Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 01 maj 2014 19:07

Sposób na hemoroidy. Dieta, ćwiczenia czy leki OTC?

Sposób na hemoroidy Sposób na hemoroidy

Hemoroidy to w ostatnich czasach zmora społeczeństwa. Walczyć lekami OTC, czy dietą? Siedzimy. Wszędzie, gdzie tylko jesteśmy, w pracy, szkole, autobusie, u znajomych. Na fotelach, krzesłach, sofach, nawet na leżakach właściwie rzecz biorąc-siedzimy! Jak wiemy, nie jest to zbyt zdrowe dla naszego ciała. Zbyt długie siedzenie jest jedną z głównych przyczyn hemoroidów. W walce z tą wstydliwą przyczyną są ćwiczenia oraz naprawdę dobry lek.

Jednym z naszych przyjaciół w walce z chorobą hemoroidalną są ćwiczenia. Każda aktywność fizyczna przy tej dolegliwości jest dobra. Godzina basen co najmniej trzy razy w tygodniu, rower z rodziną w niedziele, a może poranny jogging? Każdemu z nas na pewno nie zaszkodzi mała dawka ćwiczeń, a endorfiny, które wydzielają się podczas uprawiania sportu, są lepsze niż tabliczka czekolady. Dla osób zmagających się z hemoroidami istnieją także specjalne ćwiczenia. Usiądź po turecku (choć nie jest to wcale konieczna pozycja) i zaciśnij mięśnie odbytu na 10 sekund. Zaleca się powtórzenie takiej czynności nawet 50 razy w ciągu dnia! Największą zaletą ćwiczenia jest to, że kiedy je wykonujesz, nikt tego nie zauważy. Polecany jest także masaż brzucha, który świetnie działa na pracę jelit. Ostatnia, a zarazem najważniejsza, jest oczywiście dieta. Produkty bogate w błonnik, jak otręby oraz wiele warzyw, doskonale wspomogą prawidłową pracę jelit. 

Kiedy zachorujemy na hemoroidy, musimy natychmiastowo i nieodwołalnie zmienić nasz tryb życia. Niestety, ćwiczenia i dieta przyniosą efekty dopiero po kilku tygodniach. Ból, pieczenie oraz krwawienie są tak uciążliwe, że kilka tygodni wydaje się nie do przeżycia. W takiej sytuacji warto sięgnąć po dobry lek. Najważniejszym jest, by preparat działał przeciwzapalnie, znieczulająco oraz ściągająco. Przed zakupem warto sprawdzić, czy dany preparat jest lekiem, czy tylko parafarmaceutykiem. Ten drugi może być już zbyt słaby. 

Do grupy leków OTC, które stosuje się w leczeniu hemoroidów, należy Ruskorex. Dystrybutorem leku jest Angelini Pharma Polska. Z myślą o różnych upodobaniach lek dostępny jest w maści oraz czopkach. Ruskogenina i chlorowodorek tetrakainy znieczulają i leczą hemoroidy. Jest to jeden z niewielu leków na rynku, który nie tylko łagodzi objawy, ale także leczy. Ruskorex działa silnie znieczulająco oraz miejscowo, dzięki czemu nie musimy martwić się o skutki uboczne działania leku. Mimo, że Ruskorex jest kilkukrotnie silniejszy od swoich kolegów, jest całkowicie bezpieczny. Nie podrażnia tkanek, a jego działanie trwa nawet 2 godziny, co jest rzadkością wśród leków na chorobę hemoroidalną. Cena Ruskorexu w czopkach to 33,50zł a w maści 33,40zł.

Ruskorex maść

Sposób na hemoroidy - Ruskorex

Czytany 3356 razy

Artykuły powiązane

 • Sztywność mięśni karku, barków i bioder - jak zdiagnozować jej powód? Sztywność mięśni karku, barków i bioder - jak zdiagnozować jej powód?

  Jedną z przyczyn pojawienia się problemu ze sztywnością mięśni może być choroba tkanki łącznej o podłożu zapalnym. Polimialgia reumatyczna jest schorzeniem układowym na której obecność mogą wskazywać poranne bóle i sztywność mięśni, zapalenie stawów czy pojawienie się obrzęku stóp i rąk.

 • Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy? Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy?

  Twoje dziecko nieustannie płacze i nie wiesz, co może mu dolegać? Być może to kolka niemowlęca, która przytrafia się bardzo często u tak małych dzieci. Dolegliwości z nią związane są bardzo dokuczliwe i w tym czasie trudno ukoić dziecko. Czym właściwie jest kolka niemowlęca i jakie są jej objawy?

 • Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu

  Marzy Ci się idealny uśmiech, ale nie chcesz nosić aparatu ortodontycznego ze względów estetycznych? Współczesna ortodoncja wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Dzisiejsze możliwości w zakresie leczenia wad zgryzu pozwalają przejść przez cały proces w sposób bezbolesny i niewidoczny dla otoczenia.

 • Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź! Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź!

  Chcesz nauczyć się, jak dobierać odpowiednie produkty spożywcze w swojej diecie? W takim przypadku warto zapoznać się z definicją ładunku glikemicznego!

 • Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu

  Odczuwasz dyskomfort przy chodzeniu? Masz uczucie, że coś Cię kłuje lub uwiera w palec? Jeżeli nie wiesz co z tym zrobić, a ból się nasila, zwróć się po pomoc do wrocławskich podologów. Całkiem możliwe że problemem jest wrastający paznokieć.Jakie są przyczyny wrastania paznokcia?

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce