Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 06 maj 2019 16:40

Zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy

Z rozrzewnieniem wspominamy czasy, kiedy wyprawa do lasu albo do parku oznaczała zdrowy i bezpieczny wypoczynek. I jedynym zagrożeniem, którego mogliśmy się spodziewać po takiej wyprawie, mógł być (zabójczy dla mieszczuchów) nadmiar świeżego powietrza i pokąsanie przez komary.

Dzisiaj niepodzielnymi władcami terenów zielonych są... kleszcze. Już w marcu słyszymy złowróżbne wieści, że się pojawiły i że jest ich wyjątkowo dużo. Pozostaje nam tylko zaopatrzyć się w bezpieczny repelent do ich odstraszania i łatwy do zastosowania w domu zestaw do usuwania, gdyby jednak trafił sie nam wyjątkowo żywotny osobnik. Pamiętać też musimy o zwierzętach, które same się nie ochronią, a są dla kleszczy wyjątkowo łatwą zdobyczą. Najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest Kick the Tick®, ekspert do bezpiecznego usuwania kleszczy. W serii jest również skuteczny repelent o tej nazwie.

 

Kick the Tick® to zestaw pierwszej pomocy do usuwania kleszczy u ludzi i zwierząt. Ten dostępny w aptece wyrób medyczny ułatwia samodzielne i bezpieczne usunięcie niechcianego intruza. Zasada jego działania jest bardzo prosta – na początku zamrażamy kleszcza, potem usuwamy go tak, żeby nie zdążył nam zaszkodzić. Zamrażanie jest błyskawiczne i powoduje zatrzymanie funkcji metabolicznych kleszcza. To ważne, bo ogranicza możliwość transmisji czynników zakaźnych podczas wykonywania zabiegu. Pasożyt po zamrożeniu nie wydziela toksycznej śliny, która może powodować zakażenie chorobami odkleszczowymi (borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu, babeszjoza, anaplazmoza). Nasze sumienie też pozostaje czyste, bo preparat zamrażający nie zawiera środków owadobójczych – jest więc bezpieczny również dla nas.

Zastosowano w nim zaś technologię APRF™ (Anti-Parsite Removal Film). Dzięki niej preparat pokrywa kleszcza powłoką chroniącą jego ciało przed rozerwaniem w trakcie zabiegu. Minimalizuje to ryzyko kontaktu z zakażonymi płynami ustrojowymi.

Zestaw zawiera około 60 dawek, co pozwala na bezpieczne usunięcie około 40 kleszczy.

Zestaw Kick the Tick® składa się z:

 • wygodnego w użyciu, działającego pod każdym kątem aplikatora z pojemnikiem aerozolowym do zamrażania,
 • przyrządu do usuwania kleszcza – zaprojektowano go z myślą o różnych rozmiarach kleszczy, bo ma dwie, różniące się wielkością końcówki – jedna służy do usuwania larw/nimf, druga – osobników dorosłych,
 • zamykanej probówki.

Zalety zestawu Kick the Tick®:

 • umożliwia samodzielne, szybkie i bezpieczne usunięcie kleszcza – a czas odgrywa istotną rolę,
 • ogranicza ryzyko zakażenia chorobami odkleszczowymi,
 • zamraża kleszcza i zatrzymuje wydzielanie przez niego zakażonej śliny,
 • chroni ciało kleszcza przed rozerwaniem w trakcie zabiegu,
 • bezpieczny – nie zawiera środków owadobójczych,
 • wydajny – pozwala na usunięcie 40 kleszczy,
 • wygodny – aplikator działa pod każdym kątem,
 • może być stosowany zarówno u ludzi, jak i u zwierząt,
 • zawiera komplet akcesoriów potrzebnych do usunięcia kleszcza.

 Cena – ok. 35 zł

Producent: ICB Pharma

 

www.kickthetick.pl

Czytany 175 razy

Artykuły powiązane

 • Codziennie w dobrej formie! Codziennie w dobrej formie!

  Co raz więcej mówi się o standardach wytwarzania suplementów diety, a właściwie o tym co składa się na tabletkę. W wielu przypadkach są to składniki, stosowane po to, aby obrała ona odpowiedni kształt, formę czy kolor.

 • Wesprzyj organizm na jesień Wesprzyj organizm na jesień

  Za oknami hula jesień, zimne wiatry przeplatają się z ciepłymi, słonecznymi promieniami. Ciężko przyzwyczaić się do tych ciągłych zmian. Nic więc dziwnego, że nasz organizm w tym czasie podupada na zdrowiu. Katar, kaszel, gorączka i ogólne złe samopoczucie sprawią, że w tym pięknym czasie spadających liści, większość spędzamy kurując się w łóżku.

 • Gdy dziecko wymaga korekcji wad postawy Gdy dziecko wymaga korekcji wad postawy

  Rozwój układu ruchu u dzieci odbywa się nieprzerwanie, jednak już u najmłodszych powinniśmy zwracać uwagę na prawidłowość postawy. Niemowlę, które rozwija się prawidłowo w okresie około dwunastego miesiąca życia powinno rozpocząć chodzenie.

 • Bezpieczny i skuteczny sposób na umiarkowane mdłości związane z ciążą Bezpieczny i skuteczny sposób na umiarkowane mdłości związane z ciążą

  Pierwszy trymestr ciąży to wyjątkowy czas! Doznajesz ekscytacji na wieść, że zostaniesz mamą, przygotowujesz się do nowej roli i poczyniasz pierwsze przygotowania, aby przywitać na świecie maluszka. Niestety początki bywają także trudne - doznajesz pierwszych, nieprzyjemnych symptomów ciążowych – najczęściej kobiety zaliczają do nich mdłości.

 • Blizna po cesarskim cięciu – przykra pamiątka po porodzie Blizna po cesarskim cięciu – przykra pamiątka po porodzie

  Poród to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Przyjście na świat długo wyczekiwanego maluszka zmienia życie bezpowrotnie. Zmiany zachodzą również w naszym ciele, ale większość tych „niemile widzianych” można całe szczęście odwrócić lub zminimalizować.