Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 19 kwiecień 2018 15:40

Skuteczne metody rzucania palenia

Papierosy są dziś postrzegane jako spiritus movens wielu problemów zdrowotnych. Dlatego świadomi palacze ze wszystkich sił walczą z nałogiem. Niestety sama silna wola to za mało. Dlatego istnieją produkty, ułatwiające rzucenie palenia. Jakie jest działanie preparatów takich jak Nicorette Spray i jaka jest ich cena?

 

Obecnie w aptekach można znaleźć kilka preparatów ułatwiających pozbycie się nałogu. Występują one w formie tabletek czy gum d żucia, plastrów, a nawet areozoli. Wszystkie wspomniane środki określane są mianem Nikotynowej Terapii Zastępczej (NTZ). Jej celem jest dostarczanie do organizmu określonej ilości nikotyny i wyuczenie palacza nowych nawyków. Badania wskazują, że Nikotynowa Terapia Zastępcza zwiększa trzykrotnie prawdopodobieństwo rzucenia palenia. Stosowanie NTZ wiąże się oczywiście z kosztami, ale również z pewnymi utrudnieniami. Zazwyczaj trwa ona przez sześć do dwunastu tygodni. Wydaje się, że najmniej uciążliwe jest stosowanie preparatów w areozolu, np.Nicorette Spray Cena; jest w tym przypadku adekwatna do skuteczności. Nie musimy naklejać żadnych plastrów, łykać tabletek czy żuć gum. Szczególnie ta ostatnia czynność może być postrzegana jako nieelegancka.

Stosując Nicorette Spray za niewielką cenę, otrzymujemy maleńki pojemniczek, który mieści się nawet w małej kieszonce. Zaletą stosowania tego typu NTZ to przede wszystkim szybkie działanie substancji. Po około minucie palacz odczuwa ulgę. Ponadto preparat ten odświeża oddech. Cena Nicorette Spray za opakowanie to około 38 złotych. Koszty terapii, która trwa od sześciu do dwunastu tygodni, wydają się dla niektórych dość wysokie, jednak nie da się chyba wycenić własnego zdrowia.

Stosując wspomniany areozol należy pamiętać, że nie wolno przekraczać określonej ilości dawek, ponadto jeśli palacz przeszedł udar czy zawał serca, nie może podjąć wspomnianej terapii. Substancja ta musi być stosowana zgodnie z zaleceniami producenta, tylko wtedy będzie bezpieczna.

Czytany 151 razy

Artykuły powiązane

 • Problemy skórne w ciąży - rozstępy Problemy skórne w ciąży - rozstępy

  Ciąża to niewątpliwie czas, w którym ciało kobiety zmienia się praktycznie z dnia na dzień. Oczywiście, nie chodzi tylko o powiększający się brzuszek, ale również między innymi o zmiany skórne, które w wielu przypadkach stają się uporczywym problemem. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym pielęgnacja skóry w tym szczególnym czasie jest łatwiejsza i efektywniejsza.

 • Oliwka czy mleczko - co lepsze do pielęgnacji niemowlaka? Oliwka czy mleczko - co lepsze do pielęgnacji niemowlaka?

  Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Skóra małych dzieci jest skłonna do podrażnień, dlatego najlepiej stosować u nich jak najmniej kosmetyków i w miarę możliwości - jak najbardziej naturalne. Zwykle wystarczy kąpiel dziecka w delikatnym płynie, jednak czasami niemowlęta mają skłonności do przesuszonej skóry - wtedy lepiej użyć specjalnych preparatów. Co wtedy wybrać, oliwkę czy mleczko nawilżające?

 • Jak pielęgnować atopową skórę niemowlaka? Jak pielęgnować atopową skórę niemowlaka?

  Atopowe zapalenie skóry (inne nazwy to AZS, egzema) jest przewlekłą chorobą zapalną skóry, związaną z uczuciem silnego świądu. Dzieci są kilkukrotnie bardziej narażone na pojawienie się tego schorzenia niż dorośli. Według statystyk w grupie dzieci choruje 4,7% - 9,2 % osób, natomiast w grupie dorosłych - około 0,9%-1,4 %.

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.