Polecane artykuły

 • 1
środa, 08 październik 2014 09:48

5 sposobów na walkę z bliznami

Walka z bliznami z Noble Health Walka z bliznami z Noble Health

Wypadki, drobne otarcia, trądzik – często pozostawiają po sobie nieestetyczne blizny. Letnia opalenizna dodatkowo podkreśliła ich istnienie... Czy są sposoby, aby zmniejszyć ich widoczność? A może da się ich pozbyć całkowicie?

 Czym są blizny?

Blizny to zmiany skórne, które powstają w wyniku gojenia się naskórka. Jakby zastępują zniszczoną skórę. Całkowite tworzenie się blizny trwa około roku i jest to najlepszy czas, aby próby zmniejszania ich widoczności przyniosły najlepsze efekty. Zaczynając kurację stosunkowo wcześnie, istnieje szansa na całkowite pozbycie się defektów.

Jak pozbyć się blizn?

1. Dostarczanie kolagenu.
Kolagen znajduje się w bliznach, jest jej istotnym składnikiem. Sprawia, że zmiany skórne są stosunkowo jasne i płytkie. Jednak aby kuracja była efektywna, należy stosować preparaty z kolagenem nie tylko na powierzchnię skóry, ale także należy zadziałać od wewnątrz. Stosowanie suplementu diety na bazie kolagenu, np. Class A Collagen sprawi, że brzegi blizn będą mniej widoczne, a same zmiany płytsze i przypominające kolorytem i strukturą zdrową skórę.

2. Maści, kremy i inne preparaty.
Aby zmniejszyć widoczność blizn należy stosować różnego rodzaju kosmetyki. Tylko czym kierować się przy ich wyborze? Na jakie składniki zwrócić uwagę. Ekspert Noble Health podpowiada, aby wybierać produkty z wysoką zawartością allantoiny, heparyny sodowej i wyciągu etanolowego z cebuli. Pamiętaj, że maści można stosować dopiero na całkowicie wygojony naskórek, bez strupków!

3. Masaż.
Masaż pobudza krążenie i sprawi, że stosowane preparaty będą wnikać głębiej, tym samym zwiększając skuteczność działania. Prawidłowy masaż powinien trwać około 5 minut, aż do wchłonięcia stosowanego kosmetyku.

4. Peelingi.
Regularne peelingi sprawią, że będziemy złuszczać martwe warstwy naskórka, a także pobudzimy krążenie krwi. Domowe peelingi sprawdzą się w przypadku niewielkich, starych blizn. Jednak jeśli borykamy się ze sporymi zmianami, warto zwrócić się do salonu kosmetycznego w celu wykonania zabiegu np. dermabrazji laserowej. Możliwości jest więcej, a przy wyborze metody na pewno pomoże nam kosmetolog czy dermatolog.

5. Zakaz kąpieli słonecznych!
Na szczęście lato dobiegło końca, jednak przed rozpoczęciem kolejnego sezonu warto pamiętać o silnej ochronie przeciwsłonecznej! Wystawianie blizn na działanie promieni UV sprawi, że mogą się one pogłębić i stać bardziej widoczne!

Czytany 9838 razy

Artykuły powiązane

 • Najnowsze sposoby na blizny i rozstępy ze świata high-tech Najnowsze sposoby na blizny i rozstępy ze świata high-tech

  Poczciwe kremy i tradycyjne masaże? Nie tylko! Choć w drogeriach nadal można znaleźć mniej więcej takie same środki na cellulit i blizny, jak kilkanaście lat temu, to w gabinetach medycyny estetycznej wszystko zmienia się w błyskawicznym tempie. Przeczytaj o laserze frakcyjnym CO2 i innych!

 • Profesjonalny masaż w gabinecie medycznym Profesjonalny masaż w gabinecie medycznym

  Sztuka masażu znana jest od tysięcy lat. O jego leczniczym wpływie przekonywał między innymi Hipokrates.

 • Peeling – ważny etap pielęgnacji Peeling – ważny etap pielęgnacji

  Dziś to jeden z podstawowych produktów w pielęgnacji skóry. Najpierw zyskał popularność w gabinetach kosmetycznych, gdzie panie pokochały go za niezwykłe efekty i zrozumiały, że bez niego działanie innych kosmetyków pielęgnacyjnych jest mniej skuteczne. Z gabinetów peelingi trafiły do drogerii i możemy stosować je w domu.

 • Piękna i elastyczna skóra? To możliwe Piękna i elastyczna skóra? To możliwe

  Młoda, zdrowa skóra, jest marzeniem wielu z nas. Niestety – im starsi jesteśmy, tym trudniej nam utrzymać skórę w dobrej formie. Co możemy zrobić, by nasza skóra mogła zachować elastyczność na dłużej? Oto kilka informacji, z którymi każdy miłośnik młodego i pięknego wyglądu powinien się zapoznać.

 • Sekret gładkiej skóry Sekret gładkiej skóry

  Kiedy za oknem robi się chłodniej, częściej nachodzi nas chęć zaszycia się na kanapie pod kocem, z filiżanką gorącej herbaty, dobrą książką i czymś słodkim pod ręką. O ile jednak miłość do książek i herbaty ujdzie nam zupełnie bezkarnie, to już częste sięganie po słodycze – niekoniecznie

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce