Polecane artykuły

 • 1

niedziela, 23 luty 2014 17:58

Zdrowa sypialnia

 

Czy często zdarzają Ci się infekcje intymne? Może to wina nieprawidłowej higieny, dużej liczby partnerów lub bardzo "infekcyjnego" miejsca typu basen? Sprawdź, co możesz zrobić, by takie przykrości zdarzały Ci się jak najrzadziej. Przestrzegasz zasad higieny, mimo to często zdarzają Ci się infekcje intymne? Nie martw się nie jesteś jedyna! Infekcje intymne to problem bardzo wielu kobiet.

Główną przyczyną jest zaburzenie w obrębie mikroflory bakteryjnej pochwy. Gdy bakterie beztlenowe gwałtownie się namnażają, obniżona zostaje liczba pałeczek Lactobacillus, a tym samym dochodzi do wzrostu pH pochwy. Może się zdarzyć, że infekcje są spowodowane dużą liczbą partnerów seksualnych lub nieprawidłową higieną okolic intymnych. Warto więc wprowadzić w życie kilka drobnych zmian, aby dłużej cieszyć się zdrowiem i bezproblemowym życiem seksualnym.

Najważniejsze jest codzienne używanie płynu do higieny intymnej. Do mycia narządów płciowych używaj dobrego płynu do higieny intymnej. Tego rodzaju kosmetyk został stworzony właśnie w celu regulacji flory bakteryjnej pochwy. Ma odpowiednie pH i najczęściej wzbogacony jest składnikami, które koją podrażnienia. Myjąc się, zawsze wykonuj ruch od przodu do tyłu, w przeciwnym razie możesz przenieść zarazki z okolic odbytu. Pamiętaj także, że zarówno brak, jaki i nadmierna higiena nie służą zachowaniu mikroflory bakteryjnej. Zrezygnuj ze stringów.Owszem, taki rodzaj bielizny jest sexy, ale niekoniecznie najzdrowszy. Noszenie stringów przyczynia się do powstawania infekcji. Jeśli  nie możesz się powstrzymać, załóż je tylko na chwilę, aby zaprezentować się partnerowi w kuszącej bieliźnie. Kolejny powód, by szybko ją zdjąć :).

Wspólny prysznic? Tak! Mężczyźni czasem mają problem z przestrzeganiem zasad higieny. Aby upewnić się, że Twój partner jest czysty i pachnący, zaproś go pod prysznic. Wspólna kąpiel może być doskonałą grą wstępną lub też przenieść grę miłosną na kolejny (wyższy!) poziom.

Zabawki. Przy korzystaniu z gadżetów erotycznych, pamiętajmy o umyciu ich specjalnym płynem zaraz po skończeniu używania. Nigdy nie dzielmy się zabawkami nawet z najlepszą przyjaciółką- to osobiste urządzenie!

Prezerwatywa. Przytrafiają Ci się przygody na jedną lub kilka nocy? Nie zapominaj o prezerwatywie. To może uratować Ci życie. Jeśli się nie zabezpieczysz to ryzyko zarażenia chorobą przenoszoną drogą płciową jest ogromne. Żadna chwila rozkoszy nie jest warta choćby stresu. Dlatego jeśli nie macie pod ręką prezerwatyw, lepiej po prostu zrezygnujcie z dalszej zabawy.

 

 

 

 

Czytany 862 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?