niedziela, 29 grudzień 2013 20:03

Jak zaciągnąć mężczyznę do lekarza?

Mężczyzna u lekarza Mężczyzna u lekarza Fot. Flickr

Badania profilaktyczne. Każdy z nas powinien je wykonywać co najmniej raz na rok lub pół roku w zależności, co jest badane i w jakim wieku. Kobiety owszem, badają się, są świadome siebie. Ale mężczyźni... Słowo "lekarz" wprawia ich w osłupienie, a oddech nagle przyspiesza. Jak przekonać mężczyznę do profilaktycznych badań? 

Pierwszym i dosyć skutecznym sposobem jest powiedzenie wprost: kocham Cię i jesteś mi potrzebny. Mężczyzna, który czuje się ważny, potrzebny i kochany będzie chętniej się badał. Odpowiedzialność, której jest świadomy i stale uświadamiany wewnętrznie każe mu dbać nie tylko o rodzinę ale i o samego siebie. Jeśli nasz ukochany poczuje, że dbając o siebie, dba również o nas, pójdzie do lekarza chętniej. 

Drugim sposobem jest powiedzenie o swoich emocjach. Płacz i szantaż się tu nie sprawdzą, ale otwarte powiedzenie o swoich obawach i troskach o Jego zdrowie powinno przynieść pożądane efekty.

Trzeci sposób to tzw."sojusz". Warto udać się do znajomych lub przyjaciół partnera po cenne informacje. Z całą pewnością będą chcieli pomóc i podpowiedzą skuteczny sposób perswazji. Namówienie innych członków rodziny do wspierania taty, syna też jest całkiem dobrym pomysłem.

Ostatnia i najważniejsza w całym procesie jest... Konsekwencja! Jeśli raz zaczniemy namawiać partnera do badań, nie odpuszczajmy. Mówmy wprost: "Powtarzam to bez końca bo Cię kocham. Nie odpuszczę, dopóki się nie zbadasz".

Nie czekajmy, aż będzie za późno. Zadbajmy o nasze szczęście i zdrowie od zaraz. Warto! 

 

 

 

Czytany 1069 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.