Polecane artykuły

 • 1

sobota, 01 marzec 2014 13:09

Co robić w przypadku gorączki i jak sobie z nią radzić?

Gorączka Gorączka

Gorączka jak wiemy to nie choroba, ale objaw, więc trzeba leczyć jej przyczynę. U większości z nas może to być infekcja wirusowa, która na szczęście przemija po paru dniach. Przy wzroście temperatury do 37,5°C, któremu towarzyszą bóle głowy, gardła, mięśni i stawów, podaje się paracetamol lub aspirynę.

 Przy czym pamiętać należy, że dzieciom do 12go roku życia aspiryny podawać nie możemy! Jeżeli po podaniu leków gorączka nie spada (szczególnie u dzieci i ludzi starszych) należy skontaktować się z lekarzem. 

Główne objawy gorączki to uczucie zimna i dreszczy przechodzące w uczucie gorąca i poty, bóle mięśniowe i rumieńce na twarzy. 

Bezpiecznym sposobem na obniżenie gorączki jest kąpiel chłodząca. Oczywiście nie trzeba się kąpać w zimnej wodzie, a w temperaturze niższej o 2°C od stanu gorączki. Na przykład jeżeli gorączka wynosi 40°C to woda powinna mieć 38°C. Należy także pić dużo płynów, szczególnie wody, nie palić, unikać alkoholu i kofeiny. Wskazany wypoczynek!

Osoby, które gorączkują z reguły nie maja apetytu, więc powinniśmy spożywać lekkostrawne posiłki i dużo pić. Dobrym sposobem jest jadanie regularnych, małych posiłków przez cały dzień. Oczywiście jeżeli nie mamy ochoty na jedzenie to musimy spożywać dużo płynów tj. soki owocowe i warzywne, chude mleko lub mleko sojowe. Należy jeść pożywne przekąski takie jak gotowane owoce, galaretki i jogurt.

Jednak żeby wcześniej zapobiegać gorączce musimy dbać o swoje zdrowie. Należy stosować dietę bogatą w witaminy i przeciwutleniacze z 2-3 porcjami owoców i 5 porcjami różnokolorowych warzyw dziennie. Ćwicz regularnie i nie pal papierosów, bo warto dbać o zdrowie

Czytany 1231 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.