Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 10 grudzień 2013 22:20

Piaskowanie dla pięknego uśmiechu

Piaskowanie zębów Piaskowanie zębów Wikipedia

Biały, lśniący uśmiech to marzenie niejednej z nas. Jest wizytówką, przyciąga spojrzenia, potrafi oczarować. Picie herbaty czy kawy utrudnia utrzymanie bieli i nieskazitelności naszego uzębienia. Co zrobić, jak dbać o zęby, by nie tylko były białe ale także zdrowe? Piaskowanie to zabieg polegający na oczyszczeniu powierzchni zębowej z wszelkich zabrudzeń, przebarwień oraz usunięciu kamienia.

Zabieg to czyszczenie powierzchni zębów z wykorzystaniem cząsteczek piasku i ciśnienia wody. Cząsteczki, którymi są czyszczone powierzchnie to substancje wodorowęglanu sodu. Zabieg nie należy do zbyt przyjemnych jednak nie jest bolesny. Przez około 2-3 godziny po zabiegu w jamie ustnej możemy czuć suchość oraz podrażnienia, jednak efekt jest wart chwili dyskomfortu. 

Piaskowanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach stomatologicznych. Jest nieszkodliwy, a nadaje naszym zębom świeżego wyglądu. W zależności od potrzeby zabieg można wykonywać co 3 miesiące. Jeśli chcemy, by efekt utrzymał się jak najdłużej powinnyśmy zmniejszyć ilość spożywania kawy i ograniczyć palenie papierosów. 

Jeśli jeszcze macie wątpliwości co do piaskowania zębów spróbujcie same - uzależnia :) 

 

Czytany 1022 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści. 

Więcej w tej kategorii: « Uciążliwe zatoki Trudne kobiece dni »