Polecane artykuły

 • 1

niedziela, 29 grudzień 2013 19:56

Stres, a ból brzucha

Ranigast Max Ranigast Max

Codziennie przeżywamy bardziej lub mniej stresujące chwile. Zebranie w pracy, nagłe wypadki lub wezwanie do szkoły dziecka. Są to niewielkie trudności dnia dzisiejszego, lecz mogą przynieść wiele problemów. Znasz to uczucie, kiedy nagle musisz biec do toalety, świdrujący ból nie daje o sobie zapomnieć, a mrowienie doprowadza do szału? Skąd się bierze ten rodzaj bólu oraz jak poradzić sobie z nieprzyjemnym skutkiem stresu? 

 Ból brzucha na tle nerwowym to częsta przypadłość głównie kobiet. Szacuje się, że dotyka on co trzecią Polkę. Wydawałoby się, że stres nie ma nic wspólnego z żołądkiem. To błąd! Brzuch to po mózgu najbardziej unerwiona część ciała. Odbierane przez niego bodźce mogą drażnić nerwy. Przyspiesza to perystaltykę jelit, powoduje bóle brzucha i biegunki. Na żołądek oddziałowuje nie tylko stan ducha. Kiedy napięty plan dnia zmusza Cię do jedzenia w pośpiechu, nie przeżuwasz pokarmu dobrze i połykasz go razem z powietrzem. To powoduje zbieranie się gazów w jelitach. 

Jeśli chodzi o pomoc w razie bólu, należy działać natychmiast. Pomogą środki dostępne bez recepty: 

-na ból krople żołądkowe z pabialginą 

-na biegunkę Carbo activ lub Smecta

-na zaparcia Alax 

-na zgagę i wzdęcia Ranigast

Jeśli mimo stosowania środków ból w ciągu 2-3 dni nie minie, konieczna będzie wizyta u specjalisty. Polecam również odprężający masaż, który z chęcią wykona nasz mężczyzna, a wtedy żadne tabletki nie będą już potrzebne. 

 

 

Czytany 1104 razy

Artykuły powiązane

 • Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy? Czym jest kolka niemowlęca? Jakie są jej objawy?

  Twoje dziecko nieustannie płacze i nie wiesz, co może mu dolegać? Być może to kolka niemowlęca, która przytrafia się bardzo często u tak małych dzieci. Dolegliwości z nią związane są bardzo dokuczliwe i w tym czasie trudno ukoić dziecko. Czym właściwie jest kolka niemowlęca i jakie są jej objawy?

 • Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu Poznaj najnowsze możliwości zakresu korekty wad zgryzu

  Marzy Ci się idealny uśmiech, ale nie chcesz nosić aparatu ortodontycznego ze względów estetycznych? Współczesna ortodoncja wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Dzisiejsze możliwości w zakresie leczenia wad zgryzu pozwalają przejść przez cały proces w sposób bezbolesny i niewidoczny dla otoczenia.

 • Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź! Jakie produkty mają niski ładunek glikemiczny? Sprawdź!

  Chcesz nauczyć się, jak dobierać odpowiednie produkty spożywcze w swojej diecie? W takim przypadku warto zapoznać się z definicją ładunku glikemicznego!

 • Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu Wrastający paznokieć nie straszny podologom we Wrocławiu

  Odczuwasz dyskomfort przy chodzeniu? Masz uczucie, że coś Cię kłuje lub uwiera w palec? Jeżeli nie wiesz co z tym zrobić, a ból się nasila, zwróć się po pomoc do wrocławskich podologów. Całkiem możliwe że problemem jest wrastający paznokieć.Jakie są przyczyny wrastania paznokcia?

 • Zdrowie rodem z Kanady Zdrowie rodem z Kanady

  Naprawdę niewiele rzeczy na naszym pięknym Świecie są bardziej typowe dla Kanady niż złocisty syrop klonowy.