Polecane artykuły

 • 1

sobota, 06 lipiec 2019 12:34

Implanty stomatologiczne - co musisz wiedzieć?

Implanty zębowe Implanty zębowe

Implanty stomatologiczne są potrzebne wtedy, gdy w naturalnym uzębieniu pacjenta pojawiają się ubytki. Jak powinien wyglądać idealny?

 

Przede wszystkim sprawować swoją funkcję, nie odróżniać się od pozostałych zębów oraz wykazywać się trwałością. Lepiej, żeby jego mocowanie wykonywać w sprawdzonym i rekomendowanym gabinecie. Poniżej krótki opis na czym polega tego usługa oraz ile kosztuje.

Czym są implanty zębowe?

 Implant to tak naprawdę sztuczny korzeń, wykonany z tytanu, którego wielkość jest taka sama jak prawdziwego korzenia. Dopiero na nim, jak na fundamencie, zakłada się koronę, czyli sztuczny ząb. Choć wydawać by się mogło, że ilość implantów odpowiada liczbie brakujących zębów, wcale nie musi tak być. Wystarczy przeprowadzić implantację w kilku punktach, na których zostaną oparte korony. 

Z kolei korona protetyczna to po prostu sztuczny ząb, który pełni rolę naturalnego. Przyczepiany jest właśnie do implantu lub pozostałych zębów. Można ją założyć nie tylko w celu wypełnienia ubytków, ale też ochrony uszkodzonych, słabych lub złamanych zębów. Współczesny gabinet dentystyczny oferuje kilka jej rodzajów: metalową, akrylową, metalową licowaną akrylem, ceramiczną, metalową licowaną porcelaną, cyrkonową. Różnią się między sobą tworzywem, z którego zostały wykonane, właściwościami, a także stopniem przenikania światła czy dopasowaniem do pozostałego uzębienia. Nie bez znaczenia jest również ich cena. Każda z nich wprowadzana jest na stałe przez stomatologa, dlatego jej usunięcie może się odbyć tylko pod jego nadzorem.

Jak przebiega zakładanie implantów?

Zakładanie implantów obejmuje trzy, kolejne etapy, z których pierwszym jest wszczepienie implantu, po wcześniejszym wywierceniu dziury dla korzenia. Kiedy implementacja przebiegła prawidłowo, zakładana jest śruba gojąca. Ostatnim etapem, wieńczącym proces, jest mocowanie korony, której odlew- w dwóch egzemplarzach- został wykonany już wcześniej.

Jaki jest koszt zabiegu ?

Samo wszczepienie sztucznego korzenia to koszt około 3500 złotych. Natomiast ostateczna wartość, na którą wpływa cena implantu, jak i korony, zależy od materiału, z jakiego są wykonane. Stalowy łącznik oraz porcelanowa korona to koszt mniej więcej 600 złotych. Im lepszy materiał, tym wyższa cena. W przypadku korony cyrkonowej cena może sięgać nawet 2 tysięcy złotych i więcej.

Czytany 159 razy

Artykuły powiązane

 • 5 praktycznych wskazówek dla rodziców zdrowego przedszkolaka 5 praktycznych wskazówek dla rodziców zdrowego przedszkolaka

  Infekcje u dziecka to ogromne wyzwanie dla małego organizmu, ale też duży stres dla rodziców, bo nawet niepozorne przeziębienie, jeśli nie zostanie odpowiednio wyleczone może nieść za sobą niekorzystne dla zdrowia powikłania. Właśnie dlatego już od pierwszych lat życia warto zadbać o to, aby nasz przedszkolak był zdrowy, niezależnie choćby od pogody za oknem.

 • Codziennie w dobrej formie! Codziennie w dobrej formie!

  Co raz więcej mówi się o standardach wytwarzania suplementów diety, a właściwie o tym co składa się na tabletkę. W wielu przypadkach są to składniki, stosowane po to, aby obrała ona odpowiedni kształt, formę czy kolor.

 • Wesprzyj organizm na jesień Wesprzyj organizm na jesień

  Za oknami hula jesień, zimne wiatry przeplatają się z ciepłymi, słonecznymi promieniami. Ciężko przyzwyczaić się do tych ciągłych zmian. Nic więc dziwnego, że nasz organizm w tym czasie podupada na zdrowiu. Katar, kaszel, gorączka i ogólne złe samopoczucie sprawią, że w tym pięknym czasie spadających liści, większość spędzamy kurując się w łóżku.

 • Gdy dziecko wymaga korekcji wad postawy Gdy dziecko wymaga korekcji wad postawy

  Rozwój układu ruchu u dzieci odbywa się nieprzerwanie, jednak już u najmłodszych powinniśmy zwracać uwagę na prawidłowość postawy. Niemowlę, które rozwija się prawidłowo w okresie około dwunastego miesiąca życia powinno rozpocząć chodzenie.

 • Bezpieczny i skuteczny sposób na umiarkowane mdłości związane z ciążą Bezpieczny i skuteczny sposób na umiarkowane mdłości związane z ciążą

  Pierwszy trymestr ciąży to wyjątkowy czas! Doznajesz ekscytacji na wieść, że zostaniesz mamą, przygotowujesz się do nowej roli i poczyniasz pierwsze przygotowania, aby przywitać na świecie maluszka. Niestety początki bywają także trudne - doznajesz pierwszych, nieprzyjemnych symptomów ciążowych – najczęściej kobiety zaliczają do nich mdłości.