Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 02 czerwiec 2014 09:22

Lecznicza moc eukaliptusa w walce z bólem gardła

Tantum Verde Tantum Verde

Eukaliptus to roślina pochodząca z Australii. To w jej sercu antyseptyczne i zdrowotne właściwości rośliny wykorzystywane są od tysięcy lat. Eukaliptus był wykorzystywany przez plemie aborygenów głównie do leczenia gorączki oraz bardziej poważnych ran. Legendy głoszą, że eukaliptus wyleczył wiele ludzi z tak groźnych dla życia chorób jak tyfus, malaria czy cholera. 

 

Dziś eukaliptus to roślina uprawiana na plantacjach w strefie klimatu umiarkowanego i tropikalnego. W leczeniu nie jest już wykorzystywany sam liść eukaliptusu lecz także jego olejek, który otrzymywany jest w procesie destylacji. Olejek z eukaliptusu to środek o działaniu silnie wykrztuśnym, dlatego trzeba uważać z jego dawkowaniem. Rozpuszcza wydzielinę zalegającą w oskrzelach, a także działa rozkurczająco i ogrzewająco. Jest niezastąpiona przy wszelkich przeziębieniach oraz przewlekłym katarze. W takim wypadku polecane są inhalacje właśnie z olejku eukaliptusowego. Polecana jest hodowla rośliny w domu i przygotowywanie zalewy z młodych listków, który jest doskonały dla osób borykających się z chorobami reumatycznymi. 

Marka Tantum Verde, która stara się udoskonalać co raz to bardziej swoje produkty, postanowiła wykorzystać to, co najlepsze w eukaliptusie. Leki OTC marki Tantum Verde mają potwierdzoną skuteczność w leczeniu zapalenia jamy ustnej. Pastylki do ssania bardzo szybko łagodzą ból, zmniejszają obrzęki wywołane zarówno infekcjami bakteryjnymi, jak i wirusowymi. Dzięki tym właściwością pastylki Tantu Verde szybko i skutecznie przynoszą ulgę oraz ukojenie i zmniejszają dyskomfort. 

Marka Tantum Verde, wychodząc na przeciw upodobaniom swoich klientów, stworzyła nowe smaki pastylek do  gardła. Od teraz oprócz smaku cytrynowego oraz pomarańczowo-miodowego i miętowego na rynku dostępne są pastylki o smaku eukaliptusowym! Pastylki do ssania Tantum Verde, jako nieliczne na rynku dostępnych bez recepty pastylek pomocnych w leczeniu gardła, zawierają benzydaminę. Substancja ta wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz miejscowo znieczulające. Chlorowodorek benzydaminy działa także przeciwbakteryjnie, co jest bardzo ważne przy leczeniu zapaleń jamy ustnej oraz gardła. 

Bezpieczeństwo i wygoda to dywiza marki Tantum Verde, dlatego do leczenia wystarczą już tylko 3 pastylki dziennie. 

Pamiętaj! W dalszym ciągu trwa konkurs z okazji 20-lecia marki Tantum Verde. Do wygrania jest 1 z 19 tabletów lub wyjazd rodzinny do magicznego Disneyland Paris. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.tantumverde.pl 

Czytany 1184 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści. 

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce