Polecane artykuły

 • 1
sobota, 01 marzec 2014 15:43

Dieta w łóżku

Wszystkie składniki naszej codziennej diety wpływają na naszą aktywność i formę seksualną. Jednak istnieje wiele składników, które korzystnie wpływają na nasze życie intymne. Skuteczność dowiedli naukowcy, więc nie można się z tym kłócić. Zbadali oni pożywienie, które może mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na sprawność seksualną oraz odczuwanie przyjemności.

Problem z potencją dotyczy około 10% populacji. Bez większego znaczenia jest kontynent, na którym żyje dana osoba. Co za tym idzie, winy nie możemy przerzucić ani na klimat, ani na średnio dobre środowisko. W Polsce z zaburzeniami erekcji zmaga się prawie 2,5 miliona mężczyzn, a dane są znacznie zaniżone. Naukowcy dowiedli, że  dzięki dobrze zbilansowanej diecie można uniknąć tak wstydliwego problemu. Wystarczy wprowadzić do swojej codziennej diety kilka produktów, które zawierają składniki wpływające na odczuwanie przyjemności, a również poprawiają ukrwienie narządów płciowych i sprawność fizyczną całego organizmu. Przedstawiamy pięć składników, które wspomogą ciało i umysł, oraz przygotują do intymnych chwil Was oboje. 

Pierwsza na liście jest czekolada. Zawiera fenyloetyloamine, która jest znana przede wszystkim jako "narkotyk miłości". Pomaga w dużym stopniu intensywnie przeżywać orgazmy. Działa silniej niż sama dopamina czyli hormon szczęścia. 

Drugim niezbędnym w łóżkowej diecie produktem są białko i minerały. Selen jest odpowiedzialny za produkcję spermy, a cynk jest niezbędny do syntezy hormonów płciowych. Białko jest ważne ponad wszystko. Arginina to aminokwas potrzebny do produkcji tlenku azotu, bez którego erekcja może nie nastąpić. Witaminy E, C, wszystkie z grupy B to najlepsze wspomagacze erekcji. 

Ryby i ostrygi. Mają wielu entuzjastów i tyle samo przeciwników. Mają w sobie dużo kwasów tłuszczowych omega-3, które przeciwdziałają miażdżycy, obniżają ciśnienie, hamują apetyt, a także działają przeciwdepresyjnie, jak sam seks. To właśnie ryby i ostrygi mają ich w sobie najwięcej. 

Pestki dyni. Zdrowy tłuszcz, cynk, magnez. To ten ostatni jest odpowiedzialny za odczuwanie podniecenia i intensywność przeżywanych orgazmów. Są bardzo zdrową przekąską w ciągu dnia, a co najważniejsze: nie tuczą!

Czosnek to ostatni polecany produkt. Rozszerza on naczynia krwionośne, co zapewnia lepsze ukrwienie narządów płciowych. Co z nieprzyjemnym zapachem? Wystarczy zjeść natkę pietruszki, a po 10 minutach zapach będzie zabity w 100%. 

 

Czytany 1133 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.