Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 26 lipiec 2018 15:25

Olej kokosowy. Leczniczy super produkt.

O wspaniałych właściwościach oleju kokosowego wie naprawdę niewielu ludzi. A szkoda, bo jest on zaliczany do wąskiej grupy super produktów, mających właściwości wspomagania walki z wieloma dolegliwościami. Warto więc przedstawić zalety spożywania tego rzadko spotykanego produktu. Kwasy tłuszczowe w nim zawarte, bardzo dobrze wpływają na zdrowie organizmu ludzkiego, co zostało potwierdzone badaniami klinicznymi i testami na ludziach.

Ma on w sobie prawie 90 procent znanych człowiekowi kwasów tłuszczowych nasyconych. Na co więc pomaga? Lista naprawę jest długa.

Nasycone kwasy tłuszczowe, wbrew wcześniejszym poglądom na ich temat, nie są szkodliwe dla człowieka. Zatykanie przez nie tętnic, to tylko mit. Mało tego, te zawarte w oleju kokosowym wspomagają spalanie tłuszczu. Długoterminowe spożywanie oleju, może spowodować znaczny spadek wagi ciała, więc jest idealnym produktem dla osób odchudzających się. Uwaga! Nadmierne spożywanie może mieć skutek przeczyszczający.

Chcąc zmniejszyć u siebie apetyt, tym samym wspomóc walkę z podjadaniem podczas diety, można zastosować olej kokosowy. Ma on także tą właściwość. Odpowiednia długość łańcuchów tych kwasów powoduje, że trafiają one bezpośrednio do wątroby. Tam stają się szybko przyswajalnymi źródłami energii, lub związkami ketonowymi.

Wspomniane związki ketonowe mają terapeutyczny wpływa na schorzenia układu nerwowego. Olej z kokosa jest więc dobrym środkiem hamującym rozwój chorób takich jak Alzheimer czy padaczka. To jest właśnie najczęstsze wykorzystanie tego specyfiku. Dietę z oleju kokosowego stosuje się wśród dzieci ze stwierdzoną padaczką lekoodporną.

Wśród osób regularnie spożywających produkty kokosowe, ryzyko wystąpienia objawów choroby serca znacznie maleje. Redukuje on przyswajanie cholesterolu, jajk również poprawia czynnik krzepnięcia krwi.

Działanie antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybicze? Proszę bardzo! Dzięki kwasowi laurynowemu i tworzonemu z niego monolaurynu eliminuje bakterie, grzyby i wirusy.

Nie tylko do jedzenia! Olej z kokosa ma też zastosowanie w kosmetyce. Po prostu poprawia i regeneruje wilgotność skóry i włosów. Ma tez umiejętność chronienia skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Zatrzymuje nawet do 20% promieni ultrafioletowych, przez co ma zastosowanie w filtrach do opalania. Jest też składnikiem wielu płukanek do ust, oczywiście dzięki swojej bakteriobójczości. O tym jak wykorzystać olejek kokosowy do poprawy cery poczytaj na Temat Moda.

Wnioski nasuwają się więc same. Olej z kokosa śmiało można nazwać panaceum pomocniczym przy walce z wieloma dolegliwościami zdrowotnymi. Warto go też spożywać, żeby się takich dolegliwości wystrzegać. Dlaczego więc wiedza społeczeństwa na temat tego produktu jest tak nikła? Niezrozumiałe..
    

Czytany 181 razy

Artykuły powiązane

 • Problemy skórne w ciąży - rozstępy Problemy skórne w ciąży - rozstępy

  Ciąża to niewątpliwie czas, w którym ciało kobiety zmienia się praktycznie z dnia na dzień. Oczywiście, nie chodzi tylko o powiększający się brzuszek, ale również między innymi o zmiany skórne, które w wielu przypadkach stają się uporczywym problemem. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym pielęgnacja skóry w tym szczególnym czasie jest łatwiejsza i efektywniejsza.

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies