Polecane artykuły

 • 1
czwartek, 01 maj 2014 19:07

Sposób na hemoroidy. Dieta, ćwiczenia czy leki OTC?

Sposób na hemoroidy Sposób na hemoroidy

Hemoroidy to w ostatnich czasach zmora społeczeństwa. Walczyć lekami OTC, czy dietą? Siedzimy. Wszędzie, gdzie tylko jesteśmy, w pracy, szkole, autobusie, u znajomych. Na fotelach, krzesłach, sofach, nawet na leżakach właściwie rzecz biorąc-siedzimy! Jak wiemy, nie jest to zbyt zdrowe dla naszego ciała. Zbyt długie siedzenie jest jedną z głównych przyczyn hemoroidów. W walce z tą wstydliwą przyczyną są ćwiczenia oraz naprawdę dobry lek.

Jednym z naszych przyjaciół w walce z chorobą hemoroidalną są ćwiczenia. Każda aktywność fizyczna przy tej dolegliwości jest dobra. Godzina basen co najmniej trzy razy w tygodniu, rower z rodziną w niedziele, a może poranny jogging? Każdemu z nas na pewno nie zaszkodzi mała dawka ćwiczeń, a endorfiny, które wydzielają się podczas uprawiania sportu, są lepsze niż tabliczka czekolady. Dla osób zmagających się z hemoroidami istnieją także specjalne ćwiczenia. Usiądź po turecku (choć nie jest to wcale konieczna pozycja) i zaciśnij mięśnie odbytu na 10 sekund. Zaleca się powtórzenie takiej czynności nawet 50 razy w ciągu dnia! Największą zaletą ćwiczenia jest to, że kiedy je wykonujesz, nikt tego nie zauważy. Polecany jest także masaż brzucha, który świetnie działa na pracę jelit. Ostatnia, a zarazem najważniejsza, jest oczywiście dieta. Produkty bogate w błonnik, jak otręby oraz wiele warzyw, doskonale wspomogą prawidłową pracę jelit. 

Kiedy zachorujemy na hemoroidy, musimy natychmiastowo i nieodwołalnie zmienić nasz tryb życia. Niestety, ćwiczenia i dieta przyniosą efekty dopiero po kilku tygodniach. Ból, pieczenie oraz krwawienie są tak uciążliwe, że kilka tygodni wydaje się nie do przeżycia. W takiej sytuacji warto sięgnąć po dobry lek. Najważniejszym jest, by preparat działał przeciwzapalnie, znieczulająco oraz ściągająco. Przed zakupem warto sprawdzić, czy dany preparat jest lekiem, czy tylko parafarmaceutykiem. Ten drugi może być już zbyt słaby. 

Do grupy leków OTC, które stosuje się w leczeniu hemoroidów, należy Ruskorex. Dystrybutorem leku jest Angelini Pharma Polska. Z myślą o różnych upodobaniach lek dostępny jest w maści oraz czopkach. Ruskogenina i chlorowodorek tetrakainy znieczulają i leczą hemoroidy. Jest to jeden z niewielu leków na rynku, który nie tylko łagodzi objawy, ale także leczy. Ruskorex działa silnie znieczulająco oraz miejscowo, dzięki czemu nie musimy martwić się o skutki uboczne działania leku. Mimo, że Ruskorex jest kilkukrotnie silniejszy od swoich kolegów, jest całkowicie bezpieczny. Nie podrażnia tkanek, a jego działanie trwa nawet 2 godziny, co jest rzadkością wśród leków na chorobę hemoroidalną. Cena Ruskorexu w czopkach to 33,50zł a w maści 33,40zł.

Ruskorex maść

Sposób na hemoroidy - Ruskorex

Czytany 3406 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce