Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 22 listopad 2018 12:55

Spalacze tłuszczu – co warto o nich wiedzieć?

W dobie, gdy pragniemy dbać o swoją sylwetkę i szukamy skutecznych sposobów na walkę z nadprogramowymi kilogramami, kuszą różnorodne produkty mające na celu wspomagać osiąganie powyższych celów. Pośród nich są spalacze tłuszczu. Czy faktycznie warte uwagi?

 

Suplementacja, a spalacze tłuszczu

Suplementacja, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie wspomagać, a nie zastępować. Próbując uporać się ze zbędnymi kilogramami, powrócić do dawnej sylwetki, chętnie sięgamy po produkty, które intensyfikują podejmowane działania. Wśród nich są spalacze tłuszczu, produkty wykazujące działanie dwupłaszczyznowe.

Z jednej strony spalacze tłuszczu mają za zadanie zwiększać intensywność procesu termogenezy. Co za tym idzie, wytwarzana jest znaczna ilość ciepła, która z kolei staje się źródłem energii dla organizmu. Taki efekt związany jest z pobudzaniem wydzielania katecholamin. Drugi kierunek działania obejmuje zwiększenie aktywności psychoruchowej oraz poprawę wydolności.

W produktach, takich jak spalacze tłuszczu, znajdujemy różnego typu substancje, na przykład kofeinę, która redukuje nadmierne zmęczenie, wpływa na poprawę wydolności i daje szansę przeprowadzania cięższych treningów, tym samym sprzyjając większej utracie masy ciała.

Potwierdzone działanie

Badania potwierdzają, że spalacze tłuszczu posiadają odchudzające właściwości. Najkorzystniej na pracę organizmu i procesy odchudzania wpływają te produkty, w których składzie są zawarte, kofeina, katechiny z zielonej herbaty czy pochodząca z czarnego pieprzu kapsaicyna.

Zastosowanie substancji o działaniu termogennym daje możliwość zwiększenia wydatków energetycznych o 3-4%, a nawet do 11% przy regularnym podawaniu.

Rozsądne stosowanie

Choć spalacze tłuszczu ewidentnie są w stanie wspomóc odchudzanie i wykazują korzystne działanie względem zmniejszania ilości tkanki tłuszczowej, nie mogą być stosowane zamiast treningów czy zdrowej diety. Ich zadaniem jest spotęgowanie efektów podejmowanych działań odchudzających. Samodzielnie stosowane, mogą co najwyżej przynieść mizerne efekty.

Czytany 172 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Samoopalacze - jak je stosować by mieć piękną opaleniznę? Samoopalacze - jak je stosować by mieć piękną opaleniznę?

  Dobrze zaaplikowany samoopalacz pozwala uzyskać efekt naturalnej opalenizny bez potrzeby zażywania kilkugodzinnych kąpieli słonecznych i narażania skóry na szkodliwe działania promieni UV. Czym są te kosmetyki, jaki rodzaj wybrać i jak je stosować aby osiągnąć zadowalający rezultat?

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.