wtorek, 10 grudzień 2019 11:39

Wizyta w przychodni kardiologicznej – kiedy warto o niej pomyśleć?

Przychodnia kardiologiczna Wierzbiny Przychodnia kardiologiczna Wierzbiny

Osoby u których zdiagnozowano wadę lub chorobę serca, pozostają pod stałą opieka kardiologa. Natomiast zdarza się, że ktoś ma dolegliwości mogące stanowić objawy schorzenia układu sercowo-naczyniowego, jednak nie ma pewności czy faktycznie powinien pójść do specjalisty.

W razie wątpliwości czy przychodnia kardiologiczna jest właśnie tym miejscem, gdzie należy szukać pomocy w złagodzeniu nieprzyjemnych dolegliwości, warto zapytać o radę lekarza rodzinnego. Jednak jeśli u pacjenta występują ból, kłucie czy ucisk w klatce piersiowej, kołatanie serca, arytmia, duszności, omdlenia, wizyta u specjalisty będzie raczej niezbędna. Oczywiście może się okazać, że przyczyną niepokojących objawów nie są problemy z sercem, lecz długotrwały stres lub nerwica. Tylko, żeby można było to stwierdzić, konieczne jest przeprowadzenie odpowiednich badań, w tym EKG i echokardiografii.

Bywa, że ktoś wychodzi z założenia, iż lepiej nie umawiać się do lekarza i nie wiedzieć czy, oraz na co się choruje, bo dopiero wtedy człowiek zaczyna źle się czuć. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że bagatelizowanie dolegliwości sercowych i założenie, że przychodnia kardiologiczna to miejsce, które należy omijać szerokim łukiem, może skończyć się tragicznie. Szybko zdiagnozowana choroba układu krwionośnego, to szansa na skuteczne leczenie. Nawet jeśli pacjent nie może całkowicie wyzdrowieć, branie przepisanych leków, regularne wizyty u kardiologa i przestrzeganie jego zaleceń, pozwalają mu normalnie funkcjonować. Rezygnując z tego sam siebie naraża na nagły zgon. Poszukując dobrej przychodni kardiologicznej w mieście Warszawa, warto udać się do dzielnicy Białołęka. Znajduje się tam naprawdę godna polecenia placówka diagnostyczno-specjalistyczna.

 

Czytany 156 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.