Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 22 listopad 2018 12:53

Sok z aloesu – nie tylko dla smaku

Klasyczna medycyna stosuje wiele znanych od wieków i powszechnie występujących roślin. Niezwykle cenionym, zwłaszcza w Ameryce południowej jest sok z aloesu, który wykazuje wiele pozytywnych oddziaływań. Przyjrzyjmy się jego właściwościom oraz korzyściom wynikającym ze stosowania tego preparatu.

 

Dlaczego warto stosować sok z aloesu?

Rodzin z rodzaju aloes jest ponad 500 – do najpowszechniej stosowanych surowców zielarskich zaliczyć należy jednego przedstawiciela – aloes zwyczajny (aloe vera). Jest on stosowany od setek lat jako naturalny preparat pomagający zwalczać wiele powszechnych dolegliwości. Wykazuje on bardzo wysoką skuteczność w zwalczaniu schorzeń zapalnych skóry, odmrożeń, oparzeń. Początkowo stosowany był w formie okładów na skórę, a w chwili obecnej stosuje się kremy oraz balsamy zawierające naturalny sok z aloesu, który jest bardzo skuteczny w profilaktyce powikłań i leczeniu schorzeń skóry.

Aloes ma także działanie ogólnoustrojowe, co jest przede wszystkim związane z obecnością licznych alkaloidów. Powszechnie znane jest jego działanie przeczyszczające – świetnie sprawdza się w przypadku zaparć oraz zatrucia organizmu różnymi toksynami. Świetnie sprawdza się również w przypadku schorzeń przewodu pokarmowego związanych z trudnościami z trawieniem – ekstrakty aloesu mają udowodnione działanie żółciopędne. Oprócz tego wskazać trzeba na alkaloidy i związki zawarte w aloesie, które powodować mogą między innymi redukcję powikłań sercowo naczyniowych – zwłaszcza w zakresie zaburzeń lipidowych oraz zespołu metabolicznego. Klasyczny sok z aloesu świetnie sprawdza się również w terapii łuszczycy oraz schorzeń atopowych skóry.

W jakiej formie można stosować sok z aloesu?

Formuł na spożywanie soku z aloesu jest naprawdę bardzo wiele. Szczególnie wiele uwagi warto poświęcić choćby naturalnemu sokowi, który zawiera najwięcej substancji aktywnych i jest bardzo prosty w spożywaniu. Dla osób nietolerujących smaku aloesu, istnieje możliwość spożywania go również w formie prostych do połknięcia kapsułek. Dzieci, kobiety w ciąży oraz osoby chorujące m.in. na hemoroidy nie powinny stosować aloesu – głównie ze względu na wysokie ryzyko wystąpienia działania przeczyszczającego. Do rzadkich działań niepożądanych należy zaliczyć pokrzywki, obrzęki oraz reakcje alergiczne na składniki ekstraktu aloesu – zdarzają się one jednakowoż bardzo rzadko i nie są problemem w ogólnej populacji. Warto o tym pamiętać i chętnie stosować te preparaty, które naprawdę pozytywnie wpływają na nasze zdrowie!

Czytany 165 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Samoopalacze - jak je stosować by mieć piękną opaleniznę? Samoopalacze - jak je stosować by mieć piękną opaleniznę?

  Dobrze zaaplikowany samoopalacz pozwala uzyskać efekt naturalnej opalenizny bez potrzeby zażywania kilkugodzinnych kąpieli słonecznych i narażania skóry na szkodliwe działania promieni UV. Czym są te kosmetyki, jaki rodzaj wybrać i jak je stosować aby osiągnąć zadowalający rezultat?

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.