wtorek, marzec 19, 2024
niedziela, 18 sierpień 2019 13:17

Implantologia zębów – co jest prawdą, a co fałszem?

Implantologia Implantologia

Implantologia jest dziedziną stomatologii, która ze względu na swoją złożoność może sprawiać jeszcze wiele problemów ze zrozumieniem.

Rozwiewamy wszelkie wątpliwości! Z poniższego artykułu dowiesz się, czy zasłyszane informacje w tym temacie są prawdziwe, czy też nie. Zapraszamy do czytania!

Implanty w niczym nie odstają od naturalnych zębów.


PRAWDA. Nie da się poznać, czy dany ząb jest sztuczny, czy prawdziwy. Ponadto implanty są o wiele bardziej wytrzymałym rozwiązaniem niż zęby naturalne, ponieważ nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Z tego względu implanty zakłada się na całe życie, choć znaczenie w tym przypadku ma profesjonalizm implantologa. Jeśli poszukujesz fachowca w tej dzidzinie na Śląsku, postaw na Śmigiel Implant Master Clinic – profesjonalna klinika implantologiczna w Katowicach.

Wszczepianie implantów jest bolesnym procesem.


FAŁSZ. Samo zakładanie implantów nie boli, a właściwie nie czujesz nic, ponieważ Twoje zęby i dziąsła chroni znieczulenie miejscowe. Jeśli odczuwasz niepohamowany strach, możesz zdecydować się na znieczulenie ogólne, czyli narkozę. Normalną rzeczą po zabiegu jest lekki obrzęk dziąsła, który nie trwa długo.

Implanty są objęte gwarancją.


PRAWDA. Implanty są traktowane jak każdy dobry produkt – mają swoją gwarancję. Nierzadko jej czas trwania jest dożywotni!

Wszystkie implanty są jednakowe pod względem jakości.


FAŁSZ. Implanty mogą być wykonane z różnych materiałów, co wpływa też na ich jakość. Chyba nie musimy Cię przekonywać, że lepiej jest wybrać lepsze i tym samym droższe implanty?

Implanty nie mogą być zakładane dzieciom.


PRAWDA. Ze względu na nieukształtowaną w pełni szczękę dzieci nie mogą przyjmować implantów. Wszczepianie implantów zaleca się osobom od około 16 roku życia.

Implant może spowodować alergię.


FAŁSZ. Jeśli mowa o implantach wysokiej jakości, czyli takich wykonanych z tytanu, nie ma mowy o reakcji alergicznej, ponieważ tytan jest materiałem obojętnym dla ludzkiego organizmu.