Polecane artykuły

 • 1

środa, 08 październik 2014 09:03

Białe zęby w 4 krokach

Jordan - Por dukty do zębów Jordan - Por dukty do zębów

Białe zęby i lśniący uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Świadczy o dobrym zdrowiu i statusie społecznym. Niestety, wiele czynników sprawia, że na naszym szkliwie pojawiają się przebarwienia, czy nierówności w kolorycie.

Specjaliści marki Jordan podpowiadają, jak prawidłowo zadbać o zęby i sprawić, aby były one naszym atutem.

1. Szczotkowanie – robisz to źle.
Często wydaje nam się, że im mocniej będziemy trzeć zęby, tym szybciej i dokładniej się one oczyszczą. Jest to podstawowym błędem, ponieważ zbyt intensywne szczotkowanie zębów sprawia, że naruszamy szkliwo, a tym samym osłabiamy zęby. Aby prawidłowo oczyścić jamę ustną, należy zaopatrzyć się w szczoteczkę z miękkim włosiem, np. Jordan Individual Soft i używać jej minimum 2 minuty 2 razy dziennie.


2. Specjalna pasta – specjalne efekty.
Dla uzyskania efektu wybielenia warto sięgnąć po pasty wybielające – naprawdę działają! Obecnie na rynku jest wiele tego typu produktów, przeznaczonych do zębów z różnymi problemami, tak więc osoby borykające się z np. nadwrażliwością zębów, nie muszą rezygnować z wybielania. Jeśli zależy nam na szybkim efekcie, należy wybrać pasty, które działają już po pierwszym użyciu. Jest to możliwe dzięki obecności specjalnego pigmentu, który optycznie wybiela zęby. Dla trwałego efektu musimy się jednak uzbroić w cierpliwość.

3. Nitkowanie.
Szczotkowanie zębów to nie wszystko, ponieważ za pomocą szczoteczki jesteśmy w stanie oczyścić jedynie powierzchnie płaskie zębów. Przestrzenie międzyzębowe są miejscem, do których nie dociera włosie szczoteczki. Należy pomóc sobie nicią dentystyczną, lub zdecydować się na kupno specjalnego przyrządu – flossera, który ułatwi nitkowanie zębów.

4. Dieta – ważna nie tylko dla figury.
Niektóre produkty wpływają na jakość i kolor naszego szkliwa. Aby zapobiec powstawaniu przebarwień postaraj się ograniczyć spożycie kawy, herbaty, soku pomidorowego czy porzeczkowego. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez tych produktów, postaraj się wybierać ich „jaśniejsze” wersje; np. kawa z mlekiem, białe wino zamiast czerwonego, słabsza herbata. Rozwiązaniem jest także jak najczęstsze używanie słomki – ogranicza bezpośredni kontakt danej substancji z zębami.

 

Czytany 12185 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce