Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 10 grudzień 2019 11:39

Wizyta w przychodni kardiologicznej – kiedy warto o niej pomyśleć?

Przychodnia kardiologiczna Wierzbiny Przychodnia kardiologiczna Wierzbiny

Osoby u których zdiagnozowano wadę lub chorobę serca, pozostają pod stałą opieka kardiologa. Natomiast zdarza się, że ktoś ma dolegliwości mogące stanowić objawy schorzenia układu sercowo-naczyniowego, jednak nie ma pewności czy faktycznie powinien pójść do specjalisty.

W razie wątpliwości czy przychodnia kardiologiczna jest właśnie tym miejscem, gdzie należy szukać pomocy w złagodzeniu nieprzyjemnych dolegliwości, warto zapytać o radę lekarza rodzinnego. Jednak jeśli u pacjenta występują ból, kłucie czy ucisk w klatce piersiowej, kołatanie serca, arytmia, duszności, omdlenia, wizyta u specjalisty będzie raczej niezbędna. Oczywiście może się okazać, że przyczyną niepokojących objawów nie są problemy z sercem, lecz długotrwały stres lub nerwica. Tylko, żeby można było to stwierdzić, konieczne jest przeprowadzenie odpowiednich badań, w tym EKG i echokardiografii.

Bywa, że ktoś wychodzi z założenia, iż lepiej nie umawiać się do lekarza i nie wiedzieć czy, oraz na co się choruje, bo dopiero wtedy człowiek zaczyna źle się czuć. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że bagatelizowanie dolegliwości sercowych i założenie, że przychodnia kardiologiczna to miejsce, które należy omijać szerokim łukiem, może skończyć się tragicznie. Szybko zdiagnozowana choroba układu krwionośnego, to szansa na skuteczne leczenie. Nawet jeśli pacjent nie może całkowicie wyzdrowieć, branie przepisanych leków, regularne wizyty u kardiologa i przestrzeganie jego zaleceń, pozwalają mu normalnie funkcjonować. Rezygnując z tego sam siebie naraża na nagły zgon. Poszukując dobrej przychodni kardiologicznej w mieście Warszawa, warto udać się do dzielnicy Białołęka. Znajduje się tam naprawdę godna polecenia placówka diagnostyczno-specjalistyczna.

 

Czytany 75 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.