Polecane artykuły

 • 1

niedziela, 23 luty 2014 17:58

Zdrowa sypialnia

 

Czy często zdarzają Ci się infekcje intymne? Może to wina nieprawidłowej higieny, dużej liczby partnerów lub bardzo "infekcyjnego" miejsca typu basen? Sprawdź, co możesz zrobić, by takie przykrości zdarzały Ci się jak najrzadziej. Przestrzegasz zasad higieny, mimo to często zdarzają Ci się infekcje intymne? Nie martw się nie jesteś jedyna! Infekcje intymne to problem bardzo wielu kobiet.

Główną przyczyną jest zaburzenie w obrębie mikroflory bakteryjnej pochwy. Gdy bakterie beztlenowe gwałtownie się namnażają, obniżona zostaje liczba pałeczek Lactobacillus, a tym samym dochodzi do wzrostu pH pochwy. Może się zdarzyć, że infekcje są spowodowane dużą liczbą partnerów seksualnych lub nieprawidłową higieną okolic intymnych. Warto więc wprowadzić w życie kilka drobnych zmian, aby dłużej cieszyć się zdrowiem i bezproblemowym życiem seksualnym.

Najważniejsze jest codzienne używanie płynu do higieny intymnej. Do mycia narządów płciowych używaj dobrego płynu do higieny intymnej. Tego rodzaju kosmetyk został stworzony właśnie w celu regulacji flory bakteryjnej pochwy. Ma odpowiednie pH i najczęściej wzbogacony jest składnikami, które koją podrażnienia. Myjąc się, zawsze wykonuj ruch od przodu do tyłu, w przeciwnym razie możesz przenieść zarazki z okolic odbytu. Pamiętaj także, że zarówno brak, jaki i nadmierna higiena nie służą zachowaniu mikroflory bakteryjnej. Zrezygnuj ze stringów.Owszem, taki rodzaj bielizny jest sexy, ale niekoniecznie najzdrowszy. Noszenie stringów przyczynia się do powstawania infekcji. Jeśli  nie możesz się powstrzymać, załóż je tylko na chwilę, aby zaprezentować się partnerowi w kuszącej bieliźnie. Kolejny powód, by szybko ją zdjąć :).

Wspólny prysznic? Tak! Mężczyźni czasem mają problem z przestrzeganiem zasad higieny. Aby upewnić się, że Twój partner jest czysty i pachnący, zaproś go pod prysznic. Wspólna kąpiel może być doskonałą grą wstępną lub też przenieść grę miłosną na kolejny (wyższy!) poziom.

Zabawki. Przy korzystaniu z gadżetów erotycznych, pamiętajmy o umyciu ich specjalnym płynem zaraz po skończeniu używania. Nigdy nie dzielmy się zabawkami nawet z najlepszą przyjaciółką- to osobiste urządzenie!

Prezerwatywa. Przytrafiają Ci się przygody na jedną lub kilka nocy? Nie zapominaj o prezerwatywie. To może uratować Ci życie. Jeśli się nie zabezpieczysz to ryzyko zarażenia chorobą przenoszoną drogą płciową jest ogromne. Żadna chwila rozkoszy nie jest warta choćby stresu. Dlatego jeśli nie macie pod ręką prezerwatyw, lepiej po prostu zrezygnujcie z dalszej zabawy.

 

 

 

 

Czytany 873 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.