wtorek, 24 marzec 2020 15:34

Proste i niezawodne sposoby na szybki powrót do pełnej sprawności

Masaż Masaż

W naszym życiu bywają momenty, kiedy podupadamy na zdrowiu. Zdarza się wypadek, mamy udar, czy powitaliśmy na świecie dziecko, które wymaga pomocy specjalisty. Sytuacje takie zdarzają się codziennie, warto więc wiedzieć w razie potrzeby gdzie można uzyskać szybką i skuteczną pomoc.

Choroby kręgosłupa dokuczają coraz większej liczbie osób

Dolegliwości związane z kręgosłupem dotyczą coraz większej liczby osób. Narażony jest na nie w zasadzie każdy.  Osoby, których praca polega na dźwiganiu, także Ci, którzy wiele godzin siedzą w jednej pozycji. Istnieje jednak kilka prostych sposobów, żeby wygrać walkę z bólem i nie dopuszczać do niego w przyszłości.

Ćwiczenia ulgą na ból

Uszkodzenia kręgosłupa wymagają bardzo dużo systematycznej pracy z naszej strony. Regularne ćwiczenia, potrafią zdziałać w tym zakresie cuda. Jednak to, jakie ruchy i ćwiczenia są wskazane przy naszym konkretnych schorzeniu powinien wytłumaczyć i pokazać wykwalifikowany rehabilitant. To bardzo ważne, żeby ćwiczenia w domu były uzupełnieniem profesjonalnej rehabilitacji, w ten sposób oczekiwane efekty przyjdą szybciej, niż nam się wydaje.

Zafundujmy sobie odrobinę relaksu

Nic tak nie relaksuje po ciężkim i stresującym dniu jak masaż. Rozluźnienie spiętych mięśni potrafi przynieść nieopisaną ulgę dla ciała ale także i dla duszy. Oprócz tego masaż przynosi bardzo wiele dobrego dla całego organizmu:

  • pomaga zmniejszyć albo całkowicie zniwelować nasze dolegliwości związane z bólem

  • działa wspomagająco na metabolizm, przez co będziemy dużo lepiej spalać tkankę tłuszczową

  • przeciwdziała tworzeniu się zakrzepów żylnych

  • działa stymulująco na cały układ limfatyczny, przez co pozbywamy się toksyn

  • poprawia odporność.

Fizjoterapeuta potrzebny od zaraz

Jeżeli przytrafiło nam się złamanie kości, czy inny uraz fizjoterapeuta, jest osobą, do której powinniśmy się zgłosić. Osoba o takim wykształceniu pomaga przywrócić sprawność, częścią ciała, które nie chcą z nami współpracować. Mało mówi się o tym, że fizjoterapeuta swoim działaniem potrafi także pomóc osobom cierpiącym na stwardnienie rozsianie, porażenie dziecięce, czy chorobę Parkinsona.

Możemy próbować sobie pomóc na własną rękę i wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia, które mają na celu rozluźnienie mięśni i zmniejszenie albo całkowite zniwelowanie dolegliwości bólowych. Jednak nic nie zastąpi wizyty w profesjonalnym gabinecie masażu. Osoby, które znają się na budowie organizmu po zapoznaniu z historią naszej choroby oraz towarzyszącymi jej dolegliwościami znajdą sposób, żeby pomóc nam, znaleźć właściwą drogę ku zdrowiu.

Media