Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 06 maj 2019 14:40

Zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy

Z rozrzewnieniem wspominamy czasy, kiedy wyprawa do lasu albo do parku oznaczała zdrowy i bezpieczny wypoczynek. I jedynym zagrożeniem, którego mogliśmy się spodziewać po takiej wyprawie, mógł być (zabójczy dla mieszczuchów) nadmiar świeżego powietrza i pokąsanie przez komary.

Dzisiaj niepodzielnymi władcami terenów zielonych są... kleszcze. Już w marcu słyszymy złowróżbne wieści, że się pojawiły i że jest ich wyjątkowo dużo. Pozostaje nam tylko zaopatrzyć się w bezpieczny repelent do ich odstraszania i łatwy do zastosowania w domu zestaw do usuwania, gdyby jednak trafił sie nam wyjątkowo żywotny osobnik. Pamiętać też musimy o zwierzętach, które same się nie ochronią, a są dla kleszczy wyjątkowo łatwą zdobyczą. Najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest Kick the Tick®, ekspert do bezpiecznego usuwania kleszczy. W serii jest również skuteczny repelent o tej nazwie.

 

Kick the Tick® to zestaw pierwszej pomocy do usuwania kleszczy u ludzi i zwierząt. Ten dostępny w aptece wyrób medyczny ułatwia samodzielne i bezpieczne usunięcie niechcianego intruza. Zasada jego działania jest bardzo prosta – na początku zamrażamy kleszcza, potem usuwamy go tak, żeby nie zdążył nam zaszkodzić. Zamrażanie jest błyskawiczne i powoduje zatrzymanie funkcji metabolicznych kleszcza. To ważne, bo ogranicza możliwość transmisji czynników zakaźnych podczas wykonywania zabiegu. Pasożyt po zamrożeniu nie wydziela toksycznej śliny, która może powodować zakażenie chorobami odkleszczowymi (borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu, babeszjoza, anaplazmoza). Nasze sumienie też pozostaje czyste, bo preparat zamrażający nie zawiera środków owadobójczych – jest więc bezpieczny również dla nas.

Zastosowano w nim zaś technologię APRF™ (Anti-Parsite Removal Film). Dzięki niej preparat pokrywa kleszcza powłoką chroniącą jego ciało przed rozerwaniem w trakcie zabiegu. Minimalizuje to ryzyko kontaktu z zakażonymi płynami ustrojowymi.

Zestaw zawiera około 60 dawek, co pozwala na bezpieczne usunięcie około 40 kleszczy.

Zestaw Kick the Tick® składa się z:

 • wygodnego w użyciu, działającego pod każdym kątem aplikatora z pojemnikiem aerozolowym do zamrażania,
 • przyrządu do usuwania kleszcza – zaprojektowano go z myślą o różnych rozmiarach kleszczy, bo ma dwie, różniące się wielkością końcówki – jedna służy do usuwania larw/nimf, druga – osobników dorosłych,
 • zamykanej probówki.

Zalety zestawu Kick the Tick®:

 • umożliwia samodzielne, szybkie i bezpieczne usunięcie kleszcza – a czas odgrywa istotną rolę,
 • ogranicza ryzyko zakażenia chorobami odkleszczowymi,
 • zamraża kleszcza i zatrzymuje wydzielanie przez niego zakażonej śliny,
 • chroni ciało kleszcza przed rozerwaniem w trakcie zabiegu,
 • bezpieczny – nie zawiera środków owadobójczych,
 • wydajny – pozwala na usunięcie 40 kleszczy,
 • wygodny – aplikator działa pod każdym kątem,
 • może być stosowany zarówno u ludzi, jak i u zwierząt,
 • zawiera komplet akcesoriów potrzebnych do usunięcia kleszcza.

 Cena – ok. 35 zł

Producent: ICB Pharma

 

www.kickthetick.pl

Czytany 122 razy

Artykuły powiązane

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści. 

 • Niacyna - zdrowotne konsekwencje jej niedoboru Niacyna - zdrowotne konsekwencje jej niedoboru

   Niacyna, inaczej określana jako witamina B3 lub witamina PP nie jest obojętna dla naszego organizmu, a jej niedobory mogą wywoływać negatywne dla zdrowia konsekwencje, takie jak m.in. pelagra. Jakimi właściwościami wyróżnia się niacyna oraz w jaki sposób można utrzymać jej prawidłowy poziom? 

 • Zgaga - skąd się bierze i jak z nią walczyć? Zgaga - skąd się bierze i jak z nią walczyć?

  Zgaga jest dolegliwością układu pokarmowego, która najczęściej pojawia się po obitym posiłku. Objawia się ona nieprzyjemnym uczuciem pieczenia, dlatego też w takich przypadkach ratunkiem okazuje się odpowiedni lek na zgagę. Co powoduje tę dolegliwość oraz w jaki sposób możemy z nią walczyć? 

 • Najczęściej występujące nietolerancje pokarmowe u niemowląt Najczęściej występujące nietolerancje pokarmowe u niemowląt

  Nietolerancje pokarmowe u niemowląt to coraz częstszy problem, z którym borykają się świeżo upieczeni rodzice. Większość rodziców zadaje więc sobie pytania: Jakie są najczęstsze nietolerancje pokarmowe? W jaki sposób je wykryć? Czy testy na nietolerancje pokarmowe są miarodajne? Warto więc przyjrzeć się problemowi nietolerancji pokarmowych u niemowląt trochę bliżej.