Polecane artykuły

 • 1

niedziela, 29 grudzień 2013 19:03

Jak zaciągnąć mężczyznę do lekarza?

Mężczyzna u lekarza Mężczyzna u lekarza Fot. Flickr

Badania profilaktyczne. Każdy z nas powinien je wykonywać co najmniej raz na rok lub pół roku w zależności, co jest badane i w jakim wieku. Kobiety owszem, badają się, są świadome siebie. Ale mężczyźni... Słowo "lekarz" wprawia ich w osłupienie, a oddech nagle przyspiesza. Jak przekonać mężczyznę do profilaktycznych badań? 

Pierwszym i dosyć skutecznym sposobem jest powiedzenie wprost: kocham Cię i jesteś mi potrzebny. Mężczyzna, który czuje się ważny, potrzebny i kochany będzie chętniej się badał. Odpowiedzialność, której jest świadomy i stale uświadamiany wewnętrznie każe mu dbać nie tylko o rodzinę ale i o samego siebie. Jeśli nasz ukochany poczuje, że dbając o siebie, dba również o nas, pójdzie do lekarza chętniej. 

Drugim sposobem jest powiedzenie o swoich emocjach. Płacz i szantaż się tu nie sprawdzą, ale otwarte powiedzenie o swoich obawach i troskach o Jego zdrowie powinno przynieść pożądane efekty.

Trzeci sposób to tzw."sojusz". Warto udać się do znajomych lub przyjaciół partnera po cenne informacje. Z całą pewnością będą chcieli pomóc i podpowiedzą skuteczny sposób perswazji. Namówienie innych członków rodziny do wspierania taty, syna też jest całkiem dobrym pomysłem.

Ostatnia i najważniejsza w całym procesie jest... Konsekwencja! Jeśli raz zaczniemy namawiać partnera do badań, nie odpuszczajmy. Mówmy wprost: "Powtarzam to bez końca bo Cię kocham. Nie odpuszczę, dopóki się nie zbadasz".

Nie czekajmy, aż będzie za późno. Zadbajmy o nasze szczęście i zdrowie od zaraz. Warto! 

 

 

 

Czytany 975 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.

 • Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka Prozdrowotne właściwości oleju z wiesiołka

  Prozdrowotnych właściwości oleju z wiesiołka nie sposób zliczyć, jednakże jedno jest pewne: to wyjątkowy produkt dla utrzymania zdrowia wszystkich kobiet! Poznajmy bliżej właściwości oraz zastosowanie oleju z wiesiołka, ponieważ jego włączenie do codziennej rutyny bez wątpienia przyniesie każdemu z nas wiele korzyści.