Polecane artykuły

 • 1

środa, 11 grudzień 2013 22:44

Trudne kobiece dni

Trudne dni kobiety Trudne dni kobiety fot.Flickr

Cały czas za czymś gonimy, dbamy o siebie bardziej lub mniej. Są w miesiącu takie dni, kiedy  nie mamy ochoty na nic, zaczynajmy odczuwać różnego rodzaju dolegliwości. Tak, oznacza to, że prawdopodobnie dotyka nas PMS. Zespół napięcia przedmiesiączkowego dotyka 80% kobiet już od pierwszej miesiączki, aż do klimakterium.

Nasze ogólne samopoczucie się obniża, waga pokazuje nawet do 3 kg więcej, piersi zaczynają pobolewać, a apetyt z dnia na dzień rośnie. Do tego wahania nastrojów, które dotykają nie tylko nas, ale często także naszych mężczyzn, na których się wyżywamy. To tylko kilka z całej listy objawów. Jak złagodzić objawy PMS i nie zwariować w przeciągu tych kilku dni? 

Przede wszystkim zdrowe odżywianie. Powinnyśmy spożywać 3-4 posiłki dziennie. Pamiętajmy, ze warzywa i owoce to najlepsi przyjaciele kobiety zarówno w utrzymaniu wspaniałej sylwetki, jak i dobrym samopoczuciu. Witaminy zawarte w tych produktach potrafią zdziałać cuda w trakcie PMS. Kolejnym krokiem powinna być zmiana białego pieczywa na pełnoziarniste. Żadna z nas nie wyobraża sobie dnia bez ulubionej filiżanki kawy lub dobrej herbaty. W czasie trwania napięcia przedmiesiączkowego najlepiej zamienić choć jedną herbatę w dni na szklankę wody. Bardzo ważny jest również sen, który łagodzi rozdrażnienie podczas PMS. A przed nim... Powinnyśmy unikać zbyt dużej ilości soli, kofeiny i alkoholu. Kiedy nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z PMS, może warto skorzystać z witamin? Wapń-1000mg, magnez-400mg, witamina E-400mg oraz witamina B6-500mg dziennie powinny rozwiązać większość problemów związanych z trudniejszymi dniami w miesiącu. 

Chyba nie zasłużyłyśmy na przykrości każdego miesiąca związane z PMS? Nie milczmy tylko rozwiążmy problem, a nasze życie stanie się choć trochę łatwiejsze. 

 

Czytany 1186 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?