piątek, 06 grudzień 2019 13:19

Stomatologia estetyczna – w jaki sposób pomaga uzyskać piękny i zdrowy uśmiech?

Dentysta Opole Dentysta Opole

Piękny i zdrowy uśmiech sprawia, że jesteśmy pozytywnie odbierani przez innych i dodaje pewności siebie. Jednak jak się okazuje, wiele osób boryka się z różnymi problemami dotyczącymi zębów. Czasami jest to nieprawidłowy zgryz, kiedy indziej przebarwienia czy też stare, nieestetyczne wypełnienia zębów.

Co wtedy można zrobić? Rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegów zaliczanych do stomatologii estetycznej. W jaki sposób można poprawić swój uśmiech przy pomocy stomatologii estetycznej?

Stomatologia estetyczna – co oznacza to pojęcie?

Stomatologia estetyczna wyspecjalizowana dziedzina stomatologii, który specjalizuje się w zabiegach mających na celu poprawę wyglądu uzębienia. Obecnie w wielu miastach pojawiają się kliniki dentystyczne, które w zakresie swoich usług mają właśnie zabiegi, które mieszczą się w zakresie stomatologii estetycznej. Takie zabiegi wykonuje wówczas wyspecjalizowany dentysta. Opole jest jednym z miast, w których znajdzie się co najmniej kilka takich miejsc. Na mapie Polski pojawiają się też kliniki stomatologiczne specjalizujące się wyłącznie w usługach związanych z estetyką uzębienia.

Decydując się na tego rodzaju usługi należy pamiętać, żeby wpierw sprawdzić kompetencje osoby, która będzie wykonywała zabieg. Musi to być specjalista w danej dziedzinie. Dodatkowo przed zabiegiem, pacjent powinien mieć konsultacje, w czasie których dowie się, jakie dokładnie są możliwości związane z jego problemem. Lekarz w ich trakcie wykona oględziny oraz podpowie, jakie rozwiązanie w danym przypadku będzie najlepsze.

Wybielanie zębów – poznaj jeden z najchętniej wybieranych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej

Wybielanie zębów - dentysta Opole

Wybielanie zębów - dentysta Opole

Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów związanych z medycyną estetyczną wymienia się wybielanie zębów. Jest tutaj wykorzystywanych kilka metod. Jedną z nich wykorzystanie specjalnych nakładek, w których umieszcza się preparat wybielający.

Inną coraz chętniej stosowaną i wybieraną przez pacjentów, jest wybielanie zębów przy pomocy specjalnej lampy – Beyond™Polous®. Taka metoda daje bardzo dobre efekty i pozwala na zachowanie wysokiego komfortu dla pacjenta w czasie zabiegu. Co najważniejsze, efekty są widoczne już bardzo szybko, więc przekłada się to na cały czas procesu wybielania zębów i usuwania z nich przebarwień. Pacjenci mogą też zdecydować się na laserowe wybielanie zębów, a także usuwanie samych przebarwień, które mogą powstać w wyniku spożywania dużej ilości określonych pokarmów czy napojów.

Oprócz zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, warto wybrać także te z zakresu higienizacji jamy ustnej. W poprawie estetyki uśmiechu mogą być przede wszystkim przydatne zabiegi pozwalające na usunięcie osadu i kamienia nazębnego. Tutaj najczęściej stosowanymi metodami jest skaling polegający na usuwaniu kamienia nazębnego. Zabieg może być wykonany przy pomocy urządzenia ultradźwiękowego. Kolejną wartą uwagi usługą higienizacyjna jest piaskowanie. Umożliwia ono usuwanie osadów nazębnych, a także przebarwień. Taki zabieg jest wykonywany przy użyciu piaskarki stomatologicznej.

Czytany 255 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.