Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 02 czerwiec 2014 09:10

Zadbaj o zdrowie intymne w czasie ciąży

Tantum Rosa Tantum Rosa

Ciąża to szczególny okres w życiu każdej kobiety. W tym okresie każda z nas robi wszystko, by nasze maleństwo urodziło się zdrowe, a nasz forma drastycznie się nie pogorszyła. Często musimy zmienić diete, a nie raz obrócić nasze życie do góry nogami. Najważniejszym aspektem jest zdrowie intymne. W tym czasie szczególnie jesteśmy narażone na różne infekcje intymne.

Wiąże się to nie tylko z uczuciem dyskomfortu, lecz także ze sporym zagrożeniem dla maluszka. Koniecznie trzeba wiedzieć, że w czasie ciąży infekcjom trzeba zapobiegać, a jeśli się pojawią, szybko leczyć. 

W czasie ciąży nasze strefy intymne są bardzo przyjazne drobnoustrojom. Dzieje się to w efekcie wzrostu poziomu hormonu, jakim jest estrogen, a w śluzówce pochwy zmienia się poziom glikogenu, który powoduje, że naturalne środowisko pochwy, które jest kwasowe, staje się zasadowe. Pochwa traci w ten sposób naturalną ochronę, przez co namnażają się grzyby i bakterie. Infekcje, które pozostają nieleczone, mogą nie tylko zaszkodzić zdrowiu przyszłej mamy, ale i dziecka. Należy bacznie obserwować swoje ciało, by w odpowiednim czasie dostrzec niepokojące zmiany. Bardzo uważnie należy obserwować śluz wydzielany z pochwy. Naturalnie powinna być ona biała lub przezroczysta o lekko kwaśnym zapachu. Kolejnym sygnałem, w skutek którego powinna zapalić się w naszej głowie czerwona lampka, to zaczerwienienie okolic intymnych oraz swędzenie. Najczęstszymi przypadłościami są: grzybica pochwy, zapalenie rzęsistkowe i wirus opryszczki.

Jak zapobiegać infekcjom intymnym? Polecane jest codzienne stosowanie tabletek z kwasem mlekowym, używanie płynów do higieny intymnej o kwaśnym pH oraz noszenie tylko bawełnianej bielizny. Należy unikać bardzo długich kąpieli w gorącej wodzie. Bardzo ważne jest podmywanie się dłonia, absolutnie nie gąbką czy myjką, ponieważ jest to siedlisko bakterii. 

W trakcie trwania ciąży polecane jest przemywanie zewnętrzne preparatem OTC Tantum Rosa. Roztwór z tego leku jest szczególnie polecany podczas połogu. Benzydamina, która ma bardzo szerokie spektrum działania, zmniejsza przekrwienie poporodowe, niweluje obrzęk oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowe. Preparat Tantum Rosa polecany jest także dla kobiet, które doznały uszkodzeń wewnętrznych podczas porodu. Bardzo istotne jest tutaj działanie odkażające. W czasie połogu Tantum Rosa może być bezpiecznie stosowane przez kobiety karmiące, ponieważ preparat tylko w niewielkim stopniu jest wchłaniany do organizmu.

Lek Tantum Rosa możemy stosować na dwa sposoby: zewnętrznie do przemywania okolic krocza, okładów, nasiadówki, lub wewnętrznie do przepłukiwania pochwy, przy pomocy specjalnego irygatora. Tantum Rosa jest polecany dla kobiet: w połogu i przy infekcjach ginekologicznych, po chemioterapii oraz radioterapii, w profilaktyce przedoperacyjnej i pooperacyjnej.  

 

Czytany 1540 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści. 

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce