Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 01 maj 2014 17:07

Sposób na hemoroidy. Dieta, ćwiczenia czy leki OTC?

Sposób na hemoroidy Sposób na hemoroidy

Hemoroidy to w ostatnich czasach zmora społeczeństwa. Walczyć lekami OTC, czy dietą? Siedzimy. Wszędzie, gdzie tylko jesteśmy, w pracy, szkole, autobusie, u znajomych. Na fotelach, krzesłach, sofach, nawet na leżakach właściwie rzecz biorąc-siedzimy! Jak wiemy, nie jest to zbyt zdrowe dla naszego ciała. Zbyt długie siedzenie jest jedną z głównych przyczyn hemoroidów. W walce z tą wstydliwą przyczyną są ćwiczenia oraz naprawdę dobry lek.

Jednym z naszych przyjaciół w walce z chorobą hemoroidalną są ćwiczenia. Każda aktywność fizyczna przy tej dolegliwości jest dobra. Godzina basen co najmniej trzy razy w tygodniu, rower z rodziną w niedziele, a może poranny jogging? Każdemu z nas na pewno nie zaszkodzi mała dawka ćwiczeń, a endorfiny, które wydzielają się podczas uprawiania sportu, są lepsze niż tabliczka czekolady. Dla osób zmagających się z hemoroidami istnieją także specjalne ćwiczenia. Usiądź po turecku (choć nie jest to wcale konieczna pozycja) i zaciśnij mięśnie odbytu na 10 sekund. Zaleca się powtórzenie takiej czynności nawet 50 razy w ciągu dnia! Największą zaletą ćwiczenia jest to, że kiedy je wykonujesz, nikt tego nie zauważy. Polecany jest także masaż brzucha, który świetnie działa na pracę jelit. Ostatnia, a zarazem najważniejsza, jest oczywiście dieta. Produkty bogate w błonnik, jak otręby oraz wiele warzyw, doskonale wspomogą prawidłową pracę jelit. 

Kiedy zachorujemy na hemoroidy, musimy natychmiastowo i nieodwołalnie zmienić nasz tryb życia. Niestety, ćwiczenia i dieta przyniosą efekty dopiero po kilku tygodniach. Ból, pieczenie oraz krwawienie są tak uciążliwe, że kilka tygodni wydaje się nie do przeżycia. W takiej sytuacji warto sięgnąć po dobry lek. Najważniejszym jest, by preparat działał przeciwzapalnie, znieczulająco oraz ściągająco. Przed zakupem warto sprawdzić, czy dany preparat jest lekiem, czy tylko parafarmaceutykiem. Ten drugi może być już zbyt słaby. 

Do grupy leków OTC, które stosuje się w leczeniu hemoroidów, należy Ruskorex. Dystrybutorem leku jest Angelini Pharma Polska. Z myślą o różnych upodobaniach lek dostępny jest w maści oraz czopkach. Ruskogenina i chlorowodorek tetrakainy znieczulają i leczą hemoroidy. Jest to jeden z niewielu leków na rynku, który nie tylko łagodzi objawy, ale także leczy. Ruskorex działa silnie znieczulająco oraz miejscowo, dzięki czemu nie musimy martwić się o skutki uboczne działania leku. Mimo, że Ruskorex jest kilkukrotnie silniejszy od swoich kolegów, jest całkowicie bezpieczny. Nie podrażnia tkanek, a jego działanie trwa nawet 2 godziny, co jest rzadkością wśród leków na chorobę hemoroidalną. Cena Ruskorexu w czopkach to 33,50zł a w maści 33,40zł.

Ruskorex maść

Sposób na hemoroidy - Ruskorex

Czytany 3241 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści. 

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce