Polecane artykuły

 • 1

niedziela, 23 luty 2014 18:58

Zdrowa sypialnia

 

Czy często zdarzają Ci się infekcje intymne? Może to wina nieprawidłowej higieny, dużej liczby partnerów lub bardzo "infekcyjnego" miejsca typu basen? Sprawdź, co możesz zrobić, by takie przykrości zdarzały Ci się jak najrzadziej. Przestrzegasz zasad higieny, mimo to często zdarzają Ci się infekcje intymne? Nie martw się nie jesteś jedyna! Infekcje intymne to problem bardzo wielu kobiet.

Główną przyczyną jest zaburzenie w obrębie mikroflory bakteryjnej pochwy. Gdy bakterie beztlenowe gwałtownie się namnażają, obniżona zostaje liczba pałeczek Lactobacillus, a tym samym dochodzi do wzrostu pH pochwy. Może się zdarzyć, że infekcje są spowodowane dużą liczbą partnerów seksualnych lub nieprawidłową higieną okolic intymnych. Warto więc wprowadzić w życie kilka drobnych zmian, aby dłużej cieszyć się zdrowiem i bezproblemowym życiem seksualnym.

Najważniejsze jest codzienne używanie płynu do higieny intymnej. Do mycia narządów płciowych używaj dobrego płynu do higieny intymnej. Tego rodzaju kosmetyk został stworzony właśnie w celu regulacji flory bakteryjnej pochwy. Ma odpowiednie pH i najczęściej wzbogacony jest składnikami, które koją podrażnienia. Myjąc się, zawsze wykonuj ruch od przodu do tyłu, w przeciwnym razie możesz przenieść zarazki z okolic odbytu. Pamiętaj także, że zarówno brak, jaki i nadmierna higiena nie służą zachowaniu mikroflory bakteryjnej. Zrezygnuj ze stringów.Owszem, taki rodzaj bielizny jest sexy, ale niekoniecznie najzdrowszy. Noszenie stringów przyczynia się do powstawania infekcji. Jeśli  nie możesz się powstrzymać, załóż je tylko na chwilę, aby zaprezentować się partnerowi w kuszącej bieliźnie. Kolejny powód, by szybko ją zdjąć :).

Wspólny prysznic? Tak! Mężczyźni czasem mają problem z przestrzeganiem zasad higieny. Aby upewnić się, że Twój partner jest czysty i pachnący, zaproś go pod prysznic. Wspólna kąpiel może być doskonałą grą wstępną lub też przenieść grę miłosną na kolejny (wyższy!) poziom.

Zabawki. Przy korzystaniu z gadżetów erotycznych, pamiętajmy o umyciu ich specjalnym płynem zaraz po skończeniu używania. Nigdy nie dzielmy się zabawkami nawet z najlepszą przyjaciółką- to osobiste urządzenie!

Prezerwatywa. Przytrafiają Ci się przygody na jedną lub kilka nocy? Nie zapominaj o prezerwatywie. To może uratować Ci życie. Jeśli się nie zabezpieczysz to ryzyko zarażenia chorobą przenoszoną drogą płciową jest ogromne. Żadna chwila rozkoszy nie jest warta choćby stresu. Dlatego jeśli nie macie pod ręką prezerwatyw, lepiej po prostu zrezygnujcie z dalszej zabawy.

 

 

 

 

Czytany 920 razy

Artykuły powiązane

 • Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy? Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy?

  Twoje dziecko nieustannie płacze i nie wiesz, co może mu dolegać? Być może to kolka niemowlęca, która przytrafia się bardzo często u tak małych dzieci. Dolegliwości z nią związane są bardzo dokuczliwe i w tym czasie trudno ukoić dziecko. Czym właściwie jest kolka niemowlęca i jakie są jej objawy?

 • Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu

  Marzy Ci się idealny uśmiech, ale nie chcesz nosić aparatu ortodontycznego ze względów estetycznych? Współczesna ortodoncja wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Dzisiejsze możliwości w zakresie leczenia wad zgryzu pozwalają przejść przez cały proces w sposób bezbolesny i niewidoczny dla otoczenia.

 • Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź! Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź!

  Chcesz nauczyć się, jak dobierać odpowiednie produkty spożywcze w swojej diecie? W takim przypadku warto zapoznać się z definicją ładunku glikemicznego!

 • Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu

  Odczuwasz dyskomfort przy chodzeniu? Masz uczucie, że coś Cię kłuje lub uwiera w palec? Jeżeli nie wiesz co z tym zrobić, a ból się nasila, zwróć się po pomoc do wrocławskich podologów. Całkiem możliwe że problemem jest wrastający paznokieć.Jakie są przyczyny wrastania paznokcia?

 • Zdrowie rodem z Kanady Zdrowie rodem z Kanady

  Naprawdę niewiele rzeczy na naszym pięknym Świecie są bardziej typowe dla Kanady niż złocisty syrop klonowy.