Polecane artykuły

 • 1
sobota, 06 lipiec 2019 12:14

Protetyka stomatologiczna

Protetyka Protetyka

Zdrowy biały uśmiech to wizytówka każdego z nas. Nasze uzębienie to jednak nie tylko zewnętrzna estetyka, ale również zdrowie całego organizmu.

 

Codzienne zabiegi higieniczne jamy ustnej tj. czyszczenie zębów po każdym posiłku, nie dopuszczanie do rozwijania się bakterii poprzez stosowanie różnego rodzaju płukanek oraz wizyta w gabinecie dentystycznym co najmniej raz na pół roku to podstawa dobrego zachowania. Jednak przychodzi taki moment, w którym często już to nie wystarcza. Wszelkie używki w postaci kawy, herbaty, papierosów, wszelkiego pożywienia,napojów oraz niestety wiek, czyli wszystkie te czynniki, które z czasem osłabiają i wyniszczają nasze zęby sprawiają, że przychodnia stomatologiczna staje się miejscem coraz częściej przez nas odwiedzanym.

Z upływem lat cały nasz organizm jest coraz słabszy i mniej odporny. To samo dotyczy także zębów, a wtedy zmuszeni jesteśmy do zastosowania bardziej drastycznych środków. W sytuacji kiedy okazuje się, że nasz pojedynczy ząb lub cały ich rząd uległy znacznym uszkodzeniom i nie są już do uratowania, wówczas pomocna i konieczna będzie protetyka stomatologiczna. Polega ona na odtworzeniu warunków zgryzowych, jak najbardziej odzwierciedlających te pierwotne. Przy pomocy specjalnie przygotowanej miękkiej dentystycznej plastycznej masy pobierany jest wycisk uzębienia, po to by na tej podstawie jak najdokładniej dopasować protezę zębów do tych oryginalnych. Ważna tu jest tak samo wielkość zęba jak i jego barwa, bo wiadomo jest, że oczekujemy aby zmiana w naszej jamie ustnej była jak najmniej widoczna dla otoczenia. Jeśli więc przez kilkadziesiąt lat swojego życia nasze zęby były drobne i przykładowo mieliśmy dużą przerwę pomiędzy "jedynkami" to będziemy chcieli aby tak pozostało.

Wybór w protezach zębowych jest dość duży. W zależności od wielkości oraz ilości uszkodzonych zębów wykonywane są albo jako częściowe, albo jako całościowe. Mogą one być protezami stałymi i są to wszelkiego rodzaju korony i mostki - bez możliwości wyjęcia z ust, bądź ruchomymi czyli protezy akrylowe, nylonowe czy szkieletowe z możliwością wyciągania. Mocowane są w większości przy pomocy klamer w kolorze dziąsła lub zęba, co sprawia że są one niewidoczne. Jeszcze inną dostępną metodą na uzupełnienie ubytków są implanty zębowe. Polega to na wstawieniu drobnego elementu kształtem przypominającego stożek w kość szczękową, który zastępuje korzeń zęba i dopiero na to mocuje się protezę, mostek czy koronę. Zastosowany w takiej metodzie specjalny materiał (cyrkon lub tytan) przyjmowany jest przez organizm jako zwykła kość która się po prostu zrasta, a dzięki temu zęby nie tylko wyglądają bardzo estetycznie ale również prawidłowo funkcjonują.

Czytany 161 razy

Artykuły powiązane

 • Jak żyć zdrowo? Jak żyć zdrowo?

  Zastanawiasz się nad tym, jak żyć zdrowo i cieszyć się życiem? Doskonale się składa. Jesteśmy w stanie zaprezentować Ci szereg udogodnień, które pomogą w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące pytania i wątpliwości.

 • Masz kompleksy z powodu swojego intymnego wyglądu? Wybierz labioplastykę! Masz kompleksy z powodu swojego intymnego wyglądu? Wybierz labioplastykę!

  Wiele kobiet nie jest w pełni zadowolonych z wyglądu swoich narządów płciowych. W takim przypadku pomoże zabieg labioplastyki!

 • W jaki sposób zmienić swoje życie na lepsze? W jaki sposób zmienić swoje życie na lepsze?

  Zdrowie to jedna z najcenniejszych rzeczy, jakie dostajemy od losu. Jednak nie zawsze dbamy o nie w odpowiedni sposób. Dlatego chcąc zmienić swoje życie na lepsze, warto zadbać o zmianę swoich codziennych nawyków, które niekorzystnie wpływają na zdrowie. Wtedy nie tylko będzie się zdrowszym, ale też zyska lepsze samopoczucie i odzyska pozytywną energię. Jak się do tego zabrać?

 • Sekret nawilżonej, zdrowej skóry i błyszczących włosów Sekret nawilżonej, zdrowej skóry i błyszczących włosów

  Próbujesz sobie poradzić z regularnym piciem wody i nawilżaniem organizmu, ale nie lubisz smaku zwykłej wody? Dużo trenujesz i obawiasz się niedoboru składników odżywczych w Twoim organizmie? A może po prostu interesujesz się zdrową żywnością i chcesz wprowadzić do swojego życia więcej zdrowych nawyków? Niezależnie od powodu, poznaj produkt, który znakomicie wpłynie na cały Twój organizm!

 • Gabinet podologiczny w Łodzi - jakie usługi wykonuje? Gabinet podologiczny w Łodzi - jakie usługi wykonuje?

  W gabinecie podologicznym pracuje podolog, czyli specjalista od stóp. Nadal nie jest to w Polsce zbyt popularny zawód. Chociaż to się stopniowo zmienia, ponieważ coraz więcej osób decyduje się odwiedzić taki gabinet. Pamiętaj o tym, że podolog to nie jest lekarz. Z czym warto pójść do gabinetu podologicznego?