Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 19 kwiecień 2018 15:40

Skuteczne metody rzucania palenia

Papierosy są dziś postrzegane jako spiritus movens wielu problemów zdrowotnych. Dlatego świadomi palacze ze wszystkich sił walczą z nałogiem. Niestety sama silna wola to za mało. Dlatego istnieją produkty, ułatwiające rzucenie palenia. Jakie jest działanie preparatów takich jak Nicorette Spray i jaka jest ich cena?

 

Obecnie w aptekach można znaleźć kilka preparatów ułatwiających pozbycie się nałogu. Występują one w formie tabletek czy gum d żucia, plastrów, a nawet areozoli. Wszystkie wspomniane środki określane są mianem Nikotynowej Terapii Zastępczej (NTZ). Jej celem jest dostarczanie do organizmu określonej ilości nikotyny i wyuczenie palacza nowych nawyków. Badania wskazują, że Nikotynowa Terapia Zastępcza zwiększa trzykrotnie prawdopodobieństwo rzucenia palenia. Stosowanie NTZ wiąże się oczywiście z kosztami, ale również z pewnymi utrudnieniami. Zazwyczaj trwa ona przez sześć do dwunastu tygodni. Wydaje się, że najmniej uciążliwe jest stosowanie preparatów w areozolu, np.Nicorette Spray Cena; jest w tym przypadku adekwatna do skuteczności. Nie musimy naklejać żadnych plastrów, łykać tabletek czy żuć gum. Szczególnie ta ostatnia czynność może być postrzegana jako nieelegancka.

Stosując Nicorette Spray za niewielką cenę, otrzymujemy maleńki pojemniczek, który mieści się nawet w małej kieszonce. Zaletą stosowania tego typu NTZ to przede wszystkim szybkie działanie substancji. Po około minucie palacz odczuwa ulgę. Ponadto preparat ten odświeża oddech. Cena Nicorette Spray za opakowanie to około 38 złotych. Koszty terapii, która trwa od sześciu do dwunastu tygodni, wydają się dla niektórych dość wysokie, jednak nie da się chyba wycenić własnego zdrowia.

Stosując wspomniany areozol należy pamiętać, że nie wolno przekraczać określonej ilości dawek, ponadto jeśli palacz przeszedł udar czy zawał serca, nie może podjąć wspomnianej terapii. Substancja ta musi być stosowana zgodnie z zaleceniami producenta, tylko wtedy będzie bezpieczna.

Czytany 160 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Samoopalacze - jak je stosować by mieć piękną opaleniznę? Samoopalacze - jak je stosować by mieć piękną opaleniznę?

  Dobrze zaaplikowany samoopalacz pozwala uzyskać efekt naturalnej opalenizny bez potrzeby zażywania kilkugodzinnych kąpieli słonecznych i narażania skóry na szkodliwe działania promieni UV. Czym są te kosmetyki, jaki rodzaj wybrać i jak je stosować aby osiągnąć zadowalający rezultat?

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.