Polecane artykuły

 • 1
czwartek, 30 styczeń 2020 11:49

Rodzaje stomatologii

curriculum endoprotetyczne curriculum endoprotetyczne

Stomatologia jest tą metodą medycyny, która wzbudza w wielu pacjentach strach. Spowodowane jest to głównie złymi doświadczeniami z przeszłości, kiedy to znieczulenie było różnie rzadkie jak czterolistne koniczyny. Dzisiejsza stomatologia, to przeze wszystkim nowatorskie, nowoczesne i innowacyjne metody leczenia zębów, które zapewniają pacjentowi komfort, spokój i brak bólu.

Stomatologia dzieli się na wiele różnych specjalizacji, dzięki czemu znacznie zwiększył się komfort pacjentów. Jeszcze nie tak dawno, wizyta u stomatologa kojarzyła się głównie z bólem i strachem, lecz innowacyjne metody znieczulenia, które stosuje się dzisiaj sprawiają, że coraz więcej osób nie obawia się wizyty u dentysty.

Endodoncja, ortodoncja i protetyka

Specjalizacje stomatologiczne dzielą się na wiele podgrup, które dobrze jest znać, ponieważ wiedza ta przydaje się, kiedy chcemy zasięgnąć porady konkretnego specjalisty.

Wyróżnia się następujące specjalizacje stomatologii:
• Stomatologia zachowawcza – jest to głównie leczenie ubytków zębów, które uszkodzone są przez działanie próchnicy. Jest główna specjalizacja stomatologii. Nowoczesne znieczulenia całkowicie eliminują ból, dlatego leczenie i wstawianie plomb stało się całkowicie bezbolesne.

• Endodoncja – jest to dział stomatologii, który zajmuje się leczeniem chorób związanych z miazgą zęba. Najbardziej popularnym leczeniem endododontycznym, jest tak zawane leczenie kanałowe. Dawniej leczenie kanałowe uchodziło za bardzo bolesną procedurę, jednakże postęp w tej dziedzinie sprawił, że jest ono dziś praktycznie bezbolesne.

•Ortodoncja – jest to specjalizacja stomatologiczna, która zajmuje się przede wszystkim wadami zgryzu. Głównym leczeniem takich wad jest stosowanie aparatu ortodoncyjnego.

• Stomatologia estetyczna – ten dział stomatologii zajmuje się głównie kosmetyką zębów, czyli upiększaniem wyglądu uzębienia, zdejmowaniem z zębów kamienia nazębnego oraz wybielaniem zębów.

• Protetyka stomatologiczna – do protetyka zgłaszają się głównie osoby z brakami w uzębieniu, które chcą odzyskać naturalny uśmiech.

Udoskonalanie swoich umiejętności, czyli wpływ szkoleń stomatologicznych na stomatologów

Wszelkie szkolenia stomatologiczne świetnie wpływają na doskonalenie umiejętności poszczególnych dentystów. Szczegółowa wiedza sprawia, że dentysta staje się jeszcze lepszym specjalistą w swoim fachu.
Stomatolodzy, którzy poszukują nowych szkoleń, koniecznie powinni odwiedzić stronę https://www.akademiastomatologii.edu.pl/szkolenia/curriculum-endoprotetyczne.

Czytany 284 razy

Artykuły powiązane

 • Jak walczyć z nadpotliwością? Jak walczyć z nadpotliwością?

  Pocenie się to sposób, w jaki ciało reguluje swoją temperaturę. Mimo to niektórzy mogą doświadczać niepożądanego nadmiernego pocenia się w pewnych sytuacjach. Istnieje kilka strategii do walki z nadpotliwością.

 • Czym jest badanie USG jamy brzusznej? Czym jest badanie USG jamy brzusznej?

  Obrazowanie ultradźwiękowe brzucha wykorzystuje fale dźwiękowe do tworzenia obrazów struktur w górnej części brzucha. Służy do diagnozowania bólu lub wzdęć (powiększenia) i oceny nerek, wątroby, pęcherzyka żółciowego, przewodów żółciowych, trzustki, śledziony i aorty brzusznej. Ultradźwięki są bezpieczne, nieinwazyjne i nie wykorzystują promieniowania jonizującego.

 • Przebieg wizyty w przychodni kardiologicznej Przebieg wizyty w przychodni kardiologicznej

  Osoby, u których zdiagnozowana została choroba serca, powinny regularnie odwiedzać kardiologa. Jednak bywa, że spotkanie z tego typu specjalistą, zostaje zalecone przez lekarza pierwszego kontaktu, ze względu na charakter dolegliwości odczuwanych przez pacjenta.

 • Kiedy zalecane jest wykonanie echa serca? Kiedy zalecane jest wykonanie echa serca?

  Bywa, że podczas wizyty u kardiologa okazuje się, że wskazane jest zrobienie dodatkowych badań, aby stwierdzić co dokładnie dolega pacjentowi. Zwykle lekarz zleca wówczas m.in. echokardiografię, która wykorzystując fale ultradźwiękowe, umożliwia uzyskanie obrazu serca i ocenę jego stanu.

 • Odżywki i suplementy - wszystko, co musisz o nich wiedzieć Odżywki i suplementy - wszystko, co musisz o nich wiedzieć

  Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym każdego dnia pojawiają się coraz to nowsze suplementy i odżywki. Ich liczba sprawia, że nie wiemy, na co się zdecydować. Kierujemy się reklamą, ceną i opiniami znajomych. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać sięgając po popularne specyfiki...