Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 26 marzec 2019 19:59

Jak się obudzić na wiosnę?

Stres, mnóstwo pracy, pośpiech, wykonywanie kilku czynności naraz i wiele innych rzeczy, które mogą przyprawić o ból głowy. Przykłady można by mnożyć. Są to czynniki, przynoszące nie tylko frustrację, ale też zmęczenie i bezsenność, czego efektem jest totalny brak sił witalnych.

 

W jaki sposób sobie pomóc?

Brak energii rodzi skuteczne zniechęcenie, nie tylko do pracy, ale też do robienia tego, co daje radość. Niechęć do aktywności fizycznej, czytania, wyjścia z bliskimi na kawę czy pójścia na rajd – przemęczony człowiek nie jest w stanie cieszyć się życiem. Rodzi się apatia i tylko jedna myśl, aby się w końcu solidnej wyspać i zregenerować siły. Jak sobie przywrócić energię do działania, oprócz zaaplikowania sobie solidnej dawki snu i odpoczynku? Jest kilka skutecznych sposobów, ale aby je wprowadzić w życie, trzeba tego chcieć i wykazać się odrobiną silnej woli.

To, co jesz, ma znaczenie!

Zacznij od zmiany nawyków żywieniowych. Jedzenie przed snem, zapychanie głodu słodyczami, chipsami, tłuste mięso i sporo używek – to najkrótsza droga do złego samopoczucia. Jak się okazuje, zdrowa dieta ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Posiłki bogate w odpowiednie składniki odżywcze, będzie wpływać na stymulację produkcji enzymów, hormonów oraz neuroprzekaźników. Czego więc potrzebuje mózg do prawidłowego funkcjonowania? Glukozy i tlenu. Nie jest to jednak cukier prosty, ale węglowodany złożone, które można znaleźć m.in. w nasionach, ziarnach zbóż, ziemniakach czy fasoli. Tego typu węglowodany są trawione powoli, dlatego organizm może je jak najlepiej spożytkować. Oprócz tego pełne są witamin, minerałów oraz błonnika.

Ashwaganda – ze skarbca zielnika

Zioła wspomagają leczenie, ale też chronią przed rozwojem infekcji oraz przywracają siły witalne. Dla osób przemęczonych, znerwicowanych, apatycznych będzie pomocna np. Ashwagandha, czyli żeń szeń syberyjski. Zawarta w nim m.in. ginsenozyda zwiększa zdolność hemoglobiny do przyłączania tlenu. Efektem jej działania jest wzrost sił witalnych, zarówno fizycznych, jak i umysłowych. Oprócz tego wzmacnia się układ odpornościowy, a to też pośrednio wpływa na wzrost energii życiowej. Ashwaganda działa również uspokajająco i relaksacyjnie. Dzięki temu nie odczuwa się tak mocno skutków stresu i można efektywniej odpocząć w czasie wolnym od wykonywania codziennych obowiązków. Nie można zapomnieć oczywiście o tym, że ashwaganda działa na układ nerwowy, polepsza koncentrację i zdolności zapamiętywania. Czy to wszystkie zalety stosowania tego roślinnego preparatu? Na pewno nie! Dzięki ashwagandzie można też poprawić stan włosów i kondycję skóry. Wpływa też pozytywnie na pracę innych układów, o czym można szerzej poczytać w pismach branżowych czy na stronach tematycznych. w Internecie

Czy coś jeszcze?

Oczywiście, że tak! Nie można zapomnieć o sporej dawce ruchu. Aktywność na świeżym powietrzu skutecznie dotlenia mózg i powoduje produkcję hormonów szczęścia oraz nowych komórek nerwowych. Niwelowane jest odczucie stresu, zmęczenia i bólu. Liczy się także dobre nastawienie do życia i dobre relacje z ludźmi. Nie bez znaczenia jest także rozwijanie swojej pasji, co często bardzo mocno aktywizuje do działania i poczucia prawdziwej radości.

Czytany 217 razy

Artykuły powiązane

 • O co kobiety dbają najbardziej? O co kobiety dbają najbardziej?

  Uważa się, iż panowie nie poświęcają zbyt wiele uwagi na swój własny wygląd, jednak tak naprawdę kobiety nie są od nich lepsze w tej kwestii. Jednak wśród tych dbających o siebie można wyszczególnić pewne rzeczy, o które dbają najbardziej. Oczywiście są w tym gronie kosmetyki niezbędne do makijażu (np. 4 lashes), preparaty do włosów, a także buty. Co jeszcze?

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Jak facet powinien dbać o siebie? Jak facet powinien dbać o siebie?

  Zadbany mężczyzna to taki, który nie tylko jest dobrze ubrany, ale i ładnie pachnie, widać po nim, iż dba o swoją fryzurę i zarost, a także cechuje się nienaganną sylwetką. Przekonania, iż facet powinien pachnieć jak facet, a stylizacja jest tylko dla kobiet już dawno przestały mieć miejsce bytu. Jakie są najlepsze kosmetyki dla mężczyzn? Jak powinni oni dbać o swój wygląd?