poniedziałek, 02 czerwiec 2014 11:22

Lecznicza moc eukaliptusa w walce z bólem gardła

Tantum Verde Tantum Verde

Eukaliptus to roślina pochodząca z Australii. To w jej sercu antyseptyczne i zdrowotne właściwości rośliny wykorzystywane są od tysięcy lat. Eukaliptus był wykorzystywany przez plemie aborygenów głównie do leczenia gorączki oraz bardziej poważnych ran. Legendy głoszą, że eukaliptus wyleczył wiele ludzi z tak groźnych dla życia chorób jak tyfus, malaria czy cholera. 

 

Dziś eukaliptus to roślina uprawiana na plantacjach w strefie klimatu umiarkowanego i tropikalnego. W leczeniu nie jest już wykorzystywany sam liść eukaliptusu lecz także jego olejek, który otrzymywany jest w procesie destylacji. Olejek z eukaliptusu to środek o działaniu silnie wykrztuśnym, dlatego trzeba uważać z jego dawkowaniem. Rozpuszcza wydzielinę zalegającą w oskrzelach, a także działa rozkurczająco i ogrzewająco. Jest niezastąpiona przy wszelkich przeziębieniach oraz przewlekłym katarze. W takim wypadku polecane są inhalacje właśnie z olejku eukaliptusowego. Polecana jest hodowla rośliny w domu i przygotowywanie zalewy z młodych listków, który jest doskonały dla osób borykających się z chorobami reumatycznymi. 

Marka Tantum Verde, która stara się udoskonalać co raz to bardziej swoje produkty, postanowiła wykorzystać to, co najlepsze w eukaliptusie. Leki OTC marki Tantum Verde mają potwierdzoną skuteczność w leczeniu zapalenia jamy ustnej. Pastylki do ssania bardzo szybko łagodzą ból, zmniejszają obrzęki wywołane zarówno infekcjami bakteryjnymi, jak i wirusowymi. Dzięki tym właściwością pastylki Tantu Verde szybko i skutecznie przynoszą ulgę oraz ukojenie i zmniejszają dyskomfort. 

Marka Tantum Verde, wychodząc na przeciw upodobaniom swoich klientów, stworzyła nowe smaki pastylek do  gardła. Od teraz oprócz smaku cytrynowego oraz pomarańczowo-miodowego i miętowego na rynku dostępne są pastylki o smaku eukaliptusowym! Pastylki do ssania Tantum Verde, jako nieliczne na rynku dostępnych bez recepty pastylek pomocnych w leczeniu gardła, zawierają benzydaminę. Substancja ta wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz miejscowo znieczulające. Chlorowodorek benzydaminy działa także przeciwbakteryjnie, co jest bardzo ważne przy leczeniu zapaleń jamy ustnej oraz gardła. 

Bezpieczeństwo i wygoda to dywiza marki Tantum Verde, dlatego do leczenia wystarczą już tylko 3 pastylki dziennie. 

Pamiętaj! W dalszym ciągu trwa konkurs z okazji 20-lecia marki Tantum Verde. Do wygrania jest 1 z 19 tabletów lub wyjazd rodzinny do magicznego Disneyland Paris. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.tantumverde.pl 

Czytany 1285 razy

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.