Polecane artykuły

 • 1

niedziela, 18 sierpień 2019 13:17

Implantologia zębów – co jest prawdą, a co fałszem?

Implantologia Implantologia

Implantologia jest dziedziną stomatologii, która ze względu na swoją złożoność może sprawiać jeszcze wiele problemów ze zrozumieniem.

Rozwiewamy wszelkie wątpliwości! Z poniższego artykułu dowiesz się, czy zasłyszane informacje w tym temacie są prawdziwe, czy też nie. Zapraszamy do czytania!

Implanty w niczym nie odstają od naturalnych zębów.


PRAWDA. Nie da się poznać, czy dany ząb jest sztuczny, czy prawdziwy. Ponadto implanty są o wiele bardziej wytrzymałym rozwiązaniem niż zęby naturalne, ponieważ nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Z tego względu implanty zakłada się na całe życie, choć znaczenie w tym przypadku ma profesjonalizm implantologa. Jeśli poszukujesz fachowca w tej dzidzinie na Śląsku, postaw na Śmigiel Implant Master Clinic – profesjonalna klinika implantologiczna w Katowicach.

Wszczepianie implantów jest bolesnym procesem.


FAŁSZ. Samo zakładanie implantów nie boli, a właściwie nie czujesz nic, ponieważ Twoje zęby i dziąsła chroni znieczulenie miejscowe. Jeśli odczuwasz niepohamowany strach, możesz zdecydować się na znieczulenie ogólne, czyli narkozę. Normalną rzeczą po zabiegu jest lekki obrzęk dziąsła, który nie trwa długo.

Implanty są objęte gwarancją.


PRAWDA. Implanty są traktowane jak każdy dobry produkt – mają swoją gwarancję. Nierzadko jej czas trwania jest dożywotni!

Wszystkie implanty są jednakowe pod względem jakości.


FAŁSZ. Implanty mogą być wykonane z różnych materiałów, co wpływa też na ich jakość. Chyba nie musimy Cię przekonywać, że lepiej jest wybrać lepsze i tym samym droższe implanty?

Implanty nie mogą być zakładane dzieciom.


PRAWDA. Ze względu na nieukształtowaną w pełni szczękę dzieci nie mogą przyjmować implantów. Wszczepianie implantów zaleca się osobom od około 16 roku życia.

Implant może spowodować alergię.


FAŁSZ. Jeśli mowa o implantach wysokiej jakości, czyli takich wykonanych z tytanu, nie ma mowy o reakcji alergicznej, ponieważ tytan jest materiałem obojętnym dla ludzkiego organizmu.

Czytany 1221 razy

Artykuły powiązane

 • Masz kompleksy z powodu swojego intymnego wyglądu? Wybierz labioplastykę! Masz kompleksy z powodu swojego intymnego wyglądu? Wybierz labioplastykę!

  Wiele kobiet nie jest w pełni zadowolonych z wyglądu swoich narządów płciowych. W takim przypadku pomoże zabieg labioplastyki!

 • W jaki sposób zmienić swoje życie na lepsze? W jaki sposób zmienić swoje życie na lepsze?

  Zdrowie to jedna z najcenniejszych rzeczy, jakie dostajemy od losu. Jednak nie zawsze dbamy o nie w odpowiedni sposób. Dlatego chcąc zmienić swoje życie na lepsze, warto zadbać o zmianę swoich codziennych nawyków, które niekorzystnie wpływają na zdrowie. Wtedy nie tylko będzie się zdrowszym, ale też zyska lepsze samopoczucie i odzyska pozytywną energię. Jak się do tego zabrać?

 • Sekret nawilżonej, zdrowej skóry i błyszczących włosów Sekret nawilżonej, zdrowej skóry i błyszczących włosów

  Próbujesz sobie poradzić z regularnym piciem wody i nawilżaniem organizmu, ale nie lubisz smaku zwykłej wody? Dużo trenujesz i obawiasz się niedoboru składników odżywczych w Twoim organizmie? A może po prostu interesujesz się zdrową żywnością i chcesz wprowadzić do swojego życia więcej zdrowych nawyków? Niezależnie od powodu, poznaj produkt, który znakomicie wpłynie na cały Twój organizm!

 • Gabinet podologiczny w Łodzi - jakie usługi wykonuje? Gabinet podologiczny w Łodzi - jakie usługi wykonuje?

  W gabinecie podologicznym pracuje podolog, czyli specjalista od stóp. Nadal nie jest to w Polsce zbyt popularny zawód. Chociaż to się stopniowo zmienia, ponieważ coraz więcej osób decyduje się odwiedzić taki gabinet. Pamiętaj o tym, że podolog to nie jest lekarz. Z czym warto pójść do gabinetu podologicznego?

 • Krzem w organizmie Krzem w organizmie

  Krzem jest pierwiastkiem stanowiącym absolutną podstawę suplementacji organizmu – szczególnie ze względu na jego udział w tkance łącznej. Jego rola w organizmie jest ciągle niedoceniana pomimo wiarygodnych wyników badan klinicznych.