Polecane artykuły

 • 1

wtorek, 26 marzec 2019 18:05

Szczoteczka do zębów i jej pomocnicy w utrzymaniu higieny jamy ustnej

Jak ważna jest higiena jamy ustnej wie każdy, kto zmagał się z jej problemami i chorobami zębów. Zwykle sama szczoteczka do zębów to za mało, by cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Pomocne w dążeniu do celu są dodatkowe akcesoria takie jak irygatory do przestrzeni międzyzębowych oraz wyciorki do czyszczenia zębów, a także klasyczne nici dentystyczne.

Jaką szczoteczkę wybrać?

Szczoteczka do zębów powinna być odpowiednio dopasowana do jej użytkownika. Obecnie na rynku znajdziemy ogromny wybór, zarówno tych manualnych, jak i elektrycznych czy coraz bardziej modnych sonicznych. Bez względu na to na jaki tryb pracy postawimy, weźmy również pod uwagę miękkość włosia szczoteczki. Wiele osób zmaga się z krwawiącymi dziąsłami - dla nich polecane są te delikatne "Soft". Pamiętajmy także o zachowaniu odpowiedniego czasu szczotkowania zębów - zaleca się około 2 minut intensywnego mycia oraz doborze najlepszej pasty dopasowanej do naszych preferencji. I tutaj również wybór jest szeroki - producenci oferują wybielające, do zębów wrażliwych, a nawet krwawiących dziąseł.

Wyciorki do czyszczenia zębów

Są to małe szczoteczki do czyszczenia, które swoim niewielkim rozmiarem łatwo docierają do przestrzeni między zębami. Wykonane są w różnych rozmiarach i posiadają bardzo poręczny uchwyt dla komfortowego mycia trudno dostępnych powierzchni. Włosie takich szczoteczek jest bardzo elastyczne, a trzon niezwykle trwały, by móc zapewnić dokładne czyszczenie i sprawować swoje funkcje.

Czym jest irygator i jak go używać?

Niemal każdemu z nas podczas mycia zębów najwięcej problemów stwarzają ciasne przestrzenie międzyzębowe, do których zwykła szczoteczka do zębów ma problem z dotarciem. Tu z pomocą przychodzą specjalne irygatory elektryczne przygotowane po to, by wypłukiwać te kłopotliwe miejsca strumieniem wody. To urządzenie to doskonałe dopełnienie pielęgnacji całej jamy ustnej, dodatkowo może sprawować funkcję masażera dla dziąseł, zapobiegają ich krwawieniom. Wypłukuje resztki jedzenia strumieniem, który można samodzielnie regulować za pomocą specjalnego pokrętła/przycisku. Sami zatem dobieramy moc czyszczenia przestrzeni międzyzębowych - to bardzo komfortowy sposób na pozbycie się kłopotliwego problemu.

Wsparcie higieny jamy ustnej

Klasyczna szczoteczka do zębów i akcesoria wspomagające czyszczenie przestrzeni między zębami to nie wszystko by utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej. Należy pamiętać także o odpowiednich kosmetykach do pielęgnacji takich jak pasty, płukanki itp. oraz regularnych profilaktycznych wizytach u stomatologa. Taki kompleks działań pozwoli na zachowanie zdrowego i pięknego uśmiechu na długo.

Czytany 15 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Samoopalacze - jak je stosować by mieć piękną opaleniznę? Samoopalacze - jak je stosować by mieć piękną opaleniznę?

  Dobrze zaaplikowany samoopalacz pozwala uzyskać efekt naturalnej opalenizny bez potrzeby zażywania kilkugodzinnych kąpieli słonecznych i narażania skóry na szkodliwe działania promieni UV. Czym są te kosmetyki, jaki rodzaj wybrać i jak je stosować aby osiągnąć zadowalający rezultat?

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.