wtorek, 10 grudzień 2013 23:20

Piaskowanie dla pięknego uśmiechu

Piaskowanie zębów Piaskowanie zębów Wikipedia

Biały, lśniący uśmiech to marzenie niejednej z nas. Jest wizytówką, przyciąga spojrzenia, potrafi oczarować. Picie herbaty czy kawy utrudnia utrzymanie bieli i nieskazitelności naszego uzębienia. Co zrobić, jak dbać o zęby, by nie tylko były białe ale także zdrowe? Piaskowanie to zabieg polegający na oczyszczeniu powierzchni zębowej z wszelkich zabrudzeń, przebarwień oraz usunięciu kamienia.

Zabieg to czyszczenie powierzchni zębów z wykorzystaniem cząsteczek piasku i ciśnienia wody. Cząsteczki, którymi są czyszczone powierzchnie to substancje wodorowęglanu sodu. Zabieg nie należy do zbyt przyjemnych jednak nie jest bolesny. Przez około 2-3 godziny po zabiegu w jamie ustnej możemy czuć suchość oraz podrażnienia, jednak efekt jest wart chwili dyskomfortu. 

Piaskowanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach stomatologicznych. Jest nieszkodliwy, a nadaje naszym zębom świeżego wyglądu. W zależności od potrzeby zabieg można wykonywać co 3 miesiące. Jeśli chcemy, by efekt utrzymał się jak najdłużej powinnyśmy zmniejszyć ilość spożywania kawy i ograniczyć palenie papierosów. 

Jeśli jeszcze macie wątpliwości co do piaskowania zębów spróbujcie same - uzależnia :) 

 

Czytany 1131 razy
Więcej w tej kategorii: « Uciążliwe zatoki Trudne kobiece dni »

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.