnik mierzący natężenie światła, jak i jego czas i w zależności od kombinacji tych parametrów lampa sama wybiera optymalną barwę światła tak, aby zapewnić nam maksymalny komfort – tłumaczy Jarosław Witt, współwłaściciel Gras Polska, firmy importującej i dystrybuującej oświetlenia LED.

Są one nieco droższe niż te zwykłe, jednak bardzo szybko ten koszt zwróci się w rachunkach. Ważne, by światła były dobrze poustawiane. Naświetlajmy miejsca, gdzie często przebywamy, zakamarki zostawmy przyciemnione. Lampy na zewnątrz możemy zastąpić solarnymi, które świecą zmagazynowaną w ciągu dnia energią słoneczną.
Jaki jest więc przepis na dobry humor o każdej porze roku? Dieta, dobre oświetlenie, zwolnienie tempa oraz spacery powinny zapewnić nie tylko wspaniałe samopoczucie ale także zdrowie i energie każdego dnia.

Czytany 9103 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.