Polecane artykuły

 • 1

niedziela, 04 maj 2014 10:29

Babcine sposoby na choroby gardła, a leki bez recepty Tantum Verde

Sposoby na choroby gardła Sposoby na choroby gardła

Wyziębienie, kiepska pogoda, stres, przemęczenie. Codziennie cały nasz organizm musi walczyć z przeróżnymi infekcjami, bakteriami oraz grzybami. Te wszystkie nieprzyjemności powodują choroby gardła. To ono musi codziennie toczyć nierówną walkę, przez co zaczyna się poddawać. W odpowiedzi pojawia się ból, który powoduje dyskomfort, nieprzyjemne uczucie w trakcie połykania pokarmów, o rozmowie nie wspominając.

Uniknij  tych objawów i broń organizm przed atakiem grzybów, bakterii i wirusów. By to zrobić trzeba zadziałać skutecznie i szybko. Czyli jak? Kiedy mamy łagodny ból gardła, możemy go wyleczyć babcinymi sposobami. Najważniejsze jest picie dużej ilości płynów, najlepiej gorących, tj. herbata z miodem, ciepła woda z sokiem z kwiatem lipy. Ziółka także są bardzo dobre dla łagodzenia bólu gardła. Rumianek lub czarny bez będą idealne! Ważna jest odpowiednia dieta: warzywa i owoce są podstawą z racji ogromnej ilości witamin. Polecany szczególnie jest czosnek, który działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i odkażająco. Przypominamy także o płukankach gardła szałwią lub wodą z solą. Płukanka 2-3 razy dziennie potrafi zdziałać cuda! Kiedy jednak ból gardła jest na tyle silny, że utrudnia nam życie codzienne, a mówienie staje się cierpieniem, warto sięgnąć po bardziej radykalne środki. Obrzęki, zaczerwienienia, problemy z przełykaniem, to już bardzo poważna sprawa. Nie z każdym problemem musimy od razu biec do lekarza! Często wystarczy zwykła wizyta w aptece. Form leku jest już dostępnych bardzo dużo: płukanki, pastylki do ssania lub aerozole. Najważniejszym jest upewnienie się, że lek działa odkażająco i przeciwzapalnie jednocześnie. Takie działanie wykazuje benzynamida. Sama substancja ma działanie odkażające, przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i miejscowo znieczulające.  

Leki bez recepty (OTC) marki Tantum Verde są oparte przede wszystkim na benzynaminie. Tantum Verde dba o zdrowie gardeł od 20 lat, co świadczy o jego skuteczności. Po Tantum Verde sięgamy w przypadku: zakażenia krtani, zakażenia gardła, po zapaleniu błon śluzowych po radioterapii i zabiegach operacyjnych laryngologicznych, po zabiegach stomatologicznych oraz po inrubacji.

Tantum Verde można zakupić w trzech formach.

Pierwsza, czyli roztwór do płukania, jest doskonały dla wyleczenia infekcji jamy ustnej, zapalenia gardła, zapalenia dziąseł oraz migdałków. Przynosi natychmiastową ulgę. Cena za opakowanie 30 ml wynosi około 24 zł.

Druga forma, czyli aerozol, jest polecany przy zakażeniach wirusowych i bakteryjnych, zapaleniu błon śluzowych po radioterapii, po zabiegach operacyjnych stomatologicznych i laryngologicznych oraz po intubacji. Będzie doskonałą formą przyniesienia ulgi w bólu gardła także dla najmłodszych! Cena za opakowanie to również około 24 zł.

Ostatnią formą leku do wyboru są pastylki do ssania. Szybko i skutecznie łagodzą ból i obrzęk gardła. Są dostępne w czterech smakach: miętowym, cytrynowym, pomarańczowo-miodowym oraz eukaliptusowym. Cena za opakowanie 20 pastylek to ok 18 zł

Tantum Verde pastylki

 

 leki bez recepty Tantum Verde

Czytany 1603 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce