wtorek, 01 październik 2019 16:50

Podstawy w pielęgnacji zębów

Leczenie stomatologiczne Leczenie stomatologiczne

Ładny uśmiech może być najlepszą wizytówką, tylko wtedy, jeśli odpowiednio się o niego zatroszczymy.

Uważa się, że ludzie z pięknym uzębieniem sprawiają wrażenie zadbanych i atrakcyjnych, o wiele łatwiej wzbudzają zaufanie.

Jednak równie ważną kwestią co estetyka jest zdrowotny aspekt, ponieważ nieleczone przez dłuższy czas stany zapalne w jamie ustnej, mogą przenieść się na inne układy i organy, dlatego tak ważne jest, aby regularnie robić przegląd wszystkich zębów i wdrażać ewentualne leczenie stomatologiczne.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Podstawową czynnością w pielęgnacji zębów jest ich porządne szczotkowanie, co najmniej trzy razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Pomoże to zapobiec powstawaniu kamienia na zębach, który z czasem rozrasta się i może powodować dolegliwości bólowe, głównie przy dziąsłach. Czasem, kiedy dieta jest zbyt uboga w minerały bądź higiena staje się niedostateczna, na zębach pojawiają się ubytki w postaci próchnicy, potocznie zwanej dziurami w zębach. Wtedy należy bezzwłocznie zdecydować się na leczenie zębów, by uniknąć dalszych, nieprzyjemnych powikłań, które polega tutaj głównie na wypełnieniu ubytku specjalistyczną, dentystyczną masą, tworzącą plombę.

Kiedy czas na poważne leczenie

Niestety czasem, kiedy do specjalisty uda się zbyt późno, nie ma już możliwości przeprowadzania standardowych metod, kiedy ubytek jest już w zaawansowanych stadium, wtedy pozostaje tylko leczenie kanałowe. Leczenie metodą kanałową polega na otwarciu zęba, w taki sposób, aby dostać się do zainfekowanego kanału, który zostaje precyzyjnie oczyszczony, by następnie w dalszym etapie leczenia umartwić go. Dzisiejsze usługi stomatologiczne oferują przeprowadzenie takiego zabiegu w znieczuleniu, dzięki czemu nie ma narażenia na żaden dyskomfort, oraz dolegliwości bólowe. Warto pamiętać, że niedostatecznie oczyszczone kanały w przyszłości mogą dać o sobie znać, a ból może powrócić. Rozwiązaniem tutaj może być przeprowadzone powtórne leczenie kanałowe, jest to jednak dość skomplikowany i kosztowny proces, ponieważ na ten moment nie pozostaje on w ofercie refundacji i ten nie gwarantuje całkowitego wyleczenia. Alternatywą może być tutaj ekstrakcja zęba, wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, by w dalszej przyszłości zainwestować w modne ostatnio implanty zębowe, które profesjonalnie dobrane i wszczepione zagwarantować mogą prawdziwie hollywoodzki uśmiech.

Czytany 306 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.