Polecane artykuły

 • 1
piątek, 06 grudzień 2019 13:19

Stomatologia estetyczna – w jaki sposób pomaga uzyskać piękny i zdrowy uśmiech?

Dentysta Opole Dentysta Opole

Piękny i zdrowy uśmiech sprawia, że jesteśmy pozytywnie odbierani przez innych i dodaje pewności siebie. Jednak jak się okazuje, wiele osób boryka się z różnymi problemami dotyczącymi zębów. Czasami jest to nieprawidłowy zgryz, kiedy indziej przebarwienia czy też stare, nieestetyczne wypełnienia zębów.

Co wtedy można zrobić? Rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegów zaliczanych do stomatologii estetycznej. W jaki sposób można poprawić swój uśmiech przy pomocy stomatologii estetycznej?

Stomatologia estetyczna – co oznacza to pojęcie?

Stomatologia estetyczna wyspecjalizowana dziedzina stomatologii, który specjalizuje się w zabiegach mających na celu poprawę wyglądu uzębienia. Obecnie w wielu miastach pojawiają się kliniki dentystyczne, które w zakresie swoich usług mają właśnie zabiegi, które mieszczą się w zakresie stomatologii estetycznej. Takie zabiegi wykonuje wówczas wyspecjalizowany dentysta. Opole jest jednym z miast, w których znajdzie się co najmniej kilka takich miejsc. Na mapie Polski pojawiają się też kliniki stomatologiczne specjalizujące się wyłącznie w usługach związanych z estetyką uzębienia.

Decydując się na tego rodzaju usługi należy pamiętać, żeby wpierw sprawdzić kompetencje osoby, która będzie wykonywała zabieg. Musi to być specjalista w danej dziedzinie. Dodatkowo przed zabiegiem, pacjent powinien mieć konsultacje, w czasie których dowie się, jakie dokładnie są możliwości związane z jego problemem. Lekarz w ich trakcie wykona oględziny oraz podpowie, jakie rozwiązanie w danym przypadku będzie najlepsze.

Wybielanie zębów – poznaj jeden z najchętniej wybieranych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej

Wybielanie zębów - dentysta Opole

Wybielanie zębów - dentysta Opole

Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów związanych z medycyną estetyczną wymienia się wybielanie zębów. Jest tutaj wykorzystywanych kilka metod. Jedną z nich wykorzystanie specjalnych nakładek, w których umieszcza się preparat wybielający.

Inną coraz chętniej stosowaną i wybieraną przez pacjentów, jest wybielanie zębów przy pomocy specjalnej lampy – Beyond™Polous®. Taka metoda daje bardzo dobre efekty i pozwala na zachowanie wysokiego komfortu dla pacjenta w czasie zabiegu. Co najważniejsze, efekty są widoczne już bardzo szybko, więc przekłada się to na cały czas procesu wybielania zębów i usuwania z nich przebarwień. Pacjenci mogą też zdecydować się na laserowe wybielanie zębów, a także usuwanie samych przebarwień, które mogą powstać w wyniku spożywania dużej ilości określonych pokarmów czy napojów.

Oprócz zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, warto wybrać także te z zakresu higienizacji jamy ustnej. W poprawie estetyki uśmiechu mogą być przede wszystkim przydatne zabiegi pozwalające na usunięcie osadu i kamienia nazębnego. Tutaj najczęściej stosowanymi metodami jest skaling polegający na usuwaniu kamienia nazębnego. Zabieg może być wykonany przy pomocy urządzenia ultradźwiękowego. Kolejną wartą uwagi usługą higienizacyjna jest piaskowanie. Umożliwia ono usuwanie osadów nazębnych, a także przebarwień. Taki zabieg jest wykonywany przy użyciu piaskarki stomatologicznej.

Czytany 145 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.