Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 10 grudzień 2013 22:20

Piaskowanie dla pięknego uśmiechu

Piaskowanie zębów Piaskowanie zębów Wikipedia

Biały, lśniący uśmiech to marzenie niejednej z nas. Jest wizytówką, przyciąga spojrzenia, potrafi oczarować. Picie herbaty czy kawy utrudnia utrzymanie bieli i nieskazitelności naszego uzębienia. Co zrobić, jak dbać o zęby, by nie tylko były białe ale także zdrowe? Piaskowanie to zabieg polegający na oczyszczeniu powierzchni zębowej z wszelkich zabrudzeń, przebarwień oraz usunięciu kamienia.

Zabieg to czyszczenie powierzchni zębów z wykorzystaniem cząsteczek piasku i ciśnienia wody. Cząsteczki, którymi są czyszczone powierzchnie to substancje wodorowęglanu sodu. Zabieg nie należy do zbyt przyjemnych jednak nie jest bolesny. Przez około 2-3 godziny po zabiegu w jamie ustnej możemy czuć suchość oraz podrażnienia, jednak efekt jest wart chwili dyskomfortu. 

Piaskowanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach stomatologicznych. Jest nieszkodliwy, a nadaje naszym zębom świeżego wyglądu. W zależności od potrzeby zabieg można wykonywać co 3 miesiące. Jeśli chcemy, by efekt utrzymał się jak najdłużej powinnyśmy zmniejszyć ilość spożywania kawy i ograniczyć palenie papierosów. 

Jeśli jeszcze macie wątpliwości co do piaskowania zębów spróbujcie same - uzależnia :) 

 

Czytany 1017 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?

Więcej w tej kategorii: « Uciążliwe zatoki Trudne kobiece dni »