Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 02 czerwiec 2014 11:10

Zadbaj o zdrowie intymne w czasie ciąży

Tantum Rosa Tantum Rosa

Ciąża to szczególny okres w życiu każdej kobiety. W tym okresie każda z nas robi wszystko, by nasze maleństwo urodziło się zdrowe, a nasz forma drastycznie się nie pogorszyła. Często musimy zmienić diete, a nie raz obrócić nasze życie do góry nogami. Najważniejszym aspektem jest zdrowie intymne. W tym czasie szczególnie jesteśmy narażone na różne infekcje intymne.

Wiąże się to nie tylko z uczuciem dyskomfortu, lecz także ze sporym zagrożeniem dla maluszka. Koniecznie trzeba wiedzieć, że w czasie ciąży infekcjom trzeba zapobiegać, a jeśli się pojawią, szybko leczyć. 

W czasie ciąży nasze strefy intymne są bardzo przyjazne drobnoustrojom. Dzieje się to w efekcie wzrostu poziomu hormonu, jakim jest estrogen, a w śluzówce pochwy zmienia się poziom glikogenu, który powoduje, że naturalne środowisko pochwy, które jest kwasowe, staje się zasadowe. Pochwa traci w ten sposób naturalną ochronę, przez co namnażają się grzyby i bakterie. Infekcje, które pozostają nieleczone, mogą nie tylko zaszkodzić zdrowiu przyszłej mamy, ale i dziecka. Należy bacznie obserwować swoje ciało, by w odpowiednim czasie dostrzec niepokojące zmiany. Bardzo uważnie należy obserwować śluz wydzielany z pochwy. Naturalnie powinna być ona biała lub przezroczysta o lekko kwaśnym zapachu. Kolejnym sygnałem, w skutek którego powinna zapalić się w naszej głowie czerwona lampka, to zaczerwienienie okolic intymnych oraz swędzenie. Najczęstszymi przypadłościami są: grzybica pochwy, zapalenie rzęsistkowe i wirus opryszczki.

Jak zapobiegać infekcjom intymnym? Polecane jest codzienne stosowanie tabletek z kwasem mlekowym, używanie płynów do higieny intymnej o kwaśnym pH oraz noszenie tylko bawełnianej bielizny. Należy unikać bardzo długich kąpieli w gorącej wodzie. Bardzo ważne jest podmywanie się dłonia, absolutnie nie gąbką czy myjką, ponieważ jest to siedlisko bakterii. 

W trakcie trwania ciąży polecane jest przemywanie zewnętrzne preparatem OTC Tantum Rosa. Roztwór z tego leku jest szczególnie polecany podczas połogu. Benzydamina, która ma bardzo szerokie spektrum działania, zmniejsza przekrwienie poporodowe, niweluje obrzęk oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowe. Preparat Tantum Rosa polecany jest także dla kobiet, które doznały uszkodzeń wewnętrznych podczas porodu. Bardzo istotne jest tutaj działanie odkażające. W czasie połogu Tantum Rosa może być bezpiecznie stosowane przez kobiety karmiące, ponieważ preparat tylko w niewielkim stopniu jest wchłaniany do organizmu.

Lek Tantum Rosa możemy stosować na dwa sposoby: zewnętrznie do przemywania okolic krocza, okładów, nasiadówki, lub wewnętrznie do przepłukiwania pochwy, przy pomocy specjalnego irygatora. Tantum Rosa jest polecany dla kobiet: w połogu i przy infekcjach ginekologicznych, po chemioterapii oraz radioterapii, w profilaktyce przedoperacyjnej i pooperacyjnej.  

 

Czytany 1694 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce