Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 08 lipiec 2019 16:43

Dobry Chirurg stomatolog - czym się charakteryzuje?

Chirurg stomatolog Chirurg stomatolog

Tak jak ważną częścią medycyny jest chirurgia ogólna, tak w środowisku stomatologii jest ważna chirurgia stomatologiczna.

Zanim zaczniemy, objaśniać czym powinien się charakteryzować chirurg stomatolog, powinniśmy opisać zakres jego obowiązków, czyli czym się dokładnie zajmuje.

Jak wszyscy najpierw udajemy się do dentysty, kiedy okazuje się, że nasza choroba uzębienia jest poza zakresem jego kompetencji, odsyła nas najczęściej do periodontologa, który zajmuje się głównie paradontozą, zapaleniem dziąseł i przyzębia. Jeżeli nasza przypadłość jest poza zakresu obu tych specjalistów, trafiamy do chirurga stomatologa. Jego zadaniem jest chirurgiczne usuwanie zębów, do najczęściej wykonywanych zabiegów jest chirurgiczne usuwanie ósemek (tak zwanych zębów mądrości), które szybko po wyrośnięciu się psują i trzeba je wyekstrahować lub ze względu na rozmiar jamy ustnej wypychają siódemki albo się blokują.

Zajmuje się też rekonstrukcją, przygotowaniem do założenia implantów czy chirurgicznym leczeniem zapalenia. Pacjent, słysząc o zabiegu chirurgicznym, bardzo się stresuje, lęka się. Żeby poprawić psychiczne samopoczucie pacjenta, chirurg stomatolog powinien zapewnić dobrą i spokojną atmosferę w gabinecie, poinformować pacjenta o istocie danego zabiegu, odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące zabiegu i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Aby zapewnić jak najmniejszy ból, przy operacji musi znać i używać najnowszych środków znieczulających i przeciwbólowych. Do jego obowiązków należy także znajomość najnowszych metod i procedur dotyczących jego specjalizacji. Żeby doszkalać się w swoim zawodzie najlepiej, żeby regularnie obserwował prasę naukową oraz uczestniczył w konferencjach i seminariach naukowych.

Aby być pewnym, że lekarz, do którego idziemy, jest dobrym specjalistą i wykonuje profesjonalnie swoje obowiązki. Powinniśmy wybrać najlepszą klinikę. Jeżeli potrzebujemy, chirurgicznie usunąć ósemkę Kraków, jest najlepszym wyborem. W roku 2015 w światowym rankingu Global Rating Clinic w pierwszej setce znalazło się sześć polskich klinik dentystycznych, z czego cztery były z Krakowa.

Czytany 197 razy

Artykuły powiązane

 • Czym jest badanie USG jamy brzusznej? Czym jest badanie USG jamy brzusznej?

  Obrazowanie ultradźwiękowe brzucha wykorzystuje fale dźwiękowe do tworzenia obrazów struktur w górnej części brzucha. Służy do diagnozowania bólu lub wzdęć (powiększenia) i oceny nerek, wątroby, pęcherzyka żółciowego, przewodów żółciowych, trzustki, śledziony i aorty brzusznej. Ultradźwięki są bezpieczne, nieinwazyjne i nie wykorzystują promieniowania jonizującego.

 • Przebieg wizyty w przychodni kardiologicznej Przebieg wizyty w przychodni kardiologicznej

  Osoby, u których zdiagnozowana została choroba serca, powinny regularnie odwiedzać kardiologa. Jednak bywa, że spotkanie z tego typu specjalistą, zostaje zalecone przez lekarza pierwszego kontaktu, ze względu na charakter dolegliwości odczuwanych przez pacjenta.

 • Kiedy zalecane jest wykonanie echa serca? Kiedy zalecane jest wykonanie echa serca?

  Bywa, że podczas wizyty u kardiologa okazuje się, że wskazane jest zrobienie dodatkowych badań, aby stwierdzić co dokładnie dolega pacjentowi. Zwykle lekarz zleca wówczas m.in. echokardiografię, która wykorzystując fale ultradźwiękowe, umożliwia uzyskanie obrazu serca i ocenę jego stanu.

 • Odżywki i suplementy - wszystko, co musisz o nich wiedzieć Odżywki i suplementy - wszystko, co musisz o nich wiedzieć

  Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym każdego dnia pojawiają się coraz to nowsze suplementy i odżywki. Ich liczba sprawia, że nie wiemy, na co się zdecydować. Kierujemy się reklamą, ceną i opiniami znajomych. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać sięgając po popularne specyfiki... 

 • Czym wyróżnia się dobry stomatolog? Czym wyróżnia się dobry stomatolog?

  Dla wielu osób wizyta u stomatologa to stresujące przeżycie. Obawa związana z bólem podczas zabiegu jest tak wielka, że często odkładamy wizytę na ostatnią chwilę. Okazuje się, że całkiem niepotrzebnie. Wystarczy znaleźć dobrego stomatologa, aby przekonać się, że wizyta u dentysty wcale nie jest taka zła, jak się wydaje.