Polecane artykuły

 • 1

piątek, 29 marzec 2019 12:26

Jak wybrać odpowiednie krople do oczu?

Wybór kropli do oczu Wybór kropli do oczu

Pracujesz przed komputerem? Spędzasz wiele godzin dziennie przy sztucznym oświetleniu? Przebywasz w ogrzewanym lub klimatyzowanym pomieszczeniu? Regularnie oglądasz telewizję lub korzystasz z Internetu w telefonie? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś „tak”, Twoje oczy wymagają wyjątkowego traktowania.

Co trzeci pacjent zgłaszający się do lekarza okulisty prezentuje symptomy sugerujące Zespół Suchego Oka1.. Jest to wieloczynnikowe schorzenie dotyczące łez i powierzchni oka. Nieleczony ZSO może prowadzić do uszkodzenia nabłonka rogówki, stanów zapalnych, zakażeń i owrzodzeń rogówki. Objawia się uczuciem suchości, pieczeniem, zmęczeniem oczu, mglistością widzenia, umiarkowanym przekrwieniem i uczuciem piasku pod powiekami. Jeśli zauważone zostaną objawy ZSO natychmiast powinniśmy udać się do lekarza okulisty.

Optymalną ochronę, nawilżenie i regenerację zapewnią krople do oczu tzw. „sztuczne łzy”. Większość preparatów można kupić w aptece bez recepty – wybór jest szeroki, zatem na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Po pierwsze – skład

Poszukuj kropli do oczu o właściwościach nie tylko nawilżających, ale również zwróć uwagę na zawartość komponenty regeneracyjnej. Działanie regenerujące wykazuje np. dekspantenol, który wspiera regenerację komórek nabłonka rogówki oraz posiada wysoką zdolność wiązania wody, dzięki czemu skutecznie nawilża i chroni tkanki oka, zapewniając uczucie ukojenia. Działanie ochronne i nawilżające wykazuje np. hydroksypropyloceluloza.

Po drugie - wielkość opakowania

Dostosuj wielkość opakowania do swoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz kropli tylko na wyjątkową okazję, zdecyduj się na formę minimsów. Nie zabierają dużo miejsca, są jednorazowe i łatwe do spakowania do torebki lub na wakacyjny wyjazd. Natomiast jeśli poszukujesz kropli do oczu do regularnego, codziennego stosowania, wybierz krople w dużej i miękkiej butelce. Dostępne na rynku krople mają nawet 15 ml pojemności!

Krople do oczu a soczewki kontaktowe

Osoby, które noszą soczewki kontaktowe powinny zachować szczególną ostrożność przy wyborze odpowiednich kropli do oczu. Upewnij się, że zakupione krople są dobrze tolerowane i można je stosować na soczewki kontaktowe.

1.Ambroziak A.M., Szaflik J., Suche oko - aktualne spojrzenie na problematykę zaburzeń powierzchni oka, Świat Lekarza, nr 4/2015

 

DEXOFTYAL – rewitalizacja powierzchni oka!

DEXOFTYAL to regenerująco-nawilżające krople do oczu, dzięki czemu przynoszą ulgę na długi czas.

DEXOFTYAL, swoje kompleksowe, specjalistyczne właściwości zawdzięcza obecności w składzie: dekspantenolu (2%), którego zastosowanie na powierzchnię oka wspiera regenerację komórek nabłonka rogówki oraz HydraFlexu (hydroksypropyloceluloza 5%), który wykazuje działanie nawilżające oraz ochronne na powierzchni oka.

Prowitamina B5 wspomaga i wspiera procesy regeneracyjne rogówki. Dzięki właściwościom mukoadhezyjnym HydraFlexu film łzowy jest zachowany tak, że powierzchnia oka jest lepiej chroniona.

Krople DEXOFTYAL przynoszą ulgę, komfort, nawilżenie i regenerację powierzchni oczu.

Krople DEXOFTYAL są dobrze tolerowane.

Termin ważności: 2 miesiące od otwarcia

Cena: ok. 27,6 zł /butelka 15 ml (największa dostępna pojemność na rynku!)*

 

Uwaga! Krople dostępne także w postaci minimsów (DEXOFTYAL UD - opakowanie 10 x 0,35 ml)! Skuteczne, wygodne w stosowaniu, jednorazowe i nieposiadające konserwantów.

Cena: 19,0 zł

 

Czytany 152 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?