niedziela, 04 maj 2014 12:29

Babcine sposoby na choroby gardła, a leki bez recepty Tantum Verde

Sposoby na choroby gardła Sposoby na choroby gardła

Wyziębienie, kiepska pogoda, stres, przemęczenie. Codziennie cały nasz organizm musi walczyć z przeróżnymi infekcjami, bakteriami oraz grzybami. Te wszystkie nieprzyjemności powodują choroby gardła. To ono musi codziennie toczyć nierówną walkę, przez co zaczyna się poddawać. W odpowiedzi pojawia się ból, który powoduje dyskomfort, nieprzyjemne uczucie w trakcie połykania pokarmów, o rozmowie nie wspominając.

Uniknij  tych objawów i broń organizm przed atakiem grzybów, bakterii i wirusów. By to zrobić trzeba zadziałać skutecznie i szybko. Czyli jak? Kiedy mamy łagodny ból gardła, możemy go wyleczyć babcinymi sposobami. Najważniejsze jest picie dużej ilości płynów, najlepiej gorących, tj. herbata z miodem, ciepła woda z sokiem z kwiatem lipy. Ziółka także są bardzo dobre dla łagodzenia bólu gardła. Rumianek lub czarny bez będą idealne! Ważna jest odpowiednia dieta: warzywa i owoce są podstawą z racji ogromnej ilości witamin. Polecany szczególnie jest czosnek, który działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i odkażająco. Przypominamy także o płukankach gardła szałwią lub wodą z solą. Płukanka 2-3 razy dziennie potrafi zdziałać cuda! Kiedy jednak ból gardła jest na tyle silny, że utrudnia nam życie codzienne, a mówienie staje się cierpieniem, warto sięgnąć po bardziej radykalne środki. Obrzęki, zaczerwienienia, problemy z przełykaniem, to już bardzo poważna sprawa. Nie z każdym problemem musimy od razu biec do lekarza! Często wystarczy zwykła wizyta w aptece. Form leku jest już dostępnych bardzo dużo: płukanki, pastylki do ssania lub aerozole. Najważniejszym jest upewnienie się, że lek działa odkażająco i przeciwzapalnie jednocześnie. Takie działanie wykazuje benzynamida. Sama substancja ma działanie odkażające, przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i miejscowo znieczulające.  

Leki bez recepty (OTC) marki Tantum Verde są oparte przede wszystkim na benzynaminie. Tantum Verde dba o zdrowie gardeł od 20 lat, co świadczy o jego skuteczności. Po Tantum Verde sięgamy w przypadku: zakażenia krtani, zakażenia gardła, po zapaleniu błon śluzowych po radioterapii i zabiegach operacyjnych laryngologicznych, po zabiegach stomatologicznych oraz po inrubacji.

Tantum Verde można zakupić w trzech formach.

Pierwsza, czyli roztwór do płukania, jest doskonały dla wyleczenia infekcji jamy ustnej, zapalenia gardła, zapalenia dziąseł oraz migdałków. Przynosi natychmiastową ulgę. Cena za opakowanie 30 ml wynosi około 24 zł.

Druga forma, czyli aerozol, jest polecany przy zakażeniach wirusowych i bakteryjnych, zapaleniu błon śluzowych po radioterapii, po zabiegach operacyjnych stomatologicznych i laryngologicznych oraz po intubacji. Będzie doskonałą formą przyniesienia ulgi w bólu gardła także dla najmłodszych! Cena za opakowanie to również około 24 zł.

Ostatnią formą leku do wyboru są pastylki do ssania. Szybko i skutecznie łagodzą ból i obrzęk gardła. Są dostępne w czterech smakach: miętowym, cytrynowym, pomarańczowo-miodowym oraz eukaliptusowym. Cena za opakowanie 20 pastylek to ok 18 zł

Tantum Verde pastylki

 

 leki bez recepty Tantum Verde

Czytany 1756 razy

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.