wtorek, 24 marzec 2020 15:27

Przyjęcie zaręczynowe w Lublinie - gdzie je zorganizować?

Przyjęcie zaręczynowe w Lublinie Przyjęcie zaręczynowe w Lublinie

Zaręczyny to wyjątkowy dzień w życiu każdego z nas. Choć najczęściej odbywają się w kameralnych, romantycznych okolicznościach, warto uczcić je nieco później z bliskimi osobami na odpowiednio przygotowanej kolacji zaręczynowej. Jak i gdzie zorganizować w Lublinie niezapomniane przyjęcie z tej okazji?

Jak zorganizować kolację zaręczynową?

Pierwszym krokiem organizacyjnym będzie oczywiście wybór terminu i miejsca. Zgodnie z przyjętym obecnie obyczajem, przyjęcie nie powinno się odbyć dłużej niż miesiąc po zaręczynach. Pamiętajmy, że jednym z celów spotkania jest zapoznanie naszych rodzin i znajomych. Ma to sprawić, że nasze wesele będzie udane! Odpowiednie rozmieszczenie gości i kameralny klimat będą więc bardzo ważne. Często podczas przyjęcia zaręczynowego omawiane są pierwsze kwestie związane z ceremonią ślubu - dobrze, jeśli atmosfera panująca podczas kolacji będzie swobodna i ustalimy jak najwięcej szczegółów. Dzięki temu w procesie przygotowań do ślubu i wesela uda nam się uniknąć konfliktów. Jeśli pragniemy, aby podczas imprezy pojawiły się tradycyjne elementy związane z zaręczynami, pamiętajmy o bukietach dla mamy panny młodej i pana młodego oraz odpowiedniej prezentacji pierścionka zaręczynowego.

Jak dobrać menu?

Dobrze dobrane menu na tą okoliczność powinno być przede wszystkim uniwersalne. Jeśli nie jesteśmy pewni co do preferencji kulinarnych naszych gości, nie decydujmy się na egzotyczne potrawy w stylu żabich udek. Nie zapominajmy też o upewnieniu się, czy wśród zaproszonych są wegetarianie, weganie i alergicy. Posiłek powinien być podzielony na co najmniej 3 części - przystawkę, główne danie i deser. Jest to ważne ze względu na zwyczaj mówiący o tym, że oficjalną informację o zaręczynach powinniśmy przekazać gościom pomiędzy posiłkami, tak aby nie wprawiać ich w konsternację i nie stawiać przed wyborem: jeść czy słuchać?

Restauracje Ego - doskonałe miejsce przyjęcie zaręczynowe

Szukając miejsca na stylowe przyjęcie zaręczynowe warto wziąć pod uwagę Restaurację Ego w Lublinie. Klimatyczna XVI-wieczna kamienica w sercu miasta będzie doskonałym wyborem na uczczenie zaręczyn. Dodatkowym atutem miejsca jest możliwość wynajęcia pokojów noclegowych w eleganckim hotelu Alter, do którego przynależy restauracja. Na gości rezerwujących tu przyjęcia czekają m.in.: klimatyzowana sala bankietowa mieszcząca 60 osób, odpowiednio wyselekcjonowane menu, profesjonalna obsługa, concierge do dyspozycji gości, kącik dla dzieci oraz dostosowany do ich potrzeb jadłospis, a także kieliszek prosecco na powitanie. 

Czytany 54 razy

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.