Polecane artykuły

 • 1

niedziela, 29 grudzień 2013 18:56

Stres, a ból brzucha

Ranigast Max Ranigast Max

Codziennie przeżywamy bardziej lub mniej stresujące chwile. Zebranie w pracy, nagłe wypadki lub wezwanie do szkoły dziecka. Są to niewielkie trudności dnia dzisiejszego, lecz mogą przynieść wiele problemów. Znasz to uczucie, kiedy nagle musisz biec do toalety, świdrujący ból nie daje o sobie zapomnieć, a mrowienie doprowadza do szału? Skąd się bierze ten rodzaj bólu oraz jak poradzić sobie z nieprzyjemnym skutkiem stresu? 

 Ból brzucha na tle nerwowym to częsta przypadłość głównie kobiet. Szacuje się, że dotyka on co trzecią Polkę. Wydawałoby się, że stres nie ma nic wspólnego z żołądkiem. To błąd! Brzuch to po mózgu najbardziej unerwiona część ciała. Odbierane przez niego bodźce mogą drażnić nerwy. Przyspiesza to perystaltykę jelit, powoduje bóle brzucha i biegunki. Na żołądek oddziałowuje nie tylko stan ducha. Kiedy napięty plan dnia zmusza Cię do jedzenia w pośpiechu, nie przeżuwasz pokarmu dobrze i połykasz go razem z powietrzem. To powoduje zbieranie się gazów w jelitach. 

Jeśli chodzi o pomoc w razie bólu, należy działać natychmiast. Pomogą środki dostępne bez recepty: 

-na ból krople żołądkowe z pabialginą 

-na biegunkę Carbo activ lub Smecta

-na zaparcia Alax 

-na zgagę i wzdęcia Ranigast

Jeśli mimo stosowania środków ból w ciągu 2-3 dni nie minie, konieczna będzie wizyta u specjalisty. Polecam również odprężający masaż, który z chęcią wykona nasz mężczyzna, a wtedy żadne tabletki nie będą już potrzebne. 

 

 

Czytany 1055 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?