Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 28 marzec 2019 16:43

Jak naturalnie schudnąć i jakie suplementy są na topie w 2019?

Nie istnieje idealna recepta, która pozwoliłaby każdemu na szybkie i łatwe zrzucenie wagi. Aby pozbyć się nadmiaru kilogramów, warto jednak stosować się do najważniejszych wskazówek dietetycznych. Na przyspieszenie procesów metabolicznych wpływa bowiem wiele czynników - dotyczy to również suplementacji, która powinna być zrównoważona i dobrze dopasowana do diety.

Spożywanie śniadania i ograniczenie cukrów prostych

Śniadanie nazywane bywa najważniejszym posiłkiem dnia. Ma szczególne znaczenie z perspektywy odchudzania, dlatego warto je zjadać najpóźniej do godziny po przebudzeniu. Nie jest to jednak powiązane z nadmierną aktywnością enzymów trawiennych, a ryzyko samostrawienia żołądka to zwykły mit.

Spożycie śniadania chroni natomiast przed podjadaniem między kolejnymi posiłkami, a tym samym ułatwia kontrolowanie napadów głodu. Pomijając pierwszy posiłek w ciągu dnia, nie da się z reguły ograniczyć ilości przyjmowanych kalorii - osoby nie jedzące np. do południa, zazwyczaj spożywają większe porcje przez resztę dnia.

Ograniczenie cukrów prostych

Jedną ze sprawdzonych metod naturalnego, racjonalnego odchudzania jest ograniczenie spożywania cukrów prostych. Zmniejszenie ilości oraz częstotliwości ich konsumpcji minimalizuje wzrost stężenia cukru we krwi, dzięki czemu utrzymuje insulinę na stabilnym, niskim poziomie.

Jej nadmiar przekłada się na zwiększone przekształcanie glukozy w tkankę tłuszczową, a także utrudnia wykorzystywanie jej w formie energii. Należy też pamiętać, aby nie rezygnować całkowicie z tłuszczów - ich obecność jest niezbędna do prawidłowej pracy układu nerwowego, a także zapewnia uczucie sytości na dłużej.

Detoksykacja wątroby

Redukcji tkanki tłuszczowej sprzyja sprawne funkcjonowanie wątroby, dlatego warto zadbać o jej naturalną detoksykację. W tym celu bardzo dobrze sprawdzi się codzienne popijanie wody z cytryną. Napój ten przyczynia się do zwiększenia produkcji żółci, a także intensyfikuje wydzielanie enzymów wątrobowych. Cytryna zawiera też terpentyny, które doprowadzają do wzrostu produkcji śliny i ułatwiają proces trawienia. Kwaśny napój poprawia ponadto pH i ogranicza zakwaszenie organizmu, a także dostarcza sporo antyoksydantów.

Usprawnienie trawienia

Spora część problemów z nadmiarem tłuszczu wynika z nieprawidłowości w procesie trawienia. Rozleniwiony układ pokarmowy należy więc odpowiednio rozruszać. Bardzo dobrze w tym celu sprawdza się napar z imbiru, którego korzeń wykazuje właściwości poprawiające trawienie.

Działa również termogenicznie, dzięki czemu rozgrzewa organizm i przyspiesza spalanie tłuszczu. Imbir niweluje ponadto skutki aktywności hormonów stresu, które w dużym stopniu odpowiadają za tycie.

Codzienne picie wody

Aby pozbyć się nadprogramowych kilogramów, należy wypijać zalecane dwa litry wody dziennie. Pozwala to na znaczące przyspieszenie procesów metabolicznych, co zwiększa efektywność odchudzania. Woda nie tylko ułatwia spalanie przyjmowanych kalorii, ale też usprawnia wydalanie z organizmu toksycznych produktów metabolizmu. Samo oddychanie doprowadza dziennie do utraty nawet pół litra wody.

Aby przeciwdziałać odwodnieniu, należy na bieżąco uzupełniać jej braki. Warto pamiętać, że wodę dostarczać można do organizmu na różne sposoby - np. poprzez wypicie zielonej herbaty, zjedzenie soczystego owocu lub spożycie zupy.

Odpowiednia suplementacja

Walkę o prawidłową wagę i szczupłą sylwetkę ułatwiają różne naturalne środki, służące jako uzupełnienie diety. W tym celu dobrze sprawdza się suplementacja piperyną. Substancja ta naturalnie występuje w czarnym pieprzu i odpowiada za jego ostry smak.

Sprawdzonym środkiem zawierającym piperynę jest Piperinox, będący hitem 2019 roku. Suplementacja tym produktem sprzyja pożytkowaniu glukozy do celów energetycznych, a tym samym przeciwdziała przekształcaniu jej w komórki tłuszczowe. Zapobiega również stresowi oksydacyjnemu oraz stanom zapalnym. Zamieszczane na temat suplementu opinie są w większości bardzo pozytywne. Tabletki są tak popularne, że Piperinox doczekał się nawet recenzji na Naturalnych Metodach, czyli jednym z bardzo popularnych polskich portali dedykowanym naturalnemu żywieniu.

Warto wiedzieć, że w połączeniu ze zbilansowaną dietą, tego rodzaju środek powinien usprawnić redukcję tkanki tłuszczowej - uodpornić organizm na efekt jojo oraz znacząco ograniczyć łaknienie.

Czytany 155 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.