Polecane artykuły

 • 1

środa, 25 lipiec 2018 12:26

Na czym polega wybielanie zębów?

Zęby to jedyna kość w naszym organizmie, którą widać gołym okiem. Wbrew temu co przekazuje się nam całe życie – nasze kości siłą rzeczy nie są idealnie białe, więc nasze zęby też nie będą. Perliste uśmiechy gwiazd Hollywood'u to zasługa klinik dentystycznych i profesjonalnych zabiegów wybielających.

Poza naturalnym nie-białym kolorem zębów, całe życie nasze szkliwo jest narażone na działanie pokarmów i środków, które wpływają na jego barwę. Czerwone wino, kawa, herbata, dym tytoniowy, niektóre leki, a także ciąża i karmienie piersią – to wszystko pozostawia ślad na naszych zębach.

Jednak korzystając z pomocy profesjonalistów i ty możesz uzyskać Hollywoodzki uśmiech. Takie wybielanie różni się od standardowych metod polegających na usuwaniu zewnętrznej powłoki szkliwa. O szczegółach metody można się dowiedzieć tutaj: www.dentsm.pl. Zabieg polega na pokryciu powierzchni zęba specjalnym żelem, który jest aktywowany przy pomocy światła lampy do wybielania tzw. akceleratora.

Skład żelu wybielającego opiera się o nadtlenek wodoru, a także inne substancje odpowiedzialne za pogłębienie efektu wybielania, a także zmniejszenie nadwrażliwości zębów. Co najważniejsze – zabieg jest jednorazowy i trwa mniej więcej 50 minut.

Jest też możliwość przeprowadzenia zabiegów wybielających w domowym zaciszu z użyciem specjalnych szyn, do których wprowadza się żel wybielający i zakłada się je na noc. Taka kuracja trwa od kilku do kilkunastu dni, a składnikiem aktywnym jest nadtlenek karbamidu.

Decydując się na zabieg wybielania zębów musisz pamiętać, że najpierw musisz wyleczyć wszystkie zęby, a także zadbać o stan swoich dziąseł i błony śluzowej. Różnego rodzaju zapalenia w jamie ustnej są bezwzględną dyskwalifikacją w przypadku wybielania zębów.

Metodę wybielania najlepiej uzgodnić z dentystą, który oceni stan jamy ustnej oraz określi z jaką częstotliwością trzeba będzie powtarzać zabieg tak, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Wybielanie zębów nigdy nie było tak proste i bezpieczne!

Czytany 179 razy

Artykuły powiązane

 • Implantologia zębów – co jest prawdą, a co fałszem? Implantologia zębów – co jest prawdą, a co fałszem?

  Implantologia jest dziedziną stomatologii, która ze względu na swoją złożoność może sprawiać jeszcze wiele problemów ze zrozumieniem.

 • Implanty stomatologiczne - co musisz wiedzieć? Implanty stomatologiczne - co musisz wiedzieć?

  Implanty stomatologiczne są potrzebne wtedy, gdy w naturalnym uzębieniu pacjenta pojawiają się ubytki. Jak powinien wyglądać idealny?

 • Testujemy: Wybielacz do zębów Expert 38% marki Dr. Martin Schwarz Testujemy: Wybielacz do zębów Expert 38% marki Dr. Martin Schwarz

  Sezon letni zagościł już na dobre! Aby prezentować się doskonale nie tylko na plaży, oprócz doskonalej figury konieczny jest też biały uśmiech. Sprawdzamy działanie wybielacza do zębów marki Dr. Martin Schwarz. Czy rzeczywiście białe zęby mają tak magiczną moc?

 • Refundacja implantów zębowych w Polsce - czy jest możliwa? Refundacja implantów zębowych w Polsce - czy jest możliwa?

  Implanty zębowe – rozwiązanie problemów uzębienia

  Zastanawiasz się, czy istnieje możliwość dofinansowania do implantów zębowych z Narodowego Funduszu Zdrowia? Jesteś w gronie pacjentów, którzy od dłuższego czasu poszukują rozwiązania w formie implantów zębów? Jeśli tak, z pewnością wiesz, że Twój przypadek nie jest odosobniony. Obecnie, pacjenci na całym świecie, w tym także i w Polsce, borykają się z problemami natury stomatologicznej. Jednym z takich problemów jest utrata zęba/zębów w wyniku choroby czy jakiegoś wypadku. W takich przypadkach nowoczesna stomatologia przychodzi z pomocą w postaci implantów. Aktualnie możliwości dziedziny medycznej, jaką jest stomatologia gwarantuje możliwość zarówno leczenia zębów z zachowaniem obecnie obowiązujących standardów, jak i wstawienia implantów zębów.

 • Jakie zabiegi może wykonać chirurg stomatologiczny? Jakie zabiegi może wykonać chirurg stomatologiczny?

  Każdy z nas chciałby utrzymać idealne zdrowie zębów na zawsze, dlatego tak dużą wagę przykładamy do ich odpowiedniej pielęgnacji i higieny. Jednak, niestety, często zdarza się, że wizyta w gabinecie stomatologicznym staje się nieunikniona, a diagnoza napawa strachem. Jakie jednak zabiegi może wykonać chirurg stomatologiczny, a na które z nich musimy udać się do szpitala?