środa, 08 październik 2014 11:03

Białe zęby w 4 krokach

Jordan -  Por dukty do zębów Jordan - Por dukty do zębów

Białe zęby i lśniący uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Świadczy o dobrym zdrowiu i statusie społecznym. Niestety, wiele czynników sprawia, że na naszym szkliwie pojawiają się przebarwienia, czy nierówności w kolorycie.

Specjaliści marki Jordan podpowiadają, jak prawidłowo zadbać o zęby i sprawić, aby były one naszym atutem.

1. Szczotkowanie – robisz to źle.
Często wydaje nam się, że im mocniej będziemy trzeć zęby, tym szybciej i dokładniej się one oczyszczą. Jest to podstawowym błędem, ponieważ zbyt intensywne szczotkowanie zębów sprawia, że naruszamy szkliwo, a tym samym osłabiamy zęby. Aby prawidłowo oczyścić jamę ustną, należy zaopatrzyć się w szczoteczkę z miękkim włosiem, np. Jordan Individual Soft i używać jej minimum 2 minuty 2 razy dziennie.


2. Specjalna pasta – specjalne efekty.
Dla uzyskania efektu wybielenia warto sięgnąć po pasty wybielające – naprawdę działają! Obecnie na rynku jest wiele tego typu produktów, przeznaczonych do zębów z różnymi problemami, tak więc osoby borykające się z np. nadwrażliwością zębów, nie muszą rezygnować z wybielania. Jeśli zależy nam na szybkim efekcie, należy wybrać pasty, które działają już po pierwszym użyciu. Jest to możliwe dzięki obecności specjalnego pigmentu, który optycznie wybiela zęby. Dla trwałego efektu musimy się jednak uzbroić w cierpliwość.

3. Nitkowanie.
Szczotkowanie zębów to nie wszystko, ponieważ za pomocą szczoteczki jesteśmy w stanie oczyścić jedynie powierzchnie płaskie zębów. Przestrzenie międzyzębowe są miejscem, do których nie dociera włosie szczoteczki. Należy pomóc sobie nicią dentystyczną, lub zdecydować się na kupno specjalnego przyrządu – flossera, który ułatwi nitkowanie zębów.

4. Dieta – ważna nie tylko dla figury.
Niektóre produkty wpływają na jakość i kolor naszego szkliwa. Aby zapobiec powstawaniu przebarwień postaraj się ograniczyć spożycie kawy, herbaty, soku pomidorowego czy porzeczkowego. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez tych produktów, postaraj się wybierać ich „jaśniejsze” wersje; np. kawa z mlekiem, białe wino zamiast czerwonego, słabsza herbata. Rozwiązaniem jest także jak najczęstsze używanie słomki – ogranicza bezpośredni kontakt danej substancji z zębami.

 

Czytany 12321 razy

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.