środa, 25 lipiec 2018 12:26

Na czym polega wybielanie zębów?

Zęby to jedyna kość w naszym organizmie, którą widać gołym okiem. Wbrew temu co przekazuje się nam całe życie – nasze kości siłą rzeczy nie są idealnie białe, więc nasze zęby też nie będą. Perliste uśmiechy gwiazd Hollywood'u to zasługa klinik dentystycznych i profesjonalnych zabiegów wybielających.

Poza naturalnym nie-białym kolorem zębów, całe życie nasze szkliwo jest narażone na działanie pokarmów i środków, które wpływają na jego barwę. Czerwone wino, kawa, herbata, dym tytoniowy, niektóre leki, a także ciąża i karmienie piersią – to wszystko pozostawia ślad na naszych zębach.

Jednak korzystając z pomocy profesjonalistów i ty możesz uzyskać Hollywoodzki uśmiech. Takie wybielanie różni się od standardowych metod polegających na usuwaniu zewnętrznej powłoki szkliwa. O szczegółach metody można się dowiedzieć tutaj: www.dentsm.pl. Zabieg polega na pokryciu powierzchni zęba specjalnym żelem, który jest aktywowany przy pomocy światła lampy do wybielania tzw. akceleratora.

Skład żelu wybielającego opiera się o nadtlenek wodoru, a także inne substancje odpowiedzialne za pogłębienie efektu wybielania, a także zmniejszenie nadwrażliwości zębów. Co najważniejsze – zabieg jest jednorazowy i trwa mniej więcej 50 minut.

Jest też możliwość przeprowadzenia zabiegów wybielających w domowym zaciszu z użyciem specjalnych szyn, do których wprowadza się żel wybielający i zakłada się je na noc. Taka kuracja trwa od kilku do kilkunastu dni, a składnikiem aktywnym jest nadtlenek karbamidu.

Decydując się na zabieg wybielania zębów musisz pamiętać, że najpierw musisz wyleczyć wszystkie zęby, a także zadbać o stan swoich dziąseł i błony śluzowej. Różnego rodzaju zapalenia w jamie ustnej są bezwzględną dyskwalifikacją w przypadku wybielania zębów.

Metodę wybielania najlepiej uzgodnić z dentystą, który oceni stan jamy ustnej oraz określi z jaką częstotliwością trzeba będzie powtarzać zabieg tak, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Wybielanie zębów nigdy nie było tak proste i bezpieczne!

Czytany 310 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.