Polecane artykuły

 • 1

niedziela, 29 grudzień 2013 19:03

Jak zaciągnąć mężczyznę do lekarza?

Mężczyzna u lekarza Mężczyzna u lekarza Fot. Flickr

Badania profilaktyczne. Każdy z nas powinien je wykonywać co najmniej raz na rok lub pół roku w zależności, co jest badane i w jakim wieku. Kobiety owszem, badają się, są świadome siebie. Ale mężczyźni... Słowo "lekarz" wprawia ich w osłupienie, a oddech nagle przyspiesza. Jak przekonać mężczyznę do profilaktycznych badań? 

Pierwszym i dosyć skutecznym sposobem jest powiedzenie wprost: kocham Cię i jesteś mi potrzebny. Mężczyzna, który czuje się ważny, potrzebny i kochany będzie chętniej się badał. Odpowiedzialność, której jest świadomy i stale uświadamiany wewnętrznie każe mu dbać nie tylko o rodzinę ale i o samego siebie. Jeśli nasz ukochany poczuje, że dbając o siebie, dba również o nas, pójdzie do lekarza chętniej. 

Drugim sposobem jest powiedzenie o swoich emocjach. Płacz i szantaż się tu nie sprawdzą, ale otwarte powiedzenie o swoich obawach i troskach o Jego zdrowie powinno przynieść pożądane efekty.

Trzeci sposób to tzw."sojusz". Warto udać się do znajomych lub przyjaciół partnera po cenne informacje. Z całą pewnością będą chcieli pomóc i podpowiedzą skuteczny sposób perswazji. Namówienie innych członków rodziny do wspierania taty, syna też jest całkiem dobrym pomysłem.

Ostatnia i najważniejsza w całym procesie jest... Konsekwencja! Jeśli raz zaczniemy namawiać partnera do badań, nie odpuszczajmy. Mówmy wprost: "Powtarzam to bez końca bo Cię kocham. Nie odpuszczę, dopóki się nie zbadasz".

Nie czekajmy, aż będzie za późno. Zadbajmy o nasze szczęście i zdrowie od zaraz. Warto! 

 

 

 

Czytany 968 razy

Artykuły powiązane

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.

 • Jak nauczyć niemowlę pić z butelki? Jak nauczyć niemowlę pić z butelki?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dziecko powinno być karmione mlekiem matki wyłącznie w sposób naturalny do 6 miesiąca życia. Jednakże w niektórych przypadkach, związanych czy to z uwarunkowaniami zdrowotnymi, czy też wynikającymi przykładowo z konieczności podjęcia pracy, nauki przez kobietę zachodzi potrzeba zrezygnowania z karmienia piersią i zamiany na butelkę. Jak w bezpieczny i łagodny sposób przyzwyczaić maluszka do picia z butelki?

 • Wiosenne wzmocnienie Wiosenne wzmocnienie

  Transmisja na żywo offline na: https://youtube.com/Invexremedies

 • Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek! Poznaj smak bezglutenowych placuszków bananowych! Przepis bez jajek!

  Masz ochotę na pożywne śniadanie? A może chcesz zabrać ze sobą do szkoły, pracy lub na uczelnię przekąskę, która nasyci Cię, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie Twoich założeń dietetycznych?