Polecane artykuły

 • 1

czwartek, 19 kwiecień 2018 15:37

Skuteczne odchudzanie

To pojęcie odmieniane dziś przez wszystkie przypadki przez niemal każdą kobietę i większość mężczyzn. Obowiązujące standardy wskazują jasno, żeby się podobać i akceptować siebie, trzeba dbać o linię. Co w sumie oznacza skuteczne odchudzanie?

 

Definicja skuteczności zdaje się być prosta. Naszym założeniem jest redukcja wagi do żądanego progu. Przyjmujemy zatem, że chcemy schudnąć 20 kilogramów. Podejmujemy zatem działania zmierzające do realizacji planu. Czy wystarczy w tym miejscu postawić kropkę? Czy skuteczność w tym przypadku odniesie się również do utrzymania pozyskanych efektów i braku tzw. efektu jojo?

Przyjęty plan musi zawierać określone punkty. Jego podstawowe elementy to oczywiście dieta, i aktywność fizyczna. Żeby skutecznie zrzucić zbędne kilogramy i nie cierpieć potem, przynajmniej w kwestii kontuzji czy głodu. Należy oddać się w ręce specjalistów. Po pierwsze, dietetyk, który po przeprowadzonym wywiadzie dopasuje plan żywieniowy do naszego stylu życia. Po drugie, trener personalny, powinien dobrać dla nas odpowiednie ćwiczenia i zademonstrować nam poprawność ich wykonywania. Naturalnie, trzeba się też uzbroić w cierpliwość bo nie od razu Kraków zbudowano.

Są oczywiście osoby, którym nie wystarczą tylko dwa wymienione wyżej elementy planu. Ci niecierpliwcy oczekują na szybkie efekty, często bez wysiłku. Tutaj niestety muszę rozczarować wszystkich, którzy liczą na łatwiejszą drogę. Nie ma jej. Można, co prawda wspomóc odchudzanie suplementami hamującymi apetyt i pobudzającymi metabolizm. Jednak jest to tylko wsparcie. Oczywiście, różnorodność preparatów na rynku może przysporzyć kłopotów. Najpopularniejsze to: Green Barley Plus, African Mango czy Calominal . Przed spożyciem należy dokładnie zapoznać się z opisem działania leku.

Czytany 118 razy

Artykuły powiązane

 • Problemy skórne w ciąży - rozstępy Problemy skórne w ciąży - rozstępy

  Ciąża to niewątpliwie czas, w którym ciało kobiety zmienia się praktycznie z dnia na dzień. Oczywiście, nie chodzi tylko o powiększający się brzuszek, ale również między innymi o zmiany skórne, które w wielu przypadkach stają się uporczywym problemem. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym pielęgnacja skóry w tym szczególnym czasie jest łatwiejsza i efektywniejsza.

 • Oliwka czy mleczko - co lepsze do pielęgnacji niemowlaka? Oliwka czy mleczko - co lepsze do pielęgnacji niemowlaka?

  Skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna i potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Skóra małych dzieci jest skłonna do podrażnień, dlatego najlepiej stosować u nich jak najmniej kosmetyków i w miarę możliwości - jak najbardziej naturalne. Zwykle wystarczy kąpiel dziecka w delikatnym płynie, jednak czasami niemowlęta mają skłonności do przesuszonej skóry - wtedy lepiej użyć specjalnych preparatów. Co wtedy wybrać, oliwkę czy mleczko nawilżające?

 • Jak pielęgnować atopową skórę niemowlaka? Jak pielęgnować atopową skórę niemowlaka?

  Atopowe zapalenie skóry (inne nazwy to AZS, egzema) jest przewlekłą chorobą zapalną skóry, związaną z uczuciem silnego świądu. Dzieci są kilkukrotnie bardziej narażone na pojawienie się tego schorzenia niż dorośli. Według statystyk w grupie dzieci choruje 4,7% - 9,2 % osób, natomiast w grupie dorosłych - około 0,9%-1,4 %.

 • Rękawice lateksowe a objawy uczulenia Rękawice lateksowe a objawy uczulenia

  Lateks jest uniwersalnym materiałem, wykorzystywanym przede wszystkim przez pracowników służby zdrowia, dlatego też to u nich objawy alergii są najczęstsze. Czynnikiem powodującym uczulenia są rękawice lateksowe stosowane w placówkach zdrowotnych, jednakże reakcja alergiczna może wystąpić także przy kontakcie z prezerwatywami. Co niebezpiecznego kryje się w tym materiale oraz jak rozpoznać pierwsze objawy uczulenia na lateks?

 • Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe? Jak prawidłowo oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

  Codzienna higiena jamy ustnej to obowiązkowa czynność wykonywana przez wszystkich z nas każdego dnia. Jednakże zwykłe szczotkowanie zębów to za mało. Nawet ich najdokładniejsze mycie nie zawsze pozwala bowiem dotrzeć w trudno dostępne miejsca naszej jamy ustnej, czyli tak zwane przestrzenie międzyzębowe, w których gromadzą się resztki pokarmów.