Polecane artykuły

 • 1
czwartek, 05 grudzień 2019 16:40

Co musimy wiedzieć o implantach zębów?

Implanty Soldent Implanty Soldent

Implantacja to teraz niezwykle powszechny sposób uzupełniania braków stomatologicznych. Jest zupełnie wygodna oraz efektywna, możliwe jest umieszczenie zarówno jednego zęba, jak również pełnej protezy na stałe.

Implanty zębowe to doskonałe rozwiązanie na wypełnienie wszystkich braków w uzębieniu. Innowacyjne techniki powodują, iż implanty są prawie niezauważalne oraz idealnie dostosowane.

 

Nie od teraz wiadomo, iż niezwykle niejednokrotnie w pierwszej kolejności przyciągamy uwagę na uśmiech nowo poznanej osoby. Jest mnóstwo typów implantów zębowych. Każdy spośród nas może dobrać coś dla siebie. Jednakże końcową decyzję zawsze podejmuje specjalista.

Czym są implanty zębowe?

Żeby sztuczny ząb wyglądał pięknie oraz był tak samo efektywny jak prawdziwy, wymaga właściwego łączenia. Implanty zębów to niewielkie, tytanowe śruby, jakie wkręca się w kość żuchwy bądź szczęki w miejsce ubytku. Spełniają one rolę korzenia oraz zupełnie go zmieniają dzięki czemu wstawiane w nie zęby wyglądają jak prawdziwe.. Z czasem – po jego wszczepieniu – dochodzi zrośnięcia się przestrzeni implantu z tkanką kostną.

Jakie są korzyści używania implantów?

Podstawową korzyścią implantów jest ich wytrzymałość oraz solidność, są one najodpowiedniejszą opcją dla straconych zębów. Od kilkudziesięciu lat ponieważ jest znana w stomatologii technologia uzupełnia braku zęba za pomocą wkręcanej do kości szczęki śruby, pełniącej funkcję korzenia straconego zęba. Wkładane do implantów korony są przymocowane do syntetycznego korzenia nierozerwalnie, natomiast ich barwę oraz kształt można z ogromną dokładnością dostosować do wyglądu innych, własnych zębów. W przeciwieństwie do protez, zakładanie implantów zębowych nie potrzebuje polerowania zdrowych zębów.

Jak wygląda wszczepienie implantu?

Wszczepienie implantu to zabieg operacyjny, poprzedzony konsultacją, oceną radiologiczną i przeprowadzeniem doświadczeń zleconych poprzez dentystę. Specjalista dentysta odsłania dziąsło, po czym wierci luk w kości oraz daje implant. Potem pokrywa go dziąsłem oraz zakłada szwy. Dziąsło goi się błyskawicznie, jednakże okres niezbędny na osteointegrację, natomiast zatem zrośnięcie tytanu z kością, zajmuje blisko 3 do 6 miesięcy. Po tymże okresie na łącznik implantu może być założona korona porcelanowa. W międzyczasie pacjent korzysta z korony tymczasowej, przynoszącej rezultat atrakcyjny. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

Szukasz trwałego implantu zębowego? Sprawdź ofertę kliniki Soldent.

Czytany 140 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.