Polecane artykuły

 • 1
środa, 08 październik 2014 11:03

Białe zęby w 4 krokach

Jordan - Por dukty do zębów Jordan - Por dukty do zębów

Białe zęby i lśniący uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Świadczy o dobrym zdrowiu i statusie społecznym. Niestety, wiele czynników sprawia, że na naszym szkliwie pojawiają się przebarwienia, czy nierówności w kolorycie.

Specjaliści marki Jordan podpowiadają, jak prawidłowo zadbać o zęby i sprawić, aby były one naszym atutem.

1. Szczotkowanie – robisz to źle.
Często wydaje nam się, że im mocniej będziemy trzeć zęby, tym szybciej i dokładniej się one oczyszczą. Jest to podstawowym błędem, ponieważ zbyt intensywne szczotkowanie zębów sprawia, że naruszamy szkliwo, a tym samym osłabiamy zęby. Aby prawidłowo oczyścić jamę ustną, należy zaopatrzyć się w szczoteczkę z miękkim włosiem, np. Jordan Individual Soft i używać jej minimum 2 minuty 2 razy dziennie.


2. Specjalna pasta – specjalne efekty.
Dla uzyskania efektu wybielenia warto sięgnąć po pasty wybielające – naprawdę działają! Obecnie na rynku jest wiele tego typu produktów, przeznaczonych do zębów z różnymi problemami, tak więc osoby borykające się z np. nadwrażliwością zębów, nie muszą rezygnować z wybielania. Jeśli zależy nam na szybkim efekcie, należy wybrać pasty, które działają już po pierwszym użyciu. Jest to możliwe dzięki obecności specjalnego pigmentu, który optycznie wybiela zęby. Dla trwałego efektu musimy się jednak uzbroić w cierpliwość.

3. Nitkowanie.
Szczotkowanie zębów to nie wszystko, ponieważ za pomocą szczoteczki jesteśmy w stanie oczyścić jedynie powierzchnie płaskie zębów. Przestrzenie międzyzębowe są miejscem, do których nie dociera włosie szczoteczki. Należy pomóc sobie nicią dentystyczną, lub zdecydować się na kupno specjalnego przyrządu – flossera, który ułatwi nitkowanie zębów.

4. Dieta – ważna nie tylko dla figury.
Niektóre produkty wpływają na jakość i kolor naszego szkliwa. Aby zapobiec powstawaniu przebarwień postaraj się ograniczyć spożycie kawy, herbaty, soku pomidorowego czy porzeczkowego. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez tych produktów, postaraj się wybierać ich „jaśniejsze” wersje; np. kawa z mlekiem, białe wino zamiast czerwonego, słabsza herbata. Rozwiązaniem jest także jak najczęstsze używanie słomki – ogranicza bezpośredni kontakt danej substancji z zębami.

 

Czytany 12259 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce