Polecane artykuły

 • 1

środa, 08 październik 2014 09:03

Białe zęby w 4 krokach

Jordan - Por dukty do zębów Jordan - Por dukty do zębów

Białe zęby i lśniący uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Świadczy o dobrym zdrowiu i statusie społecznym. Niestety, wiele czynników sprawia, że na naszym szkliwie pojawiają się przebarwienia, czy nierówności w kolorycie.

Specjaliści marki Jordan podpowiadają, jak prawidłowo zadbać o zęby i sprawić, aby były one naszym atutem.

1. Szczotkowanie – robisz to źle.
Często wydaje nam się, że im mocniej będziemy trzeć zęby, tym szybciej i dokładniej się one oczyszczą. Jest to podstawowym błędem, ponieważ zbyt intensywne szczotkowanie zębów sprawia, że naruszamy szkliwo, a tym samym osłabiamy zęby. Aby prawidłowo oczyścić jamę ustną, należy zaopatrzyć się w szczoteczkę z miękkim włosiem, np. Jordan Individual Soft i używać jej minimum 2 minuty 2 razy dziennie.


2. Specjalna pasta – specjalne efekty.
Dla uzyskania efektu wybielenia warto sięgnąć po pasty wybielające – naprawdę działają! Obecnie na rynku jest wiele tego typu produktów, przeznaczonych do zębów z różnymi problemami, tak więc osoby borykające się z np. nadwrażliwością zębów, nie muszą rezygnować z wybielania. Jeśli zależy nam na szybkim efekcie, należy wybrać pasty, które działają już po pierwszym użyciu. Jest to możliwe dzięki obecności specjalnego pigmentu, który optycznie wybiela zęby. Dla trwałego efektu musimy się jednak uzbroić w cierpliwość.

3. Nitkowanie.
Szczotkowanie zębów to nie wszystko, ponieważ za pomocą szczoteczki jesteśmy w stanie oczyścić jedynie powierzchnie płaskie zębów. Przestrzenie międzyzębowe są miejscem, do których nie dociera włosie szczoteczki. Należy pomóc sobie nicią dentystyczną, lub zdecydować się na kupno specjalnego przyrządu – flossera, który ułatwi nitkowanie zębów.

4. Dieta – ważna nie tylko dla figury.
Niektóre produkty wpływają na jakość i kolor naszego szkliwa. Aby zapobiec powstawaniu przebarwień postaraj się ograniczyć spożycie kawy, herbaty, soku pomidorowego czy porzeczkowego. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez tych produktów, postaraj się wybierać ich „jaśniejsze” wersje; np. kawa z mlekiem, białe wino zamiast czerwonego, słabsza herbata. Rozwiązaniem jest także jak najczęstsze używanie słomki – ogranicza bezpośredni kontakt danej substancji z zębami.

 

Czytany 12196 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści. 

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce