Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 10 grudzień 2013 23:20

Piaskowanie dla pięknego uśmiechu

Piaskowanie zębów Piaskowanie zębów Wikipedia

Biały, lśniący uśmiech to marzenie niejednej z nas. Jest wizytówką, przyciąga spojrzenia, potrafi oczarować. Picie herbaty czy kawy utrudnia utrzymanie bieli i nieskazitelności naszego uzębienia. Co zrobić, jak dbać o zęby, by nie tylko były białe ale także zdrowe? Piaskowanie to zabieg polegający na oczyszczeniu powierzchni zębowej z wszelkich zabrudzeń, przebarwień oraz usunięciu kamienia.

Zabieg to czyszczenie powierzchni zębów z wykorzystaniem cząsteczek piasku i ciśnienia wody. Cząsteczki, którymi są czyszczone powierzchnie to substancje wodorowęglanu sodu. Zabieg nie należy do zbyt przyjemnych jednak nie jest bolesny. Przez około 2-3 godziny po zabiegu w jamie ustnej możemy czuć suchość oraz podrażnienia, jednak efekt jest wart chwili dyskomfortu. 

Piaskowanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach stomatologicznych. Jest nieszkodliwy, a nadaje naszym zębom świeżego wyglądu. W zależności od potrzeby zabieg można wykonywać co 3 miesiące. Jeśli chcemy, by efekt utrzymał się jak najdłużej powinnyśmy zmniejszyć ilość spożywania kawy i ograniczyć palenie papierosów. 

Jeśli jeszcze macie wątpliwości co do piaskowania zębów spróbujcie same - uzależnia :) 

 

Czytany 1075 razy

Artykuły powiązane

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony? Co zrobić gdy cały czas czuje się zmęczony?

  Ciągłe uczucie zmęczenia może oznaczać pojawieniem się anemii. Jest to choroba, w której zaburzenia dotyczą czerwonych krwinek i ilości hemoglobiny będącej czerwonym barwnikiem krwi. Choroba ta jest niezwykle groźna dla serca oraz mózgu, tak więc przy pierwszych takich objawach należy niezwłocznie udać się do lekarza, który na początku zleci proste badanie krwi mające na celu wykrycia lub wykluczenia anemii.

 • Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną? Co stosować na pokrzywkę idiopatyczną?

  Pokrzywka idiopatyczna jest schorzeniem utrudniającym życie wielu pacjentom, ponieważ jest jaeną z najczęściej pojawiających się pokrzywek przewlekłych. Jej objawy, takie jak swędzące wykwity, mogą utrzymywać się ponad 6 tygodni i towarzyszy im bardzo często złe samopoczucie, bezsenność i rozdrażnienie.

Więcej w tej kategorii: « Uciążliwe zatoki Trudne kobiece dni »