Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 10 grudzień 2013 22:06

Uciążliwe zatoki

Leczymy zatoki Leczymy zatoki Fotomedia

Ból głowy w okolicy czoła i nosa podczas schylania? Łzawiące oczy? Nieustannie zatkany nos? Tak, to prawdopodobnie chore zatoki.  Jest wtorek, czujemy, że łapie nas przeziębienie ale zamiast pozostać w domu dzień lub dwa biegniemy. To zawieźć dziecko do przedszkola, to na zebranie w pracy, to na zakupy. Nie mamy czasu poleżeć i się wyleczyć.

Kiedy zaniedbamy przeziębienie, może dojść do zapalenia zatok przynosowych. W takim wypadku wyżej wymienione objawy są nieustępliwe, a oddychanie czy schylanie staje się sporym problemem. Jeśli nie będziemy walczyć z zapaleniem zatok, dojdzie do ostrego stanu zapalnego, na leczenie którego L4 napewno już będzie niezbędne. Jak do tego nie dopuścić?

Leczenie zatok zaczynamy oczywiście od domowych sposobów. Warto postawić na standardowe inhalacje z solanki bądź ziołowe z dodatkiem olejków eterycznych, np. eukaliptusowego bądź kamforowego, które posiadają działanie przeciwbakteryjne i rozgrzewające, a zarazem otulą mieszkanie ładnym zapachem. Unosząca się para wodna oczyszcza zatoki i sprawia, że dzięki odpowiedniemu nawilżeniu można odzyskać swobodę oddychania. Równie pomocny okazuje się także gorący prysznic. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na stan nawilżenia powietrza w mieszkaniu. Zbyt wysuszone sprzyja częstszemu zachorowaniu na infekcje górnych dróg oddechowych, a w konsekwencji i nawrót zapalenia zatok. Dlatego warto zainwestować w specjalistyczny nawilżacz powietrza.

Bywają przypadki, gdzie niestety domowe sposoby zawodzą. Jeśli taka sytuacja zaistnieje, musimy wybrać się do laryngologa, który przepisze tzw. sterydy zwiewne. W przypadku przewlekłego zapalenia zatok przynosowych wykonywane jest profesjonalne płukanie zatok. W ostateczności... konieczne jest zabiegowe leczenie zatok za pomocą antrostomii albo funkcjonalna endoskopowa operacja zatok. 

Tak więc dbajmy o siebie, ponieważ zdrowie jest najważniejsze!

Czytany 1131 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?