czwartek, kwiecień 18, 2024
piątek, 24 kwiecień 2020 16:54

Peeling enzymatyczny - jak stosować?

Kosmetyki naturalne Kosmetyki naturalne

Gładka skóra twarzy bez niedoskonałości jest marzeniem wielu z nas. Żeby je spełnić warto regularnie stosować naturalny peeling do twarzy. Klasyczny peeling mechaniczny warto zamienić na peeling enzymatyczny, który jest znacznie łagodniejszy dla skóry, a równie skutecznie złuszcza martwy naskórek i wygładza cerę.

Regularne stosowanie naturalnego peelingu enzymatycznego do twarzy pozwala oczyścić i ożywić skórę, usunąć martwy naskórek oraz odetkać pory. Kosmetyk ten jest bardzo delikatny dla skóry i nie powoduje podrażnień, które mogą się zdarzać podczas stosowania peelingów mechanicznych, wymagającym pocierania twarzy.

 

Czym jest peeling enzymatyczny?

Jeszcze niedawno peelingi enzymatyczne były wykonywane jedynie w gabinetach kosmetycznych. Teraz możemy je wykonywać również w naszym domu. Peeling enzymatyczny może mieć konsystencję gęstej pasty, żelu lub kremu, który w kontakcie z wodą zamienia się w przyjemną kremową emulsję.

Naturalny peeling enzymatyczny zawiera w swoim składzie enzymy z owoców i ziół, które niszczą białka występujące w zrogowaciałym naskórku. Po zaaplikowaniu peelingu na twarz enzymy rozpuszczają warstwę rogową skóry, ale nie uszkadzają zdrowych warstw skóry. Jest to w pełni bezpieczny zabieg i dużo łagodniejszy dla skóry niż peeling mechaniczny.

W domowych warunkach polecamy stosować peeling enzymatyczny Sylveco, Clochee oraz Resibo, które usuną martwy naskórek, wygładzą skórę i wyrównają jej koloryt. Są to doskonałej jakości naturalne kosmetyki cenionych, polskich firm.

Jak działa peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny, w przeciwieństwie do peelingu mechanicznego, nie zawiera drobinek ścierających, a enzymy (zazwyczaj są to enzymy z owoców lub ziół), które rozpuszczają warstwę rogową naskórka.

Działanie to nie jest natychmiastowe, dlatego efekty zastosowania peelingu enzymatycznego są widoczne dopiero po 2-3 dniach. Peeling enzymatyczny jest znacznie łagodniejszy dla skóry niż peeling drobnoziarnisty, dlatego może być stosowany przez osoby z cerą wrażliwą, delikatną, skłonną do podrażnień.

Chcąc cieszyć się miękką i gładką skórą twarzy, należy pamiętać o regularnym stosowaniu peelingu. Efekty, które przyniesie są znacznie lepsze niż po zastosowaniu peelingu mechanicznego działającego jedynie na zewnętrznej warstwie skóry.

Peeling enzymatyczny jest bezpieczny dla skóry i wyjątkowo łagodny. Nie powoduje podrażnień.

Jak często stosować peeling enzymatyczny i dla kogo jest przeznaczony?

Należy pamiętać o regularności w stosowaniu peelingu enzymatycznego. Jego efekty nie są widoczne od razu, a dopiero po kilku dniach od zastosowania. Zalecane jest stosowanie naturalnego peelingu do twarzy przynajmniej raz w tygodniu.

Peeling enzymatyczny należy nałożyć na oczyszczoną, lekko zwilżoną skórę twarzy i wilgotnymi dłońmi wykonać delikatny, 5-10-cio minutowy masaż, podczas którego peeling zmieni się w kremową emulsję. Po masażu peeling możemy pozostawić na twarzy lub od razu zmyć letnią wodą - w zależności od zaleceń producenta. Po zabiegu skórę twarzy należy dobrze nawilżyć.

Peeling enzymatyczny może być stosowany do każdego rodzaju skóry, również tłustej, mieszanej, suchej, lecz ze względu na delikatne działanie peeling enzymatyczny polecany jest przede wszystkim dla osób z cerą wrażliwą, naczynkową, alergiczną i trądzikową. Jest także bezpieczny dla kobiet w ciąży.

Media