Polecane artykuły

 • 1

środa, 25 lipiec 2018 10:26

Na czym polega wybielanie zębów?

Zęby to jedyna kość w naszym organizmie, którą widać gołym okiem. Wbrew temu co przekazuje się nam całe życie – nasze kości siłą rzeczy nie są idealnie białe, więc nasze zęby też nie będą. Perliste uśmiechy gwiazd Hollywood'u to zasługa klinik dentystycznych i profesjonalnych zabiegów wybielających.

Poza naturalnym nie-białym kolorem zębów, całe życie nasze szkliwo jest narażone na działanie pokarmów i środków, które wpływają na jego barwę. Czerwone wino, kawa, herbata, dym tytoniowy, niektóre leki, a także ciąża i karmienie piersią – to wszystko pozostawia ślad na naszych zębach.

Jednak korzystając z pomocy profesjonalistów i ty możesz uzyskać Hollywoodzki uśmiech. Takie wybielanie różni się od standardowych metod polegających na usuwaniu zewnętrznej powłoki szkliwa. O szczegółach metody można się dowiedzieć tutaj: www.dentsm.pl. Zabieg polega na pokryciu powierzchni zęba specjalnym żelem, który jest aktywowany przy pomocy światła lampy do wybielania tzw. akceleratora.

Skład żelu wybielającego opiera się o nadtlenek wodoru, a także inne substancje odpowiedzialne za pogłębienie efektu wybielania, a także zmniejszenie nadwrażliwości zębów. Co najważniejsze – zabieg jest jednorazowy i trwa mniej więcej 50 minut.

Jest też możliwość przeprowadzenia zabiegów wybielających w domowym zaciszu z użyciem specjalnych szyn, do których wprowadza się żel wybielający i zakłada się je na noc. Taka kuracja trwa od kilku do kilkunastu dni, a składnikiem aktywnym jest nadtlenek karbamidu.

Decydując się na zabieg wybielania zębów musisz pamiętać, że najpierw musisz wyleczyć wszystkie zęby, a także zadbać o stan swoich dziąseł i błony śluzowej. Różnego rodzaju zapalenia w jamie ustnej są bezwzględną dyskwalifikacją w przypadku wybielania zębów.

Metodę wybielania najlepiej uzgodnić z dentystą, który oceni stan jamy ustnej oraz określi z jaką częstotliwością trzeba będzie powtarzać zabieg tak, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Wybielanie zębów nigdy nie było tak proste i bezpieczne!

Czytany 159 razy

Artykuły powiązane

 • Jakie zabiegi może wykonać chirurg stomatologiczny? Jakie zabiegi może wykonać chirurg stomatologiczny?

  Każdy z nas chciałby utrzymać idealne zdrowie zębów na zawsze, dlatego tak dużą wagę przykładamy do ich odpowiedniej pielęgnacji i higieny. Jednak, niestety, często zdarza się, że wizyta w gabinecie stomatologicznym staje się nieunikniona, a diagnoza napawa strachem. Jakie jednak zabiegi może wykonać chirurg stomatologiczny, a na które z nich musimy udać się do szpitala?

 • Na czym polega laseroterapia dentystyczna? Na czym polega laseroterapia dentystyczna?

  Zastosowanie laseroterapii w gabinetach stomatologicznych z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Wykorzystanie innowacyjnego urządzenia wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale również komfortowego obycia się ze sprzętem. W związku z tym wielu stomatologów przechodzi profesjonalne szkolenia, dzięki którym zastosowanie laseroterapii w codziennej praktyce jest po prostu możliwe.

 • Dlaczego bolą mnie zęby? - przyczyny nadwrażliwości Dlaczego bolą mnie zęby? - przyczyny nadwrażliwości

  Bóle zębów z pewnością możemy zaliczyć do szczególnie nieprzyjemnych doświadczeń. Jeżeli odczuwamy je z pewną regularnością - po spożywaniu posiłków, piciu zimnych lub gorących napoi, czy spacerach podczas chłodnej pogody - być może cierpimy na ich nadwrażliwość. W efekcie osłabienia lub uszkodzenia szkliwa, kanaliki w naszych zębach zostają odsłonięte, przez co nietrudno o ostry ból w wielu sytuacjach. Jakie są przyczyny nadwrażliwości oraz jak z nią walczyć?

 • Korony porcelanowe – kiedy warto je stosować? Korony porcelanowe – kiedy warto je stosować?

  Protetyka jest dziedziną stomatologii, która bardzo szybko się rozwija. Istnieje wiele możliwości, które pozwalają na uzupełnienie braków zębowych. Jednym z nich są korony porcelanowe.

 • Jak zachęcić dziecko do dbania o zęby? Jak zachęcić dziecko do dbania o zęby?

  Warto przekonać na wstępie swoją pociechę, że mycie zębów to prawdziwa zabawa. Dzięki temu maluch będzie miał pozytywne skojarzenia z tą codzienną czynnością i chętnie sięgnie po pastę oraz szczoteczkę. Należy podkreślić, że o jakości zębów dziecka nie decydują wyłącznie geny. Kluczowe znaczenie mają także dieta oraz wyuczone nawyki. Jak przekonać dziecko, że o zęby trzeba dbać?