środa, lipiec 24, 2024
sobota, 16 marzec 2024 20:35

Męska pielęgnacja - włosy, broda, tatuaże

Męska pielęgnacja Męska pielęgnacja fot: pixabay

Pielęgnacja męskiej twarzy, włosów, ciała jest nie mniej ważna od tej, która rekomendowana jest kobietom. Często wdrożenie do codziennej rutyny kilku podstawowych kosmetyków może całkowicie odmienić wygląd skóry, włosów, paznokci. 

 

Wypadanie włosów, siwienie, codzienna pielęgnacja 

Do tematu męskiej codziennej pielęgnacji warto podejść zdroworozsądkowo.

Sklep z kosmetykami dla mężczyzn oferuje ci oczywiście szereg możliwości, warto więc ich nie ignorować, ale tez niekoniecznie trzeba podążać za przekonaniem, że im więcej kosmetyków kupisz, tym lepiej. Przede wszystkim warto poszukać takich, które realnie odpowiadają na twoje potrzeby. W przypadku włosów dla części panów istotne będą właściwości nawilżające szamponów czy odżywek. Część męskiej populacji boryka się z problemem wypadania włosów, więc tutaj potrzebne będą jeszcze inne kosmetyki. Nie tylko w wieku nastoletnim wyzwaniem może być także nadmierne wydzielanie sebum przez skórę głowy i tutaj potrzebne będą kosmetyki odświeżające, oczyszczające, ale jednocześnie nieprzesuszające skóry głowy. 

Pielęgnacja twarzy mężczyzn — zadbaj o brodę

Sklep dla brodaczy nie bez powodu oferuje szeroki wybór kosmetyków przeznaczonych nie tylko do stylizacji zarostu, ale i jego pielęgnacji. Skóra mężczyzn na brodzie narażona jest na szereg codziennych zanieczyszczeń, dlatego warto zadbać o regularną higienę tych okolic, a także odpowiednie odżywienie cebulek włosów, szczególnie jeśli chcesz cieszyć się pięknym zarostem. Pielęgnacja włosów na skórze brody jest nie mniej istotna niż w przypadku skóry głowy. Istotne jest nie tylko oczyszczenie skóry i włosów, ale i odpowiednie ich nawilżenie, w czym pomóc mogą specjalne olejki i inne specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji tych okolic. Zawsze warto taką pielęgnację skonsultować ze swoim barterem, który podpowie, jakiego typu kosmetyki warto włączyć do codziennej rutyny. 

Kosmetyki do skóry wrażliwej i troska o tatuaże

Jednym z absolutnie kultowych już dzisiaj składników wykorzystywanych do pielęgnacji ciała jest kwas hialuronowy, który wzmacnia skórę, wspomaga procesy jej odbudowy i gojenia. To bardzo cenny składnik kosmetyków przeznaczonych między innymi także do pielęgnacji tatuażu. Męska skóra wymaga w takim przypadku szczególnej opieki. Im bardziej sumiennie podejdziesz do troski o świeżo wykonany tatuaż, tym skóra szybciej się wygoi, w głębokich warstwach skóry zajdą procesy regeneracyjne, a ty będziesz cieszyć się jeszcze lepszym efektem w postaci doskonale prezentującego się tatuażu.