czwartek, 22 listopad 2018 13:55

Spalacze tłuszczu – co warto o nich wiedzieć?

W dobie, gdy pragniemy dbać o swoją sylwetkę i szukamy skutecznych sposobów na walkę z nadprogramowymi kilogramami, kuszą różnorodne produkty mające na celu wspomagać osiąganie powyższych celów. Pośród nich są spalacze tłuszczu. Czy faktycznie warte uwagi?

 

Suplementacja, a spalacze tłuszczu

Suplementacja, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie wspomagać, a nie zastępować. Próbując uporać się ze zbędnymi kilogramami, powrócić do dawnej sylwetki, chętnie sięgamy po produkty, które intensyfikują podejmowane działania. Wśród nich są spalacze tłuszczu, produkty wykazujące działanie dwupłaszczyznowe.

Z jednej strony spalacze tłuszczu mają za zadanie zwiększać intensywność procesu termogenezy. Co za tym idzie, wytwarzana jest znaczna ilość ciepła, która z kolei staje się źródłem energii dla organizmu. Taki efekt związany jest z pobudzaniem wydzielania katecholamin. Drugi kierunek działania obejmuje zwiększenie aktywności psychoruchowej oraz poprawę wydolności.

W produktach, takich jak spalacze tłuszczu, znajdujemy różnego typu substancje, na przykład kofeinę, która redukuje nadmierne zmęczenie, wpływa na poprawę wydolności i daje szansę przeprowadzania cięższych treningów, tym samym sprzyjając większej utracie masy ciała.

Potwierdzone działanie

Badania potwierdzają, że spalacze tłuszczu posiadają odchudzające właściwości. Najkorzystniej na pracę organizmu i procesy odchudzania wpływają te produkty, w których składzie są zawarte, kofeina, katechiny z zielonej herbaty czy pochodząca z czarnego pieprzu kapsaicyna.

Zastosowanie substancji o działaniu termogennym daje możliwość zwiększenia wydatków energetycznych o 3-4%, a nawet do 11% przy regularnym podawaniu.

Rozsądne stosowanie

Choć spalacze tłuszczu ewidentnie są w stanie wspomóc odchudzanie i wykazują korzystne działanie względem zmniejszania ilości tkanki tłuszczowej, nie mogą być stosowane zamiast treningów czy zdrowej diety. Ich zadaniem jest spotęgowanie efektów podejmowanych działań odchudzających. Samodzielnie stosowane, mogą co najwyżej przynieść mizerne efekty.

Czytany 409 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.