Polecane artykuły

  • 1

niedziela, 29 grudzień 2013 19:56

Stres, a ból brzucha

Ranigast Max Ranigast Max

Codziennie przeżywamy bardziej lub mniej stresujące chwile. Zebranie w pracy, nagłe wypadki lub wezwanie do szkoły dziecka. Są to niewielkie trudności dnia dzisiejszego, lecz mogą przynieść wiele problemów. Znasz to uczucie, kiedy nagle musisz biec do toalety, świdrujący ból nie daje o sobie zapomnieć, a mrowienie doprowadza do szału? Skąd się bierze ten rodzaj bólu oraz jak poradzić sobie z nieprzyjemnym skutkiem stresu? 

 Ból brzucha na tle nerwowym to częsta przypadłość głównie kobiet. Szacuje się, że dotyka on co trzecią Polkę. Wydawałoby się, że stres nie ma nic wspólnego z żołądkiem. To błąd! Brzuch to po mózgu najbardziej unerwiona część ciała. Odbierane przez niego bodźce mogą drażnić nerwy. Przyspiesza to perystaltykę jelit, powoduje bóle brzucha i biegunki. Na żołądek oddziałowuje nie tylko stan ducha. Kiedy napięty plan dnia zmusza Cię do jedzenia w pośpiechu, nie przeżuwasz pokarmu dobrze i połykasz go razem z powietrzem. To powoduje zbieranie się gazów w jelitach. 

Jeśli chodzi o pomoc w razie bólu, należy działać natychmiast. Pomogą środki dostępne bez recepty: 

-na ból krople żołądkowe z pabialginą 

-na biegunkę Carbo activ lub Smecta

-na zaparcia Alax 

-na zgagę i wzdęcia Ranigast

Jeśli mimo stosowania środków ból w ciągu 2-3 dni nie minie, konieczna będzie wizyta u specjalisty. Polecam również odprężający masaż, który z chęcią wykona nasz mężczyzna, a wtedy żadne tabletki nie będą już potrzebne. 

 

 

Czytany 1089 razy

Artykuły powiązane