Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 22 sierpień 2019 10:35

Kim jest Podolog Warszawa i w jakich sytuacjach warto skorzystać z jego pomocy?

Podolog Warszawa Podolog Warszawa

Nawet w Warszawie podolog to nowoczesna dziedzina medycyny zajmująca się chorobami skóry stóp oraz wszelkimi deformacjami lub wadami stopy.

W krajach Europy zachodniej tacy specjaliści są powszechnie znani, ich usługi cieszą się dużą popularnością. W Polsce temat jest nadal dosyć świeży, choć ostatnimi czasy coraz więcej osób interesuje się zdrowiem swoich stóp.

Czy zajmuje się podolog?

To specjalista, który skupia się wyłącznie na leczeniu chorób stóp. Mimo tak wąskiej specjalizacji, jego wiedza dotyczy kilku znanych nam dziedzin medycznych, takich jak:

 • dermatologia
 • ortopedia
 • fizjoterapia
 • diabetologia

Zabiegi podologiczne w Warszawie a wizyta u pedicurzystki

Wiele osób z problemem ze stopami udaje się w dobrej wierze do kosmetyczki lub pedicurzystki. Tacy specjaliście nie mają najczęściej odpowiedniej wiedzy na temat zmian skórnych i innych chorób, którymi zajmuje się podolog. W salonie kosmetycznym stopy są najczęściej nadmiernie wymaczane, co powoduje zaburzenie obrazu zmian chorobowych. W gabinecie podologicznym w Warszawie specjalista pracuje na suchej skórze, co eliminuje także ryzyko usunięcia zbyt dużej ilości naskórka.

Z problemami stóp najlepiej udać się do eksperta

Stopy są narażone na wiele dolegliwości skóry. Dużo osób żyje z nimi, nie zdając sobie nawet sprawy, że coś może być nie tak. Ignorowanie problemów skórnych może doprowadzić do różnego rodzaju schorzeń, które będą wymagać długotrwałej terapii. Podolog Warszawa najczęściej spotyka u swoich pacjentów:

 • odciski
 • modzele
 • brodawki wirusowe
 • grzybicę
 • pękające pięty

  Więc na nich temat przeczytasz na stronie: http://www.podocenter.pl/.

Profesjonalne podejście do chorób paznokci

Paznokcie u stóp są często narażone na powstawanie różnych schorzeń. Bardzo popularną dolegliwością są wrastające paznokcie, które powstają najczęściej przez ucisk lub złe nawyki obcinania. Charakteryzuje je ból oraz stan zapalny w obrębie skóry okalającej paznokieć. Chirurgiczne metody leczenia wrastających paznokci są często drastyczne a do tego nieskuteczne. Podolog stosuje bezinwazyjne metody takie jak klamry ortonyksyjne, które są bardzo skuteczne w terapii wrastających lub wkręcających paznokci.

Warszawiaku! O stopy warto dbać przez cały rok

Strefa klimatyczna w której żyjemy determinuje to, że stopy zamykamy w szczelnym obuwiu przez większość miesięcy w roku. Prowadzi to do tego, że o zdrowiu naszych stóp przypominamy sobie dopiero latem, gdy zaczynami nosić otwarte obuwie. To duży błąd. Stopy to jeden z najważniejszych elementów układu ruchu. Dlatego powinniśmy dbać o nie cały rok. Pamiętajmy, że podolog Warszawa nie tylko zajmie się pielęgnacją naszych stóp, ale także nauczy nas jak zadbać o nie w domu.

Czytany 56 razy

Artykuły powiązane

 • Codziennie w dobrej formie! Codziennie w dobrej formie!

  Co raz więcej mówi się o standardach wytwarzania suplementów diety, a właściwie o tym co składa się na tabletkę. W wielu przypadkach są to składniki, stosowane po to, aby obrała ona odpowiedni kształt, formę czy kolor.

 • Wesprzyj organizm na jesień Wesprzyj organizm na jesień

  Za oknami hula jesień, zimne wiatry przeplatają się z ciepłymi, słonecznymi promieniami. Ciężko przyzwyczaić się do tych ciągłych zmian. Nic więc dziwnego, że nasz organizm w tym czasie podupada na zdrowiu. Katar, kaszel, gorączka i ogólne złe samopoczucie sprawią, że w tym pięknym czasie spadających liści, większość spędzamy kurując się w łóżku.

 • Gdy dziecko wymaga korekcji wad postawy Gdy dziecko wymaga korekcji wad postawy

  Rozwój układu ruchu u dzieci odbywa się nieprzerwanie, jednak już u najmłodszych powinniśmy zwracać uwagę na prawidłowość postawy. Niemowlę, które rozwija się prawidłowo w okresie około dwunastego miesiąca życia powinno rozpocząć chodzenie.

 • Bezpieczny i skuteczny sposób na umiarkowane mdłości związane z ciążą Bezpieczny i skuteczny sposób na umiarkowane mdłości związane z ciążą

  Pierwszy trymestr ciąży to wyjątkowy czas! Doznajesz ekscytacji na wieść, że zostaniesz mamą, przygotowujesz się do nowej roli i poczyniasz pierwsze przygotowania, aby przywitać na świecie maluszka. Niestety początki bywają także trudne - doznajesz pierwszych, nieprzyjemnych symptomów ciążowych – najczęściej kobiety zaliczają do nich mdłości.

 • Blizna po cesarskim cięciu – przykra pamiątka po porodzie Blizna po cesarskim cięciu – przykra pamiątka po porodzie

  Poród to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Przyjście na świat długo wyczekiwanego maluszka zmienia życie bezpowrotnie. Zmiany zachodzą również w naszym ciele, ale większość tych „niemile widzianych” można całe szczęście odwrócić lub zminimalizować.