Polecane artykuły

 • 1
czwartek, 28 marzec 2019 17:43

Jak naturalnie schudnąć i jakie suplementy są na topie w 2019?

Nie istnieje idealna recepta, która pozwoliłaby każdemu na szybkie i łatwe zrzucenie wagi. Aby pozbyć się nadmiaru kilogramów, warto jednak stosować się do najważniejszych wskazówek dietetycznych. Na przyspieszenie procesów metabolicznych wpływa bowiem wiele czynników - dotyczy to również suplementacji, która powinna być zrównoważona i dobrze dopasowana do diety.

Spożywanie śniadania i ograniczenie cukrów prostych

Śniadanie nazywane bywa najważniejszym posiłkiem dnia. Ma szczególne znaczenie z perspektywy odchudzania, dlatego warto je zjadać najpóźniej do godziny po przebudzeniu. Nie jest to jednak powiązane z nadmierną aktywnością enzymów trawiennych, a ryzyko samostrawienia żołądka to zwykły mit.

Spożycie śniadania chroni natomiast przed podjadaniem między kolejnymi posiłkami, a tym samym ułatwia kontrolowanie napadów głodu. Pomijając pierwszy posiłek w ciągu dnia, nie da się z reguły ograniczyć ilości przyjmowanych kalorii - osoby nie jedzące np. do południa, zazwyczaj spożywają większe porcje przez resztę dnia.

Ograniczenie cukrów prostych

Jedną ze sprawdzonych metod naturalnego, racjonalnego odchudzania jest ograniczenie spożywania cukrów prostych. Zmniejszenie ilości oraz częstotliwości ich konsumpcji minimalizuje wzrost stężenia cukru we krwi, dzięki czemu utrzymuje insulinę na stabilnym, niskim poziomie.

Jej nadmiar przekłada się na zwiększone przekształcanie glukozy w tkankę tłuszczową, a także utrudnia wykorzystywanie jej w formie energii. Należy też pamiętać, aby nie rezygnować całkowicie z tłuszczów - ich obecność jest niezbędna do prawidłowej pracy układu nerwowego, a także zapewnia uczucie sytości na dłużej.

Detoksykacja wątroby

Redukcji tkanki tłuszczowej sprzyja sprawne funkcjonowanie wątroby, dlatego warto zadbać o jej naturalną detoksykację. W tym celu bardzo dobrze sprawdzi się codzienne popijanie wody z cytryną. Napój ten przyczynia się do zwiększenia produkcji żółci, a także intensyfikuje wydzielanie enzymów wątrobowych. Cytryna zawiera też terpentyny, które doprowadzają do wzrostu produkcji śliny i ułatwiają proces trawienia. Kwaśny napój poprawia ponadto pH i ogranicza zakwaszenie organizmu, a także dostarcza sporo antyoksydantów.

Usprawnienie trawienia

Spora część problemów z nadmiarem tłuszczu wynika z nieprawidłowości w procesie trawienia. Rozleniwiony układ pokarmowy należy więc odpowiednio rozruszać. Bardzo dobrze w tym celu sprawdza się napar z imbiru, którego korzeń wykazuje właściwości poprawiające trawienie.

Działa również termogenicznie, dzięki czemu rozgrzewa organizm i przyspiesza spalanie tłuszczu. Imbir niweluje ponadto skutki aktywności hormonów stresu, które w dużym stopniu odpowiadają za tycie.

Codzienne picie wody

Aby pozbyć się nadprogramowych kilogramów, należy wypijać zalecane dwa litry wody dziennie. Pozwala to na znaczące przyspieszenie procesów metabolicznych, co zwiększa efektywność odchudzania. Woda nie tylko ułatwia spalanie przyjmowanych kalorii, ale też usprawnia wydalanie z organizmu toksycznych produktów metabolizmu. Samo oddychanie doprowadza dziennie do utraty nawet pół litra wody.

Aby przeciwdziałać odwodnieniu, należy na bieżąco uzupełniać jej braki. Warto pamiętać, że wodę dostarczać można do organizmu na różne sposoby - np. poprzez wypicie zielonej herbaty, zjedzenie soczystego owocu lub spożycie zupy.

Odpowiednia suplementacja

Walkę o prawidłową wagę i szczupłą sylwetkę ułatwiają różne naturalne środki, służące jako uzupełnienie diety. W tym celu dobrze sprawdza się suplementacja piperyną. Substancja ta naturalnie występuje w czarnym pieprzu i odpowiada za jego ostry smak.

Sprawdzonym środkiem zawierającym piperynę jest Piperinox, będący hitem 2019 roku. Suplementacja tym produktem sprzyja pożytkowaniu glukozy do celów energetycznych, a tym samym przeciwdziała przekształcaniu jej w komórki tłuszczowe. Zapobiega również stresowi oksydacyjnemu oraz stanom zapalnym. Zamieszczane na temat suplementu opinie są w większości bardzo pozytywne. Tabletki są tak popularne, że Piperinox doczekał się nawet recenzji na Naturalnych Metodach, czyli jednym z bardzo popularnych polskich portali dedykowanym naturalnemu żywieniu.

Warto wiedzieć, że w połączeniu ze zbilansowaną dietą, tego rodzaju środek powinien usprawnić redukcję tkanki tłuszczowej - uodpornić organizm na efekt jojo oraz znacząco ograniczyć łaknienie.

Czytany 259 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.