czwartek, 05 grudzień 2019 16:40

Co musimy wiedzieć o implantach zębów?

Implanty Soldent Implanty Soldent

Implantacja to teraz niezwykle powszechny sposób uzupełniania braków stomatologicznych. Jest zupełnie wygodna oraz efektywna, możliwe jest umieszczenie zarówno jednego zęba, jak również pełnej protezy na stałe.

Implanty zębowe to doskonałe rozwiązanie na wypełnienie wszystkich braków w uzębieniu. Innowacyjne techniki powodują, iż implanty są prawie niezauważalne oraz idealnie dostosowane.

 

Nie od teraz wiadomo, iż niezwykle niejednokrotnie w pierwszej kolejności przyciągamy uwagę na uśmiech nowo poznanej osoby. Jest mnóstwo typów implantów zębowych. Każdy spośród nas może dobrać coś dla siebie. Jednakże końcową decyzję zawsze podejmuje specjalista.

Czym są implanty zębowe?

Żeby sztuczny ząb wyglądał pięknie oraz był tak samo efektywny jak prawdziwy, wymaga właściwego łączenia. Implanty zębów to niewielkie, tytanowe śruby, jakie wkręca się w kość żuchwy bądź szczęki w miejsce ubytku. Spełniają one rolę korzenia oraz zupełnie go zmieniają dzięki czemu wstawiane w nie zęby wyglądają jak prawdziwe.. Z czasem – po jego wszczepieniu – dochodzi zrośnięcia się przestrzeni implantu z tkanką kostną.

Jakie są korzyści używania implantów?

Podstawową korzyścią implantów jest ich wytrzymałość oraz solidność, są one najodpowiedniejszą opcją dla straconych zębów. Od kilkudziesięciu lat ponieważ jest znana w stomatologii technologia uzupełnia braku zęba za pomocą wkręcanej do kości szczęki śruby, pełniącej funkcję korzenia straconego zęba. Wkładane do implantów korony są przymocowane do syntetycznego korzenia nierozerwalnie, natomiast ich barwę oraz kształt można z ogromną dokładnością dostosować do wyglądu innych, własnych zębów. W przeciwieństwie do protez, zakładanie implantów zębowych nie potrzebuje polerowania zdrowych zębów.

Jak wygląda wszczepienie implantu?

Wszczepienie implantu to zabieg operacyjny, poprzedzony konsultacją, oceną radiologiczną i przeprowadzeniem doświadczeń zleconych poprzez dentystę. Specjalista dentysta odsłania dziąsło, po czym wierci luk w kości oraz daje implant. Potem pokrywa go dziąsłem oraz zakłada szwy. Dziąsło goi się błyskawicznie, jednakże okres niezbędny na osteointegrację, natomiast zatem zrośnięcie tytanu z kością, zajmuje blisko 3 do 6 miesięcy. Po tymże okresie na łącznik implantu może być założona korona porcelanowa. W międzyczasie pacjent korzysta z korony tymczasowej, przynoszącej rezultat atrakcyjny. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

Szukasz trwałego implantu zębowego? Sprawdź ofertę kliniki Soldent.

Czytany 231 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.