Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 02 czerwiec 2014 11:22

Lecznicza moc eukaliptusa w walce z bólem gardła

Tantum Verde Tantum Verde

Eukaliptus to roślina pochodząca z Australii. To w jej sercu antyseptyczne i zdrowotne właściwości rośliny wykorzystywane są od tysięcy lat. Eukaliptus był wykorzystywany przez plemie aborygenów głównie do leczenia gorączki oraz bardziej poważnych ran. Legendy głoszą, że eukaliptus wyleczył wiele ludzi z tak groźnych dla życia chorób jak tyfus, malaria czy cholera. 

 

Dziś eukaliptus to roślina uprawiana na plantacjach w strefie klimatu umiarkowanego i tropikalnego. W leczeniu nie jest już wykorzystywany sam liść eukaliptusu lecz także jego olejek, który otrzymywany jest w procesie destylacji. Olejek z eukaliptusu to środek o działaniu silnie wykrztuśnym, dlatego trzeba uważać z jego dawkowaniem. Rozpuszcza wydzielinę zalegającą w oskrzelach, a także działa rozkurczająco i ogrzewająco. Jest niezastąpiona przy wszelkich przeziębieniach oraz przewlekłym katarze. W takim wypadku polecane są inhalacje właśnie z olejku eukaliptusowego. Polecana jest hodowla rośliny w domu i przygotowywanie zalewy z młodych listków, który jest doskonały dla osób borykających się z chorobami reumatycznymi. 

Marka Tantum Verde, która stara się udoskonalać co raz to bardziej swoje produkty, postanowiła wykorzystać to, co najlepsze w eukaliptusie. Leki OTC marki Tantum Verde mają potwierdzoną skuteczność w leczeniu zapalenia jamy ustnej. Pastylki do ssania bardzo szybko łagodzą ból, zmniejszają obrzęki wywołane zarówno infekcjami bakteryjnymi, jak i wirusowymi. Dzięki tym właściwością pastylki Tantu Verde szybko i skutecznie przynoszą ulgę oraz ukojenie i zmniejszają dyskomfort. 

Marka Tantum Verde, wychodząc na przeciw upodobaniom swoich klientów, stworzyła nowe smaki pastylek do  gardła. Od teraz oprócz smaku cytrynowego oraz pomarańczowo-miodowego i miętowego na rynku dostępne są pastylki o smaku eukaliptusowym! Pastylki do ssania Tantum Verde, jako nieliczne na rynku dostępnych bez recepty pastylek pomocnych w leczeniu gardła, zawierają benzydaminę. Substancja ta wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz miejscowo znieczulające. Chlorowodorek benzydaminy działa także przeciwbakteryjnie, co jest bardzo ważne przy leczeniu zapaleń jamy ustnej oraz gardła. 

Bezpieczeństwo i wygoda to dywiza marki Tantum Verde, dlatego do leczenia wystarczą już tylko 3 pastylki dziennie. 

Pamiętaj! W dalszym ciągu trwa konkurs z okazji 20-lecia marki Tantum Verde. Do wygrania jest 1 z 19 tabletów lub wyjazd rodzinny do magicznego Disneyland Paris. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.tantumverde.pl 

Czytany 1229 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce