Polecane artykuły

 • 1
poniedziałek, 20 maj 2019 14:30

Kostka Arkady - czyli jak podolog leczy wrastające paznokcie Gdynia

Wiele osób z problemem wrastających paznokci udaje się prosto do chirurga. Lekarze tej specjalizacji mają bardzo duże zaufanie społeczne, jednak nie zawsze potrafią poradzić sobie z tym konkretnym problemem. Istnieją specjaliści zajmujący się wyłącznie leczeniem chorób stóp - podolodzy. To oni mają największą wiedzę oraz doświadczenie w zakresie nieprawidłowo rozwiniętych paznokci.

Dlaczego paznokcie, które wrastają, wyleczy podolog, a nie chirurg?

Pacjenci szukający pomocy z wrastającymi paznokciami u chirurga najczęściej otrzymują propozycje takie jak: usunięcie płytki paznokciowej lub jej części, usunięcie macierzy przy pomocy środków chemicznych lub w ciężkich przypadkach amputacja paliczka. Bardzo często te metody są nieskuteczne i problem po czasie powraca. Chirurdzy rzadko edukują swoich pacjentów, dlaczego w ogóle powstał problem i jak zapobiegać nawrotom.

Kim jest podolog?

Podolog to osoba specjalizująca się wyłącznie w kwestii leczenia stóp oraz stawu skokowo-goleniowego. Jest to specjalista, który zna się zarówno na dolegliwościach skórnych, jak i wszelkiego rodzaju wadach stopy. Posiada precyzyjną wiedzę z zakresu dermatologii, fizjoterapii oraz podologii. Gabinet Podo+Med skutecznie leczy problem wrastąjących paznokci w Gdyni.

Kostka Arkady, czyli nowoczesna metoda leczenia

Metoda kostki Arkady jest zalecana dla wszystkich osób mających problem z wrastającym paznokciem. Jedyne przeciwwskazania to zmiany nowotworowe bądź całkowity zanik płytki paznokciowej. Zabieg polega na nałożeniu na paznokieć masy akrylowej, która stabilizuje paznokieć i nadaje mu właściwy kształt, co prowadzi do wyrównania toru wzrostu.

Bezpieczny i szybki sposób na wrastające paznokcie

Metoda Arkady leczy wrastające paznokcie w Gdyni i jest kompletnie nieinwazyjna i bezpieczna. Specjalnie opracowana masa akrylowa ma właściwości bakteriobójcze, dlatego może być stosowana nawet w przypadku ostrego stanu zapalnego. Jest to przede wszystkim szybki sposób na pozbycie się bólu. Wiele przypadków wymaga jedynie jednej wizyty u podologa, a sam zabieg trwa średnio 40 minut.  

Czytany 216 razy

Artykuły powiązane

 • Jak żyć zdrowo? Jak żyć zdrowo?

  Zastanawiasz się nad tym, jak żyć zdrowo i cieszyć się życiem? Doskonale się składa. Jesteśmy w stanie zaprezentować Ci szereg udogodnień, które pomogą w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące pytania i wątpliwości.

 • Masz kompleksy z powodu swojego intymnego wyglądu? Wybierz labioplastykę! Masz kompleksy z powodu swojego intymnego wyglądu? Wybierz labioplastykę!

  Wiele kobiet nie jest w pełni zadowolonych z wyglądu swoich narządów płciowych. W takim przypadku pomoże zabieg labioplastyki!

 • W jaki sposób zmienić swoje życie na lepsze? W jaki sposób zmienić swoje życie na lepsze?

  Zdrowie to jedna z najcenniejszych rzeczy, jakie dostajemy od losu. Jednak nie zawsze dbamy o nie w odpowiedni sposób. Dlatego chcąc zmienić swoje życie na lepsze, warto zadbać o zmianę swoich codziennych nawyków, które niekorzystnie wpływają na zdrowie. Wtedy nie tylko będzie się zdrowszym, ale też zyska lepsze samopoczucie i odzyska pozytywną energię. Jak się do tego zabrać?

 • Sekret nawilżonej, zdrowej skóry i błyszczących włosów Sekret nawilżonej, zdrowej skóry i błyszczących włosów

  Próbujesz sobie poradzić z regularnym piciem wody i nawilżaniem organizmu, ale nie lubisz smaku zwykłej wody? Dużo trenujesz i obawiasz się niedoboru składników odżywczych w Twoim organizmie? A może po prostu interesujesz się zdrową żywnością i chcesz wprowadzić do swojego życia więcej zdrowych nawyków? Niezależnie od powodu, poznaj produkt, który znakomicie wpłynie na cały Twój organizm!

 • Gabinet podologiczny w Łodzi - jakie usługi wykonuje? Gabinet podologiczny w Łodzi - jakie usługi wykonuje?

  W gabinecie podologicznym pracuje podolog, czyli specjalista od stóp. Nadal nie jest to w Polsce zbyt popularny zawód. Chociaż to się stopniowo zmienia, ponieważ coraz więcej osób decyduje się odwiedzić taki gabinet. Pamiętaj o tym, że podolog to nie jest lekarz. Z czym warto pójść do gabinetu podologicznego?