Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 22 listopad 2018 12:55

Spalacze tłuszczu – co warto o nich wiedzieć?

W dobie, gdy pragniemy dbać o swoją sylwetkę i szukamy skutecznych sposobów na walkę z nadprogramowymi kilogramami, kuszą różnorodne produkty mające na celu wspomagać osiąganie powyższych celów. Pośród nich są spalacze tłuszczu. Czy faktycznie warte uwagi?

 

Suplementacja, a spalacze tłuszczu

Suplementacja, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie wspomagać, a nie zastępować. Próbując uporać się ze zbędnymi kilogramami, powrócić do dawnej sylwetki, chętnie sięgamy po produkty, które intensyfikują podejmowane działania. Wśród nich są spalacze tłuszczu, produkty wykazujące działanie dwupłaszczyznowe.

Z jednej strony spalacze tłuszczu mają za zadanie zwiększać intensywność procesu termogenezy. Co za tym idzie, wytwarzana jest znaczna ilość ciepła, która z kolei staje się źródłem energii dla organizmu. Taki efekt związany jest z pobudzaniem wydzielania katecholamin. Drugi kierunek działania obejmuje zwiększenie aktywności psychoruchowej oraz poprawę wydolności.

W produktach, takich jak spalacze tłuszczu, znajdujemy różnego typu substancje, na przykład kofeinę, która redukuje nadmierne zmęczenie, wpływa na poprawę wydolności i daje szansę przeprowadzania cięższych treningów, tym samym sprzyjając większej utracie masy ciała.

Potwierdzone działanie

Badania potwierdzają, że spalacze tłuszczu posiadają odchudzające właściwości. Najkorzystniej na pracę organizmu i procesy odchudzania wpływają te produkty, w których składzie są zawarte, kofeina, katechiny z zielonej herbaty czy pochodząca z czarnego pieprzu kapsaicyna.

Zastosowanie substancji o działaniu termogennym daje możliwość zwiększenia wydatków energetycznych o 3-4%, a nawet do 11% przy regularnym podawaniu.

Rozsądne stosowanie

Choć spalacze tłuszczu ewidentnie są w stanie wspomóc odchudzanie i wykazują korzystne działanie względem zmniejszania ilości tkanki tłuszczowej, nie mogą być stosowane zamiast treningów czy zdrowej diety. Ich zadaniem jest spotęgowanie efektów podejmowanych działań odchudzających. Samodzielnie stosowane, mogą co najwyżej przynieść mizerne efekty.

Czytany 161 razy

Artykuły powiązane

 • Problemy skórne w ciąży - rozstępy Problemy skórne w ciąży - rozstępy

  Ciąża to niewątpliwie czas, w którym ciało kobiety zmienia się praktycznie z dnia na dzień. Oczywiście, nie chodzi tylko o powiększający się brzuszek, ale również między innymi o zmiany skórne, które w wielu przypadkach stają się uporczywym problemem. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym pielęgnacja skóry w tym szczególnym czasie jest łatwiejsza i efektywniejsza.

 • Oliwka czy mleczko - co lepsze do pielęgnacji niemowlaka? Oliwka czy mleczko - co lepsze do pielęgnacji niemowlaka?

  Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Skóra małych dzieci jest skłonna do podrażnień, dlatego najlepiej stosować u nich jak najmniej kosmetyków i w miarę możliwości - jak najbardziej naturalne. Zwykle wystarczy kąpiel dziecka w delikatnym płynie, jednak czasami niemowlęta mają skłonności do przesuszonej skóry - wtedy lepiej użyć specjalnych preparatów. Co wtedy wybrać, oliwkę czy mleczko nawilżające?

 • Jak pielęgnować atopową skórę niemowlaka? Jak pielęgnować atopową skórę niemowlaka?

  Atopowe zapalenie skóry (inne nazwy to AZS, egzema) jest przewlekłą chorobą zapalną skóry, związaną z uczuciem silnego świądu. Dzieci są kilkukrotnie bardziej narażone na pojawienie się tego schorzenia niż dorośli. Według statystyk w grupie dzieci choruje 4,7% - 9,2 % osób, natomiast w grupie dorosłych - około 0,9%-1,4 %.

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.