Polecane artykuły

 • 1
czwartek, 19 kwiecień 2018 17:40

Skuteczne metody rzucania palenia

Papierosy są dziś postrzegane jako spiritus movens wielu problemów zdrowotnych. Dlatego świadomi palacze ze wszystkich sił walczą z nałogiem. Niestety sama silna wola to za mało. Dlatego istnieją produkty, ułatwiające rzucenie palenia. Jakie jest działanie preparatów takich jak Nicorette Spray i jaka jest ich cena?

 

Obecnie w aptekach można znaleźć kilka preparatów ułatwiających pozbycie się nałogu. Występują one w formie tabletek czy gum d żucia, plastrów, a nawet areozoli. Wszystkie wspomniane środki określane są mianem Nikotynowej Terapii Zastępczej (NTZ). Jej celem jest dostarczanie do organizmu określonej ilości nikotyny i wyuczenie palacza nowych nawyków. Badania wskazują, że Nikotynowa Terapia Zastępcza zwiększa trzykrotnie prawdopodobieństwo rzucenia palenia. Stosowanie NTZ wiąże się oczywiście z kosztami, ale również z pewnymi utrudnieniami. Zazwyczaj trwa ona przez sześć do dwunastu tygodni. Wydaje się, że najmniej uciążliwe jest stosowanie preparatów w areozolu, np.Nicorette Spray Cena; jest w tym przypadku adekwatna do skuteczności. Nie musimy naklejać żadnych plastrów, łykać tabletek czy żuć gum. Szczególnie ta ostatnia czynność może być postrzegana jako nieelegancka.

Stosując Nicorette Spray za niewielką cenę, otrzymujemy maleńki pojemniczek, który mieści się nawet w małej kieszonce. Zaletą stosowania tego typu NTZ to przede wszystkim szybkie działanie substancji. Po około minucie palacz odczuwa ulgę. Ponadto preparat ten odświeża oddech. Cena Nicorette Spray za opakowanie to około 38 złotych. Koszty terapii, która trwa od sześciu do dwunastu tygodni, wydają się dla niektórych dość wysokie, jednak nie da się chyba wycenić własnego zdrowia.

Stosując wspomniany areozol należy pamiętać, że nie wolno przekraczać określonej ilości dawek, ponadto jeśli palacz przeszedł udar czy zawał serca, nie może podjąć wspomnianej terapii. Substancja ta musi być stosowana zgodnie z zaleceniami producenta, tylko wtedy będzie bezpieczna.

Czytany 222 razy

Artykuły powiązane

 • O co kobiety dbają najbardziej? O co kobiety dbają najbardziej?

  Uważa się, iż panowie nie poświęcają zbyt wiele uwagi na swój własny wygląd, jednak tak naprawdę kobiety nie są od nich lepsze w tej kwestii. Jednak wśród tych dbających o siebie można wyszczególnić pewne rzeczy, o które dbają najbardziej. Oczywiście są w tym gronie kosmetyki niezbędne do makijażu (np. 4 lashes), preparaty do włosów, a także buty. Co jeszcze?

 • Co na zmęczenie? Co na zmęczenie?

  Regenerująca dieta, sen, aromaterapia, dodające sił napoje, suplementy (np. solgar magnez) to tylko niektóre sposoby na regenerację organizmu, która jest wręcz niezbędna po ciężkim dniu. Poznaj jak działają te sposoby radzenia sobie ze zmęczeniem.

 • Jak poprawić smarowanie stawów? Jak poprawić smarowanie stawów?

  Chód, bieg, a nawet gryzienie – każda z tych czynności angażuje do działania stawy. W momencie, gdy sprawują się one bez zarzutu, rzadko kto zwraca uwagę na ich kondycję. Jednak w sytuacji pogorszenia się ich stanu, samodzielne funkcjonowanie staje się nie lada wyzwaniem.

 • Jak walczyć z żylakami? Jak walczyć z żylakami?

  Jeszcze niedawno pozbycie się żylaków było możliwe jedynie za pomocą poważnej operacji. W obecnych czasach stosuje się mało inwazyjne zabiegi, w których nie korzysta się już ze skalpela, tak więc nie budzą już one tyle grozy. Warto pamiętać, iż żylaki to sprawa, której nie należy bagatelizować, ponieważ są one nie tylko defektem kosmetycznym, ale i objawem choroby, którą powinno się zdiagnozować i leczyć.

 • Jak facet powinien dbać o siebie? Jak facet powinien dbać o siebie?

  Zadbany mężczyzna to taki, który nie tylko jest dobrze ubrany, ale i ładnie pachnie, widać po nim, iż dba o swoją fryzurę i zarost, a także cechuje się nienaganną sylwetką. Przekonania, iż facet powinien pachnieć jak facet, a stylizacja jest tylko dla kobiet już dawno przestały mieć miejsce bytu. Jakie są najlepsze kosmetyki dla mężczyzn? Jak powinni oni dbać o swój wygląd?