Polecane artykuły

 • 1
wtorek, 26 marzec 2019 19:05

Szczoteczka do zębów i jej pomocnicy w utrzymaniu higieny jamy ustnej

Jak ważna jest higiena jamy ustnej wie każdy, kto zmagał się z jej problemami i chorobami zębów. Zwykle sama szczoteczka do zębów to za mało, by cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Pomocne w dążeniu do celu są dodatkowe akcesoria takie jak irygatory do przestrzeni międzyzębowych oraz wyciorki do czyszczenia zębów, a także klasyczne nici dentystyczne.

Jaką szczoteczkę wybrać?

Szczoteczka do zębów powinna być odpowiednio dopasowana do jej użytkownika. Obecnie na rynku znajdziemy ogromny wybór, zarówno tych manualnych, jak i elektrycznych czy coraz bardziej modnych sonicznych. Bez względu na to na jaki tryb pracy postawimy, weźmy również pod uwagę miękkość włosia szczoteczki. Wiele osób zmaga się z krwawiącymi dziąsłami - dla nich polecane są te delikatne "Soft". Pamiętajmy także o zachowaniu odpowiedniego czasu szczotkowania zębów - zaleca się około 2 minut intensywnego mycia oraz doborze najlepszej pasty dopasowanej do naszych preferencji. I tutaj również wybór jest szeroki - producenci oferują wybielające, do zębów wrażliwych, a nawet krwawiących dziąseł.

Wyciorki do czyszczenia zębów

Są to małe szczoteczki do czyszczenia, które swoim niewielkim rozmiarem łatwo docierają do przestrzeni między zębami. Wykonane są w różnych rozmiarach i posiadają bardzo poręczny uchwyt dla komfortowego mycia trudno dostępnych powierzchni. Włosie takich szczoteczek jest bardzo elastyczne, a trzon niezwykle trwały, by móc zapewnić dokładne czyszczenie i sprawować swoje funkcje.

Czym jest irygator i jak go używać?

Niemal każdemu z nas podczas mycia zębów najwięcej problemów stwarzają ciasne przestrzenie międzyzębowe, do których zwykła szczoteczka do zębów ma problem z dotarciem. Tu z pomocą przychodzą specjalne irygatory elektryczne przygotowane po to, by wypłukiwać te kłopotliwe miejsca strumieniem wody. To urządzenie to doskonałe dopełnienie pielęgnacji całej jamy ustnej, dodatkowo może sprawować funkcję masażera dla dziąseł, zapobiegają ich krwawieniom. Wypłukuje resztki jedzenia strumieniem, który można samodzielnie regulować za pomocą specjalnego pokrętła/przycisku. Sami zatem dobieramy moc czyszczenia przestrzeni międzyzębowych - to bardzo komfortowy sposób na pozbycie się kłopotliwego problemu.

Wsparcie higieny jamy ustnej

Klasyczna szczoteczka do zębów i akcesoria wspomagające czyszczenie przestrzeni między zębami to nie wszystko by utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej. Należy pamiętać także o odpowiednich kosmetykach do pielęgnacji takich jak pasty, płukanki itp. oraz regularnych profilaktycznych wizytach u stomatologa. Taki kompleks działań pozwoli na zachowanie zdrowego i pięknego uśmiechu na długo.

Czytany 85 razy

Artykuły powiązane

 • Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja? Czy szczoteczki manualne do zębów to dobra opcja?

  Tradycyjne szczoteczki do zębów, czyli inaczej szczoteczki manualne, mimo upływu lat nie tracą zainteresowania wśród ludzi. Choć z biegiem czasu na rynku pojawia się coraz to więcej modeli szczoteczek elektrycznych i innych to jednak szczoteczki tradycyjne takie, jak chociażby curaprox 5460 cieszą się nadal sporym zainteresowaniem.

 • O co kobiety dbają najbardziej? O co kobiety dbają najbardziej?

  Uważa się, iż panowie nie poświęcają zbyt wiele uwagi na swój własny wygląd, jednak tak naprawdę kobiety nie są od nich lepsze w tej kwestii. Jednak wśród tych dbających o siebie można wyszczególnić pewne rzeczy, o które dbają najbardziej. Oczywiście są w tym gronie kosmetyki niezbędne do makijażu (np. 4 lashes), preparaty do włosów, a także buty. Co jeszcze?

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.