Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 10 grudzień 2013 22:06

Uciążliwe zatoki

Leczymy zatoki Leczymy zatoki Fotomedia

Ból głowy w okolicy czoła i nosa podczas schylania? Łzawiące oczy? Nieustannie zatkany nos? Tak, to prawdopodobnie chore zatoki.  Jest wtorek, czujemy, że łapie nas przeziębienie ale zamiast pozostać w domu dzień lub dwa biegniemy. To zawieźć dziecko do przedszkola, to na zebranie w pracy, to na zakupy. Nie mamy czasu poleżeć i się wyleczyć.

Kiedy zaniedbamy przeziębienie, może dojść do zapalenia zatok przynosowych. W takim wypadku wyżej wymienione objawy są nieustępliwe, a oddychanie czy schylanie staje się sporym problemem. Jeśli nie będziemy walczyć z zapaleniem zatok, dojdzie do ostrego stanu zapalnego, na leczenie którego L4 napewno już będzie niezbędne. Jak do tego nie dopuścić?

Leczenie zatok zaczynamy oczywiście od domowych sposobów. Warto postawić na standardowe inhalacje z solanki bądź ziołowe z dodatkiem olejków eterycznych, np. eukaliptusowego bądź kamforowego, które posiadają działanie przeciwbakteryjne i rozgrzewające, a zarazem otulą mieszkanie ładnym zapachem. Unosząca się para wodna oczyszcza zatoki i sprawia, że dzięki odpowiedniemu nawilżeniu można odzyskać swobodę oddychania. Równie pomocny okazuje się także gorący prysznic. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na stan nawilżenia powietrza w mieszkaniu. Zbyt wysuszone sprzyja częstszemu zachorowaniu na infekcje górnych dróg oddechowych, a w konsekwencji i nawrót zapalenia zatok. Dlatego warto zainwestować w specjalistyczny nawilżacz powietrza.

Bywają przypadki, gdzie niestety domowe sposoby zawodzą. Jeśli taka sytuacja zaistnieje, musimy wybrać się do laryngologa, który przepisze tzw. sterydy zwiewne. W przypadku przewlekłego zapalenia zatok przynosowych wykonywane jest profesjonalne płukanie zatok. W ostateczności... konieczne jest zabiegowe leczenie zatok za pomocą antrostomii albo funkcjonalna endoskopowa operacja zatok. 

Tak więc dbajmy o siebie, ponieważ zdrowie jest najważniejsze!

Czytany 1141 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.