Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 19 kwiecień 2018 15:37

Skuteczne odchudzanie

To pojęcie odmieniane dziś przez wszystkie przypadki przez niemal każdą kobietę i większość mężczyzn. Obowiązujące standardy wskazują jasno, żeby się podobać i akceptować siebie, trzeba dbać o linię. Co w sumie oznacza skuteczne odchudzanie?

 

Definicja skuteczności zdaje się być prosta. Naszym założeniem jest redukcja wagi do żądanego progu. Przyjmujemy zatem, że chcemy schudnąć 20 kilogramów. Podejmujemy zatem działania zmierzające do realizacji planu. Czy wystarczy w tym miejscu postawić kropkę? Czy skuteczność w tym przypadku odniesie się również do utrzymania pozyskanych efektów i braku tzw. efektu jojo?

Przyjęty plan musi zawierać określone punkty. Jego podstawowe elementy to oczywiście dieta, i aktywność fizyczna. Żeby skutecznie zrzucić zbędne kilogramy i nie cierpieć potem, przynajmniej w kwestii kontuzji czy głodu. Należy oddać się w ręce specjalistów. Po pierwsze, dietetyk, który po przeprowadzonym wywiadzie dopasuje plan żywieniowy do naszego stylu życia. Po drugie, trener personalny, powinien dobrać dla nas odpowiednie ćwiczenia i zademonstrować nam poprawność ich wykonywania. Naturalnie, trzeba się też uzbroić w cierpliwość bo nie od razu Kraków zbudowano.

Są oczywiście osoby, którym nie wystarczą tylko dwa wymienione wyżej elementy planu. Ci niecierpliwcy oczekują na szybkie efekty, często bez wysiłku. Tutaj niestety muszę rozczarować wszystkich, którzy liczą na łatwiejszą drogę. Nie ma jej. Można, co prawda wspomóc odchudzanie suplementami hamującymi apetyt i pobudzającymi metabolizm. Jednak jest to tylko wsparcie. Oczywiście, różnorodność preparatów na rynku może przysporzyć kłopotów. Najpopularniejsze to: Green Barley Plus, African Mango czy Calominal . Przed spożyciem należy dokładnie zapoznać się z opisem działania leku.

Czytany 139 razy

Artykuły powiązane

 • Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej Zegar aktywności narządów w medycynie chińskiej

  Umiejętność czytania sygnałów, które wysyła nam organizm, jest bardzo ważna. Nie każdy ją posiada, ale spokojnie i bez problemów można się jej nauczyć. Narzędziem, które przyda się w takiej edukacji, jest np. zegar aktywności narządów.

 • Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie Polska przychodnia Londyn – usługi medyczne na wysokim poziomie

  Do niedawna wśród Polaków przebywających na Wyspach panowało przekonanie, że korzystanie z usług medycznych w Wielkiej Brytanii jest drogie. Co prawda w UK działa publiczna służba zdrowia, ale z powodu długich kolejek do lekarzy specjalistów, wiele osób decyduje się na prywatną opiekę lekarską.

 • Alergia – co pyli wiosną? Alergia – co pyli wiosną?

  Wszyscy cieszymy się wiosną – coraz dłuższymi dniami, wysoką temperaturą i chwilami spędzonymi na świeżym powietrzu. Tak długo wyczekiwana pora roku jest jednak trudnym czasem dla alergików, zwłaszcza tych uczulonych na roślinne alergeny wziewne. Które rośliny mogą wiosną wywoływać objawy alergii? Sprawdzamy!

 • Samoopalacze - jak je stosować by mieć piękną opaleniznę? Samoopalacze - jak je stosować by mieć piękną opaleniznę?

  Dobrze zaaplikowany samoopalacz pozwala uzyskać efekt naturalnej opalenizny bez potrzeby zażywania kilkugodzinnych kąpieli słonecznych i narażania skóry na szkodliwe działania promieni UV. Czym są te kosmetyki, jaki rodzaj wybrać i jak je stosować aby osiągnąć zadowalający rezultat?

 • Cynk - kiedy warto go suplementować? Cynk - kiedy warto go suplementować?

  Po różnego rodzaju suplementy diety coraz to częściej sięgają nie tylko osoby aktywne fizycznie i trenujące zawodowo, ale również Ci, którzy na co dzień ze sportem nie mają styczności. To sprawdzona droga do zdrowia, ponieważ nasz organizm potrzebuje wielu witamin i minerałów, których dzienne zapotrzebowanie nie zawsze jesteśmy w stanie pokryć samą dietą.