wtorek, 24 marzec 2020 15:43

Jak być aktywnym nie opuszczając Lublina?

Osiedla Lublin Osiedla Lublin

Choć wiele osób decyduje się na weekendowe wyjazdy poza granice miasta i korzysta z uroków parków krajobrazowych, górskich szlaków i opracowanych tras turystycznych - pamiętajmy, że nasze miejsca zamieszkania zazwyczaj są nam w stanie zaoferować równie ciekawe atrakcje, dzięki którym utrzymamy nasze ciała w formie.

Co warto wiedzieć o miejskich sposobach na aktywny wypoczynek?

Lubelskie tereny zielone

Lublin jest miastem, które ma wyjątkowo dużo miejsc dających nam możliwość spędzenia aktywnego czasu wśród zieleni. Najpopularniejszym z nich są oczywiście okolice Zalewu Zemborzyckiego, który przyciąga osoby spragnione sportu w malowniczych okolicznościach przyrody. Mieszkanie niedaleko Zalewu gwarantuje te atrakcje na wyciągnięcie ręki i jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Liczne trasy dla biegaczy i rowerzystów to jedne z ulubionych miejsc aktywnych mieszkańców miasta. Doskonały do joggingu jest również Ogród Saski. Po stosunkowo niedawno zakończonym remoncie, nadal możemy w nim znaleźć gąszcz ścieżek, dzięki którym z łatwością opracujemy trasę naszych codziennych treningów. Idealne dla miłośników i miłośniczek sportu są też wąwozy lubelskie przebiegające przez zachodnie osiedla. Pełnią one funkcję rekreacyjno - wypoczynkową, są wyposażone w ogólnodostępne urządzenia do ćwiczeń, specjalne trasy dla biegaczy i rowerzystów, a także w odpowiednio wydzielone części dla naszych zwierzaków.

Poznaj swoje osiedle!

Należy pamiętać, że każde nowo wybudowane osiedle uwzględnia w swoim projekcie potrzeby rekreacyjne swoich mieszkańców. Odpowiednio zaprojektowane tereny zielone są pełne atrakcji skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych, którzy nie wyobrażają sobie wolnego czasu bez aktywności sportowej. Do naszej dyspozycji pozostają boiska, sprzęty do ćwiczeń na osiedlowych mini siłowniach i place zabaw dla najmłodszych. Coraz częściej pojawiają się również rampy dla deskorolkowców i rolkarzy. W ciągu ostatnich kilku lat, bardzo popularną praktyką stało się organizowanie bezpłatnych, wspólnych treningów osiedlowych np. zumby czy fit jogi. Dzięki takiej aktywności nie tylko zadbamy o naszą formę, ale również poznamy bliżej naszych sąsiadów i dowiemy się sporo o miejscu naszego zamieszkania!

Podsumowując, Lublin to miasto obfitujące w atrakcyjne tereny dla miłośniczek i miłośników aktywnych form spędzania wolnego czasu. Może warto przemyśleć czy to zielone miasto nie będzie dla nas idealnym miejscem do życia?

Sprawdź informacje o nowym osiedlu w Lublinie: https://www.diamentowewzgorze.pl/o-inwestycji

Czytany 49 razy

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.