poniedziałek, 20 maj 2019 14:30

Kostka Arkady - czyli jak podolog leczy wrastające paznokcie Gdynia

Wiele osób z problemem wrastających paznokci udaje się prosto do chirurga. Lekarze tej specjalizacji mają bardzo duże zaufanie społeczne, jednak nie zawsze potrafią poradzić sobie z tym konkretnym problemem. Istnieją specjaliści zajmujący się wyłącznie leczeniem chorób stóp - podolodzy. To oni mają największą wiedzę oraz doświadczenie w zakresie nieprawidłowo rozwiniętych paznokci.

Dlaczego paznokcie, które wrastają, wyleczy podolog, a nie chirurg?

Pacjenci szukający pomocy z wrastającymi paznokciami u chirurga najczęściej otrzymują propozycje takie jak: usunięcie płytki paznokciowej lub jej części, usunięcie macierzy przy pomocy środków chemicznych lub w ciężkich przypadkach amputacja paliczka. Bardzo często te metody są nieskuteczne i problem po czasie powraca. Chirurdzy rzadko edukują swoich pacjentów, dlaczego w ogóle powstał problem i jak zapobiegać nawrotom.

Kim jest podolog?

Podolog to osoba specjalizująca się wyłącznie w kwestii leczenia stóp oraz stawu skokowo-goleniowego. Jest to specjalista, który zna się zarówno na dolegliwościach skórnych, jak i wszelkiego rodzaju wadach stopy. Posiada precyzyjną wiedzę z zakresu dermatologii, fizjoterapii oraz podologii. Gabinet Podo+Med skutecznie leczy problem wrastąjących paznokci w Gdyni.

Kostka Arkady, czyli nowoczesna metoda leczenia

Metoda kostki Arkady jest zalecana dla wszystkich osób mających problem z wrastającym paznokciem. Jedyne przeciwwskazania to zmiany nowotworowe bądź całkowity zanik płytki paznokciowej. Zabieg polega na nałożeniu na paznokieć masy akrylowej, która stabilizuje paznokieć i nadaje mu właściwy kształt, co prowadzi do wyrównania toru wzrostu.

Bezpieczny i szybki sposób na wrastające paznokcie

Metoda Arkady leczy wrastające paznokcie w Gdyni i jest kompletnie nieinwazyjna i bezpieczna. Specjalnie opracowana masa akrylowa ma właściwości bakteriobójcze, dlatego może być stosowana nawet w przypadku ostrego stanu zapalnego. Jest to przede wszystkim szybki sposób na pozbycie się bólu. Wiele przypadków wymaga jedynie jednej wizyty u podologa, a sam zabieg trwa średnio 40 minut.  

Czytany 447 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.