poniedziałek, 14 październik 2019 17:54

Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu

Podolog Wrocław Podolog Wrocław

Odczuwasz dyskomfort przy chodzeniu? Masz uczucie, że coś Cię kłuje lub uwiera w palec? Jeżeli nie wiesz co z tym zrobić, a ból się nasila, zwróć się po pomoc do wrocławskich podologów. Całkiem możliwe że problemem jest wrastający paznokieć.Jakie są przyczyny wrastania paznokcia?

 

Jak wiemy dzięki Centrum Ortogenic - najczęściej klienci udają się do gabinetu podologicznego z opuchniętym lekko palcem, który boli przy dotknięciu. Podolog we Wrocławiu od razu rozpozna pierwsze objawy wrastającego paznokcia.  Przyczyną takiego problemu może być:

  • Uwarunkowanie genetyczne
  • Noszenie za małego rozmiaru butów lub za szerokich wysokich obcasów
  • Ciąża lub nadwaga
  • Złe skracanie paznokci

Metody leczenia paznokcia, który wrasta

Podologia jest młodą nauką w Polsce, ale się rozwija i rozpowszechnia się szybko. Lecz większość ludzi z problemem wrastającego paznokcia udaje się do chirurga. Chirurdzy często nie widzą żadnej metody poza usunięciem płytki paznokciowej lub amputacji paliczka. Natomiast podolog używa jednej z najskuteczniejszych metod leczenia wrastającego paznokcia we Wrocławiu. Metoda Kastka Arkady polega na tym by nadać płytce prawidłowego kształtu i toru wzrostu. Następnie płytka utrwala się za pomocą specjalnej żywicy akrylowej. Po pierwszym zabiegu efekt jest widoczny, a ból natychmiast znika.

Czym jeszcze się zajmują podolodzy we Wrocławiu?

Poza leczeniem wrastającego paznokcia, podolog zajmuje się usunięciem brodawek i kurzajków na stopie, prowadzą leczenie grzybicy stóp, nadpotliwości stóp oraz pękające pięty, a także usuwa modzele i odciski.

Jakie są inne usługi w gabinecie podologicznym?

W gabinecie podologicznym we Wrocławiu również można otrzymać radę od specjalisty w zakresie ortopodologii, fizjoterapii orz dietetyki. Ortopeda doradzi jakie wkładki używać dzieciom i dorosłym, oraz jakie buty ortopedyczne zakładać. Fizjoterapewta doradzi jakie ćwiczenia robić by rehabilitacja stopy była szybka i skuteczna.dietolog przeprowadzi konsultacje dietetyczną.

Czytany 228 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.