Polecane artykuły

  • 1

poniedziałek, 02 czerwiec 2014 11:10

Zadbaj o zdrowie intymne w czasie ciąży

Tantum Rosa Tantum Rosa

Ciąża to szczególny okres w życiu każdej kobiety. W tym okresie każda z nas robi wszystko, by nasze maleństwo urodziło się zdrowe, a nasz forma drastycznie się nie pogorszyła. Często musimy zmienić diete, a nie raz obrócić nasze życie do góry nogami. Najważniejszym aspektem jest zdrowie intymne. W tym czasie szczególnie jesteśmy narażone na różne infekcje intymne.

Wiąże się to nie tylko z uczuciem dyskomfortu, lecz także ze sporym zagrożeniem dla maluszka. Koniecznie trzeba wiedzieć, że w czasie ciąży infekcjom trzeba zapobiegać, a jeśli się pojawią, szybko leczyć. 

W czasie ciąży nasze strefy intymne są bardzo przyjazne drobnoustrojom. Dzieje się to w efekcie wzrostu poziomu hormonu, jakim jest estrogen, a w śluzówce pochwy zmienia się poziom glikogenu, który powoduje, że naturalne środowisko pochwy, które jest kwasowe, staje się zasadowe. Pochwa traci w ten sposób naturalną ochronę, przez co namnażają się grzyby i bakterie. Infekcje, które pozostają nieleczone, mogą nie tylko zaszkodzić zdrowiu przyszłej mamy, ale i dziecka. Należy bacznie obserwować swoje ciało, by w odpowiednim czasie dostrzec niepokojące zmiany. Bardzo uważnie należy obserwować śluz wydzielany z pochwy. Naturalnie powinna być ona biała lub przezroczysta o lekko kwaśnym zapachu. Kolejnym sygnałem, w skutek którego powinna zapalić się w naszej głowie czerwona lampka, to zaczerwienienie okolic intymnych oraz swędzenie. Najczęstszymi przypadłościami są: grzybica pochwy, zapalenie rzęsistkowe i wirus opryszczki.

Jak zapobiegać infekcjom intymnym? Polecane jest codzienne stosowanie tabletek z kwasem mlekowym, używanie płynów do higieny intymnej o kwaśnym pH oraz noszenie tylko bawełnianej bielizny. Należy unikać bardzo długich kąpieli w gorącej wodzie. Bardzo ważne jest podmywanie się dłonia, absolutnie nie gąbką czy myjką, ponieważ jest to siedlisko bakterii. 

W trakcie trwania ciąży polecane jest przemywanie zewnętrzne preparatem OTC Tantum Rosa. Roztwór z tego leku jest szczególnie polecany podczas połogu. Benzydamina, która ma bardzo szerokie spektrum działania, zmniejsza przekrwienie poporodowe, niweluje obrzęk oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowe. Preparat Tantum Rosa polecany jest także dla kobiet, które doznały uszkodzeń wewnętrznych podczas porodu. Bardzo istotne jest tutaj działanie odkażające. W czasie połogu Tantum Rosa może być bezpiecznie stosowane przez kobiety karmiące, ponieważ preparat tylko w niewielkim stopniu jest wchłaniany do organizmu.

Lek Tantum Rosa możemy stosować na dwa sposoby: zewnętrznie do przemywania okolic krocza, okładów, nasiadówki, lub wewnętrznie do przepłukiwania pochwy, przy pomocy specjalnego irygatora. Tantum Rosa jest polecany dla kobiet: w połogu i przy infekcjach ginekologicznych, po chemioterapii oraz radioterapii, w profilaktyce przedoperacyjnej i pooperacyjnej.  

 

Czytany 1637 razy

Artykuły powiązane

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce