Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 29 wrzesień 2014 12:52

Odchudzanie z suplementami

Odchudzanie z suplementami Odchudzanie z suplementami

Każda z nas chce być piękna i szczupła. A to oznacza jedno – dieta i ćwiczenia, które czasami mogą nam spędzać sen z powiek. Szczególnie, kiedy efekty nie są takie jakich oczekiwałyśmy, a co gorsza – trzeba na nie bardzo długo czekać. Czy można się jakoś wspomóc, aby szybciej schudnąć, bez narażania swojego zdrowia?

Suplementy i odżywki białkowe kojarzą nam się głównie z nakoksowanymi typkami, którzy mają więcej mięśni niż rozumu. Ta zła sława wzięła się dzięki temu, że spora liczba mężczyzn, którzy chcieli szybko i bez wysiłku nabyć masę mięśniową, po prostu posiłkowała się nimi zamiast znormalizować dietę. Nic więc dziwnego, że sporo kobiet omija szerokim łukiem stoiska i sklepy z suplementami.

A szkoda. Bo sprawdzone odżywki, w połączeniu z odpowiednio zbilansowaną dietą i zestawem ćwiczeń, mogą zdziałać prawdziwe cuda. Wystarczy tylko wiedzieć jakie odżywki i kiedy zacząć stosować. Najważniejsze jest to, aby cały proces odchudzania zacząć od zbilansowania swojej diety, ułożenia odpowiedniego jadłospisu i dopasowanie ćwiczeń. Nie powinnyśmy z diety eliminować żadnych składników, a jedynie manipulować ich proporcjami w zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć.

Kiedy już wdrożymy swój plan treningowy i diety, wówczas możemy zacząć się rozglądać za suplementami diety. Na rynku istnieje spora ilość specyfików, które mogą nam pomóc w redukcji tłuszczu. Przykładowy ranking i porównanie poszczególnych odżywek możemy znaleźć na KFD.pl. Forum poświęcone suplementacji diety połączone ze sklepem ułatwi nam znalezienie tego, czego potrzebujemy. Szczególnie, że nie brakuje na nim ekspertów, którzy mogą nam pomóc dobrać odżywkę pod nasze wymagania. 

Jeśli więc będziemy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, jak bilansowanie diety i dobór ćwiczeń, wówczas nie musimy się bać odżywek. Szczególnie, jeśli mamy sprawdzony sklep i dostawcę. Pamiętajmy, że najważniejszą sprawą w stosowaniu suplementów i ogólnie przy odchudzaniu się jest nasz zdrowy rozsądek. Jeśli go zachowamy, wówczas nie dość, że osiągniemy sukces, to jeszcze nie zrobimy sobie żadnej krzywd

 

Czytany 10583 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.