Polecane artykuły

 • 1

niedziela, 29 grudzień 2013 18:56

Stres, a ból brzucha

Ranigast Max Ranigast Max

Codziennie przeżywamy bardziej lub mniej stresujące chwile. Zebranie w pracy, nagłe wypadki lub wezwanie do szkoły dziecka. Są to niewielkie trudności dnia dzisiejszego, lecz mogą przynieść wiele problemów. Znasz to uczucie, kiedy nagle musisz biec do toalety, świdrujący ból nie daje o sobie zapomnieć, a mrowienie doprowadza do szału? Skąd się bierze ten rodzaj bólu oraz jak poradzić sobie z nieprzyjemnym skutkiem stresu? 

 Ból brzucha na tle nerwowym to częsta przypadłość głównie kobiet. Szacuje się, że dotyka on co trzecią Polkę. Wydawałoby się, że stres nie ma nic wspólnego z żołądkiem. To błąd! Brzuch to po mózgu najbardziej unerwiona część ciała. Odbierane przez niego bodźce mogą drażnić nerwy. Przyspiesza to perystaltykę jelit, powoduje bóle brzucha i biegunki. Na żołądek oddziałowuje nie tylko stan ducha. Kiedy napięty plan dnia zmusza Cię do jedzenia w pośpiechu, nie przeżuwasz pokarmu dobrze i połykasz go razem z powietrzem. To powoduje zbieranie się gazów w jelitach. 

Jeśli chodzi o pomoc w razie bólu, należy działać natychmiast. Pomogą środki dostępne bez recepty: 

-na ból krople żołądkowe z pabialginą 

-na biegunkę Carbo activ lub Smecta

-na zaparcia Alax 

-na zgagę i wzdęcia Ranigast

Jeśli mimo stosowania środków ból w ciągu 2-3 dni nie minie, konieczna będzie wizyta u specjalisty. Polecam również odprężający masaż, który z chęcią wykona nasz mężczyzna, a wtedy żadne tabletki nie będą już potrzebne. 

 

 

Czytany 1067 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.