Polecane artykuły

 • 1

poniedziałek, 14 październik 2019 17:54

Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu

Podolog Wrocław Podolog Wrocław

Odczuwasz dyskomfort przy chodzeniu? Masz uczucie, że coś Cię kłuje lub uwiera w palec? Jeżeli nie wiesz co z tym zrobić, a ból się nasila, zwróć się po pomoc do wrocławskich podologów. Całkiem możliwe że problemem jest wrastający paznokieć.Jakie są przyczyny wrastania paznokcia?

 

Jak wiemy dzięki Centrum Ortogenic - najczęściej klienci udają się do gabinetu podologicznego z opuchniętym lekko palcem, który boli przy dotknięciu. Podolog we Wrocławiu od razu rozpozna pierwsze objawy wrastającego paznokcia.  Przyczyną takiego problemu może być:

 • Uwarunkowanie genetyczne
 • Noszenie za małego rozmiaru butów lub za szerokich wysokich obcasów
 • Ciąża lub nadwaga
 • Złe skracanie paznokci

Metody leczenia paznokcia, który wrasta

Podologia jest młodą nauką w Polsce, ale się rozwija i rozpowszechnia się szybko. Lecz większość ludzi z problemem wrastającego paznokcia udaje się do chirurga. Chirurdzy często nie widzą żadnej metody poza usunięciem płytki paznokciowej lub amputacji paliczka. Natomiast podolog używa jednej z najskuteczniejszych metod leczenia wrastającego paznokcia we Wrocławiu. Metoda Kastka Arkady polega na tym by nadać płytce prawidłowego kształtu i toru wzrostu. Następnie płytka utrwala się za pomocą specjalnej żywicy akrylowej. Po pierwszym zabiegu efekt jest widoczny, a ból natychmiast znika.

Czym jeszcze się zajmują podolodzy we Wrocławiu?

Poza leczeniem wrastającego paznokcia, podolog zajmuje się usunięciem brodawek i kurzajków na stopie, prowadzą leczenie grzybicy stóp, nadpotliwości stóp oraz pękające pięty, a także usuwa modzele i odciski.

Jakie są inne usługi w gabinecie podologicznym?

W gabinecie podologicznym we Wrocławiu również można otrzymać radę od specjalisty w zakresie ortopodologii, fizjoterapii orz dietetyki. Ortopeda doradzi jakie wkładki używać dzieciom i dorosłym, oraz jakie buty ortopedyczne zakładać. Fizjoterapewta doradzi jakie ćwiczenia robić by rehabilitacja stopy była szybka i skuteczna.dietolog przeprowadzi konsultacje dietetyczną.

Czytany 85 razy

Artykuły powiązane

 • Masz kompleksy z powodu swojego intymnego wyglądu? Wybierz labioplastykę! Masz kompleksy z powodu swojego intymnego wyglądu? Wybierz labioplastykę!

  Wiele kobiet nie jest w pełni zadowolonych z wyglądu swoich narządów płciowych. W takim przypadku pomoże zabieg labioplastyki!

 • W jaki sposób zmienić swoje życie na lepsze? W jaki sposób zmienić swoje życie na lepsze?

  Zdrowie to jedna z najcenniejszych rzeczy, jakie dostajemy od losu. Jednak nie zawsze dbamy o nie w odpowiedni sposób. Dlatego chcąc zmienić swoje życie na lepsze, warto zadbać o zmianę swoich codziennych nawyków, które niekorzystnie wpływają na zdrowie. Wtedy nie tylko będzie się zdrowszym, ale też zyska lepsze samopoczucie i odzyska pozytywną energię. Jak się do tego zabrać?

 • Sekret nawilżonej, zdrowej skóry i błyszczących włosów Sekret nawilżonej, zdrowej skóry i błyszczących włosów

  Próbujesz sobie poradzić z regularnym piciem wody i nawilżaniem organizmu, ale nie lubisz smaku zwykłej wody? Dużo trenujesz i obawiasz się niedoboru składników odżywczych w Twoim organizmie? A może po prostu interesujesz się zdrową żywnością i chcesz wprowadzić do swojego życia więcej zdrowych nawyków? Niezależnie od powodu, poznaj produkt, który znakomicie wpłynie na cały Twój organizm!

 • Gabinet podologiczny w Łodzi - jakie usługi wykonuje? Gabinet podologiczny w Łodzi - jakie usługi wykonuje?

  W gabinecie podologicznym pracuje podolog, czyli specjalista od stóp. Nadal nie jest to w Polsce zbyt popularny zawód. Chociaż to się stopniowo zmienia, ponieważ coraz więcej osób decyduje się odwiedzić taki gabinet. Pamiętaj o tym, że podolog to nie jest lekarz. Z czym warto pójść do gabinetu podologicznego?

 • Krzem w organizmie Krzem w organizmie

  Krzem jest pierwiastkiem stanowiącym absolutną podstawę suplementacji organizmu – szczególnie ze względu na jego udział w tkance łącznej. Jego rola w organizmie jest ciągle niedoceniana pomimo wiarygodnych wyników badan klinicznych.