Polecane artykuły

  • 1

czwartek, 19 kwiecień 2018 17:40

Skuteczne metody rzucania palenia

Papierosy są dziś postrzegane jako spiritus movens wielu problemów zdrowotnych. Dlatego świadomi palacze ze wszystkich sił walczą z nałogiem. Niestety sama silna wola to za mało. Dlatego istnieją produkty, ułatwiające rzucenie palenia. Jakie jest działanie preparatów takich jak Nicorette Spray i jaka jest ich cena?

 

Obecnie w aptekach można znaleźć kilka preparatów ułatwiających pozbycie się nałogu. Występują one w formie tabletek czy gum d żucia, plastrów, a nawet areozoli. Wszystkie wspomniane środki określane są mianem Nikotynowej Terapii Zastępczej (NTZ). Jej celem jest dostarczanie do organizmu określonej ilości nikotyny i wyuczenie palacza nowych nawyków. Badania wskazują, że Nikotynowa Terapia Zastępcza zwiększa trzykrotnie prawdopodobieństwo rzucenia palenia. Stosowanie NTZ wiąże się oczywiście z kosztami, ale również z pewnymi utrudnieniami. Zazwyczaj trwa ona przez sześć do dwunastu tygodni. Wydaje się, że najmniej uciążliwe jest stosowanie preparatów w areozolu, np.Nicorette Spray Cena; jest w tym przypadku adekwatna do skuteczności. Nie musimy naklejać żadnych plastrów, łykać tabletek czy żuć gum. Szczególnie ta ostatnia czynność może być postrzegana jako nieelegancka.

Stosując Nicorette Spray za niewielką cenę, otrzymujemy maleńki pojemniczek, który mieści się nawet w małej kieszonce. Zaletą stosowania tego typu NTZ to przede wszystkim szybkie działanie substancji. Po około minucie palacz odczuwa ulgę. Ponadto preparat ten odświeża oddech. Cena Nicorette Spray za opakowanie to około 38 złotych. Koszty terapii, która trwa od sześciu do dwunastu tygodni, wydają się dla niektórych dość wysokie, jednak nie da się chyba wycenić własnego zdrowia.

Stosując wspomniany areozol należy pamiętać, że nie wolno przekraczać określonej ilości dawek, ponadto jeśli palacz przeszedł udar czy zawał serca, nie może podjąć wspomnianej terapii. Substancja ta musi być stosowana zgodnie z zaleceniami producenta, tylko wtedy będzie bezpieczna.

Czytany 192 razy

Artykuły powiązane