Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 08 lipiec 2019 16:43

Dobry Chirurg stomatolog - czym się charakteryzuje?

Chirurg stomatolog Chirurg stomatolog

Tak jak ważną częścią medycyny jest chirurgia ogólna, tak w środowisku stomatologii jest ważna chirurgia stomatologiczna.

Zanim zaczniemy, objaśniać czym powinien się charakteryzować chirurg stomatolog, powinniśmy opisać zakres jego obowiązków, czyli czym się dokładnie zajmuje.

Jak wszyscy najpierw udajemy się do dentysty, kiedy okazuje się, że nasza choroba uzębienia jest poza zakresem jego kompetencji, odsyła nas najczęściej do periodontologa, który zajmuje się głównie paradontozą, zapaleniem dziąseł i przyzębia. Jeżeli nasza przypadłość jest poza zakresu obu tych specjalistów, trafiamy do chirurga stomatologa. Jego zadaniem jest chirurgiczne usuwanie zębów, do najczęściej wykonywanych zabiegów jest chirurgiczne usuwanie ósemek (tak zwanych zębów mądrości), które szybko po wyrośnięciu się psują i trzeba je wyekstrahować lub ze względu na rozmiar jamy ustnej wypychają siódemki albo się blokują.

Zajmuje się też rekonstrukcją, przygotowaniem do założenia implantów czy chirurgicznym leczeniem zapalenia. Pacjent, słysząc o zabiegu chirurgicznym, bardzo się stresuje, lęka się. Żeby poprawić psychiczne samopoczucie pacjenta, chirurg stomatolog powinien zapewnić dobrą i spokojną atmosferę w gabinecie, poinformować pacjenta o istocie danego zabiegu, odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące zabiegu i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Aby zapewnić jak najmniejszy ból, przy operacji musi znać i używać najnowszych środków znieczulających i przeciwbólowych. Do jego obowiązków należy także znajomość najnowszych metod i procedur dotyczących jego specjalizacji. Żeby doszkalać się w swoim zawodzie najlepiej, żeby regularnie obserwował prasę naukową oraz uczestniczył w konferencjach i seminariach naukowych.

Aby być pewnym, że lekarz, do którego idziemy, jest dobrym specjalistą i wykonuje profesjonalnie swoje obowiązki. Powinniśmy wybrać najlepszą klinikę. Jeżeli potrzebujemy, chirurgicznie usunąć ósemkę Kraków, jest najlepszym wyborem. W roku 2015 w światowym rankingu Global Rating Clinic w pierwszej setce znalazło się sześć polskich klinik dentystycznych, z czego cztery były z Krakowa.

Czytany 135 razy

Artykuły powiązane

 • Jak żyć zdrowo? Jak żyć zdrowo?

  Zastanawiasz się nad tym, jak żyć zdrowo i cieszyć się życiem? Doskonale się składa. Jesteśmy w stanie zaprezentować Ci szereg udogodnień, które pomogą w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące pytania i wątpliwości.

 • Masz kompleksy z powodu swojego intymnego wyglądu? Wybierz labioplastykę! Masz kompleksy z powodu swojego intymnego wyglądu? Wybierz labioplastykę!

  Wiele kobiet nie jest w pełni zadowolonych z wyglądu swoich narządów płciowych. W takim przypadku pomoże zabieg labioplastyki!

 • W jaki sposób zmienić swoje życie na lepsze? W jaki sposób zmienić swoje życie na lepsze?

  Zdrowie to jedna z najcenniejszych rzeczy, jakie dostajemy od losu. Jednak nie zawsze dbamy o nie w odpowiedni sposób. Dlatego chcąc zmienić swoje życie na lepsze, warto zadbać o zmianę swoich codziennych nawyków, które niekorzystnie wpływają na zdrowie. Wtedy nie tylko będzie się zdrowszym, ale też zyska lepsze samopoczucie i odzyska pozytywną energię. Jak się do tego zabrać?

 • Sekret nawilżonej, zdrowej skóry i błyszczących włosów Sekret nawilżonej, zdrowej skóry i błyszczących włosów

  Próbujesz sobie poradzić z regularnym piciem wody i nawilżaniem organizmu, ale nie lubisz smaku zwykłej wody? Dużo trenujesz i obawiasz się niedoboru składników odżywczych w Twoim organizmie? A może po prostu interesujesz się zdrową żywnością i chcesz wprowadzić do swojego życia więcej zdrowych nawyków? Niezależnie od powodu, poznaj produkt, który znakomicie wpłynie na cały Twój organizm!

 • Gabinet podologiczny w Łodzi - jakie usługi wykonuje? Gabinet podologiczny w Łodzi - jakie usługi wykonuje?

  W gabinecie podologicznym pracuje podolog, czyli specjalista od stóp. Nadal nie jest to w Polsce zbyt popularny zawód. Chociaż to się stopniowo zmienia, ponieważ coraz więcej osób decyduje się odwiedzić taki gabinet. Pamiętaj o tym, że podolog to nie jest lekarz. Z czym warto pójść do gabinetu podologicznego?