Polecane artykuły

 • 1

sobota, 01 marzec 2014 13:09

Co robić w przypadku gorączki i jak sobie z nią radzić?

Gorączka Gorączka

Gorączka jak wiemy to nie choroba, ale objaw, więc trzeba leczyć jej przyczynę. U większości z nas może to być infekcja wirusowa, która na szczęście przemija po paru dniach. Przy wzroście temperatury do 37,5°C, któremu towarzyszą bóle głowy, gardła, mięśni i stawów, podaje się paracetamol lub aspirynę.

 Przy czym pamiętać należy, że dzieciom do 12go roku życia aspiryny podawać nie możemy! Jeżeli po podaniu leków gorączka nie spada (szczególnie u dzieci i ludzi starszych) należy skontaktować się z lekarzem. 

Główne objawy gorączki to uczucie zimna i dreszczy przechodzące w uczucie gorąca i poty, bóle mięśniowe i rumieńce na twarzy. 

Bezpiecznym sposobem na obniżenie gorączki jest kąpiel chłodząca. Oczywiście nie trzeba się kąpać w zimnej wodzie, a w temperaturze niższej o 2°C od stanu gorączki. Na przykład jeżeli gorączka wynosi 40°C to woda powinna mieć 38°C. Należy także pić dużo płynów, szczególnie wody, nie palić, unikać alkoholu i kofeiny. Wskazany wypoczynek!

Osoby, które gorączkują z reguły nie maja apetytu, więc powinniśmy spożywać lekkostrawne posiłki i dużo pić. Dobrym sposobem jest jadanie regularnych, małych posiłków przez cały dzień. Oczywiście jeżeli nie mamy ochoty na jedzenie to musimy spożywać dużo płynów tj. soki owocowe i warzywne, chude mleko lub mleko sojowe. Należy jeść pożywne przekąski takie jak gotowane owoce, galaretki i jogurt.

Jednak żeby wcześniej zapobiegać gorączce musimy dbać o swoje zdrowie. Należy stosować dietę bogatą w witaminy i przeciwutleniacze z 2-3 porcjami owoców i 5 porcjami różnokolorowych warzyw dziennie. Ćwicz regularnie i nie pal papierosów, bo warto dbać o zdrowie

Czytany 1228 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?