1. Jak powinien działać krem pod oczy?
2. Kremy pod oczy - składniki aktywne
3. Jak prawidłowo dbać o skórę pod oczami?
Pamiętaj, że dopasowanie odpowiedniego kremu pod oczy to zawsze decyzja indywidualna. To, że określona formuła jest dobra dla twojej przyjaciółki, nie oznacza, że tak samo zadziała na skórę okalającą twoje oczy. Kremy, które mogą cię zainteresować, znajdziesz na https://kosmetykowe.pl/kremy-pod-oczy.
Jak powinien działać krem pod oczy?
Kremy pod oczy mogą działać na różne sposoby - inny efekt uzyskamy, sięgając po krem przeznaczony do skóry dojrzałej, niwelujący oznaki jej starzenia, inny zaś, gdy priorytetem są właściwości nawilżające. Ta decyzja jest kluczowa i zawsze powinna zostać poprzedzona analizą kondycji skóry i mankamentów, które nam przeszkadzają.
Do najpopularniejszych zaliczamy:
-
przeciwzmarszczkowy krem pod oczy - w zależności od składu krem przeciwzmarszczkowy może niwelować zmarszczki mimiczne i oznaki zmęczenia lub wykazywać silniejsze właściwości wygładzające i napinające skórę, spowalniając procesy starzenia,
-
rozjaśniający krem pod oczy - jeśli twoim problemem są cienie pod oczami i opuchnięcia, wybierz krem redukujący zasinienia i przebarwienie, na przykład preparat z rutyną, wyciągiem z kasztanowca, świetlikiem lub witaminą C,
-
nawilżający krem pod oczy - doskonale radzi sobie z suchą i ściągniętą skórą, przywracając jej optymalne nawilżenie.
Kremy pod oczy - składniki aktywne
Aby daną formułę określić jako dobry krem przeciwzmarszczkowy, powinniśmy w niej znaleźć określone składniki aktywne.
Powyżej wspomnieliśmy już o takich składnikach jak rutyna, wyciąg ze świetlika, peptydy czy witamina C. To składniki poprawiające wygląd skóry, rozjaśniające cienie i usuwające przebarwienia. Z pewnością dobrym pomysłem będzie także krem pod oczy z kwasem hialuronowym. Choć naturalnie występuje on w skórze, z wiekiem zmniejsza się jego produkcja. Stosowanie kremów zawierających kwas hialuronowy poprawia zatem nawilżenie i hamuje utratę wody.
Kremy o typowych właściwościach przeciwzmarszczkowych przeznaczone do pielęgnacji skóry pod oczami powinny z kolei zawierać takie składniki jak retinol, ceramidy, peptydy czy pantenol. Są one idealne do cery dojrzałej, gdyż wykazują właściwości wygładzające, ujędrniające i uelastyczniające.
Jak prawidłowo dbać o skórę pod oczami?
Kiedy zacząć stosować krem pod oczy? Co do zasady: im wcześniej, tym lepiej. Jeśli włączymy krem pod oczy do codziennej pielęgnacji w okolicach 20 - 30 roku życia, zadziałamy prewencyjnie, opóźniając pojawienie się zmarszczek mimicznych i liniowych, wynikających z odwodnienia skóry. Na początku wystarczy krem nawilżający, ewentualnie rozjaśniający cienie wynikające ze zmęczenia czy nieprzespanej nocy.
Kiedy dobry krem pojawi się w twojej kosmetyczce, warto przestrzegać kilku zasad prawidłowej aplikacji. Krem pod oczy zawsze aplikuj na oczyszczoną skórę. Delikatnie wklepuj go opuszkami palców. Nie dociskaj palcami skóry i nie pocieraj jej. Niektóre osoby decydują się na wyciąganie kremu z opakowania przy użyciu specjalnej szpatułki, co ma na celu zabezpieczenie przed dostawaniem się do pojemnika bakterii. Zadbaj także o higienę codzienności: staraj się wysypiać i pij dużo wody.