Polecane artykuły

  • 1

czwartek, 01 maj 2014 19:07

Sposób na hemoroidy. Dieta, ćwiczenia czy leki OTC?

Sposób na hemoroidy Sposób na hemoroidy

Hemoroidy to w ostatnich czasach zmora społeczeństwa. Walczyć lekami OTC, czy dietą? Siedzimy. Wszędzie, gdzie tylko jesteśmy, w pracy, szkole, autobusie, u znajomych. Na fotelach, krzesłach, sofach, nawet na leżakach właściwie rzecz biorąc-siedzimy! Jak wiemy, nie jest to zbyt zdrowe dla naszego ciała. Zbyt długie siedzenie jest jedną z głównych przyczyn hemoroidów. W walce z tą wstydliwą przyczyną są ćwiczenia oraz naprawdę dobry lek.

Jednym z naszych przyjaciół w walce z chorobą hemoroidalną są ćwiczenia. Każda aktywność fizyczna przy tej dolegliwości jest dobra. Godzina basen co najmniej trzy razy w tygodniu, rower z rodziną w niedziele, a może poranny jogging? Każdemu z nas na pewno nie zaszkodzi mała dawka ćwiczeń, a endorfiny, które wydzielają się podczas uprawiania sportu, są lepsze niż tabliczka czekolady. Dla osób zmagających się z hemoroidami istnieją także specjalne ćwiczenia. Usiądź po turecku (choć nie jest to wcale konieczna pozycja) i zaciśnij mięśnie odbytu na 10 sekund. Zaleca się powtórzenie takiej czynności nawet 50 razy w ciągu dnia! Największą zaletą ćwiczenia jest to, że kiedy je wykonujesz, nikt tego nie zauważy. Polecany jest także masaż brzucha, który świetnie działa na pracę jelit. Ostatnia, a zarazem najważniejsza, jest oczywiście dieta. Produkty bogate w błonnik, jak otręby oraz wiele warzyw, doskonale wspomogą prawidłową pracę jelit. 

Kiedy zachorujemy na hemoroidy, musimy natychmiastowo i nieodwołalnie zmienić nasz tryb życia. Niestety, ćwiczenia i dieta przyniosą efekty dopiero po kilku tygodniach. Ból, pieczenie oraz krwawienie są tak uciążliwe, że kilka tygodni wydaje się nie do przeżycia. W takiej sytuacji warto sięgnąć po dobry lek. Najważniejszym jest, by preparat działał przeciwzapalnie, znieczulająco oraz ściągająco. Przed zakupem warto sprawdzić, czy dany preparat jest lekiem, czy tylko parafarmaceutykiem. Ten drugi może być już zbyt słaby. 

Do grupy leków OTC, które stosuje się w leczeniu hemoroidów, należy Ruskorex. Dystrybutorem leku jest Angelini Pharma Polska. Z myślą o różnych upodobaniach lek dostępny jest w maści oraz czopkach. Ruskogenina i chlorowodorek tetrakainy znieczulają i leczą hemoroidy. Jest to jeden z niewielu leków na rynku, który nie tylko łagodzi objawy, ale także leczy. Ruskorex działa silnie znieczulająco oraz miejscowo, dzięki czemu nie musimy martwić się o skutki uboczne działania leku. Mimo, że Ruskorex jest kilkukrotnie silniejszy od swoich kolegów, jest całkowicie bezpieczny. Nie podrażnia tkanek, a jego działanie trwa nawet 2 godziny, co jest rzadkością wśród leków na chorobę hemoroidalną. Cena Ruskorexu w czopkach to 33,50zł a w maści 33,40zł.

Ruskorex maść

Sposób na hemoroidy - Ruskorex

Czytany 3286 razy

Artykuły powiązane

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce