Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 16 wrzesień 2019 12:56

Na czym polega leczenie lingwalne?

Aparat na zęby Aparat na zęby

Piękny uśmiech dodaje uroku i pozwala czuć się swobodnie w wielu sytuacjach.

Jednak czasami zdarza się tak, że może on odbiegać od ideału. W takiej sytuacji wdraża się leczenie ortodontyczne, które umożliwia uzyskanie prostego zgryzu.

Zazwyczaj tradycyjne leczenie aparatem ortodontycznym sprawia, że osoba go nosząca czuje się skrępowana i rzadziej się uśmiecha. Taki aparat może też drażnić wnętrze jamy ustnej. Dlatego coraz większe zainteresowanie budzi leczenie lingwalne wad zgryzu. Co to takiego i czy każdy może z niego skorzystać?

Leczenie lingwalne – co to takiego?

Jest to jedna z nowszych metod leczenia ortodontycznego. Polega na tym, że aparat nakładany jest na zęby od strony języka. Stąd też nazwa tej metody. Aparat jest zatem niewidoczny od zewnątrz. Po takie rozwiązanie sięgają zatem osoby, których noszenie tradycyjnego aparatu mogłoby krępować. Wskazuje się również na to, że tego typu aparaty są bezpieczniejsze, szczególnie dla osób z problemami odwapnianie się szkliwa zębów. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że można je stosować praktycznie przy każdej wadzie zgryzu. Co ważne, z takiego leczenia mogą korzystać zarówno młode, jak i dorosłe osoby. O tym, jak wygląda taki aparat i jego zaletach można przeczytać m.in. na stronie https://centrum-ortodontyczne.pl/.

Jak przebiega leczenie lingwalne?

Aparat przyklejany jest do zębów od strony języka. Dzięki temu, że jest on tworzony na zamówienie, jest idealnie dopasowany do zębów, przez co nie powoduje dyskomfortu w jamie ustnej. Wskazuje się też na to, że aparaty lingwalne są bezpieczniejsze od tradycyjnych, gdyż są zakładane od tylnej, mocniejszej strony zębów. Co istotne, wskazuje się na to, że leczenie lingwalne niekiedy przebiega szybciej niż tradycyjne. A niektóre z wad zgryzu łatwiej wyleczyć jest właśnie tą metodą. Trzeba tutaj pamiętać, że mechanika działania takiego aparatu jest bardzo podobna do tradycyjnego, z tym że zarówno klamry, jak i łuki wyglądają nieco inaczej.

Czytany 198 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.